Zilver geen waarborg voor ticket naar WK ES JIJ VOOR DE VOS? Eikenhout verder bij Spirit - Kijkookop-.lentiz.nl Eeriand: zilver Qe Walvis ongenaakbaar Driemaal tweede dan Winnen moet! kijk voor data en tijden op: www.devosvlaardingen.nl/inschrijfweek De Vos, jouw slimste keuze! VA/IBO Maasland AANMILDINGSWilK MAANDAG 9 T/NI ZATERDAG 14 MAART O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 4 maart 2015 10 Het zilver op het NK beachvolley is geen zekerheidje voor een ticket naar het WK. door Gerard S. Verver SCHIEDAM - Nederland mocht vier teams inschrij ven voor het WK beachvol ley in Rotterdam. Schie dammer Wessel Keemink en zijn maat Sven Vismans hoopten op een wildcard. Die ging echter naar een ander koppel. Een nieuwe kans dient zich aan nu de Nevobo, dankzij de winst van Reinder Numerdor en Christiaan Varenhout in het Baku Masters, een vijfde tic ket kreeg voor de strijd om het wereldkampioenschap. Maar daarvoor moet het zil veren NK-duo dan wel even wat extra klappen uitdelen en het kwalificatie-toernooi winnen, die op vrijdag 6 maart wordt gehouden in het Scheveningse Lindo Beach. Wessel Keemink (rechts) en zijn beachvolleymaatje Sven Vismans hopen zich in Scheveningen te kwalificeren voor het WK in Rotterdam. Foto: PR "We gaan er voor", belooft Keemink die zich realiseert, dat het geen eenvoudige klus wordt. "We voelen ons sterk. Maar uiteindelijk gaat het er om, dat we op 6 maart alle bei goed in het vel steken en een goede dag hebben." Om goed beslagen te verschijnen trainen de twee, naast de re guliere zaaltraining bij hun clubs, tweemaal per week op het zand. Dat de klus op één avond geklaard moet wor den en niet over een week end is uitgesmeerd, neemt hij voor lief. "Misschien is het een nadeel. Winnen we, dan hoor je ons niet klagen." Öaarna grappend: "Verlie zen we dan kunnen het als excuus gebruiken." SCHIEDAM - Maurits Eiken hout begint in september aan zijn vierde seizoen als trainer/coach van het Spirit- vrouwenhockeyteam. Ook teammanager Peet Maat en looptrainer Edwin de Blois blijven. Assistent-trainer Paolo Icario en video-man Justin Bagchus vertrekken. Eikenhout die zijn elftal zon dag doelpuntloos gelijk zag spelen tegen Pollux, wordt aan de Hargalaan clubbreed gewaardeerd. "Dat geeft een goed gevoel. Bovendien heb ben we een jong, leergierig team, dat bijna intact blijft. Dat biedt perspectief om te bouwen en iets moois neer te zetten." Duidelijk is dat de groep, die net buiten de prijzen valt, veel potentie heeft. SCHIEDAM - Het Nederlands kampioenschap tafeltennis kreeg bij de dames de door de kenners voorspelde fi nale: de van oorsprong Chi nese Jie Li tegen de geboren Schiedamse Britt Eeriand. Het leverde geen verras sende ontknoping op omdat de als eerste geplaatste Li zich verreweg de sterkste toonde. Eeriand won wel de eerste game met 9-11, maar moest zich daarna viermaal gewonnen geven: 11-5, 11-4, 11-6 en 11-8. In de aanloop naar de finale won ze van Nicky van Pol (4-0), Kim Vermaas (3-2) en moest in de halve finale tegen Linda Creemers diep gaan op de finale te halen: 11-2, 6-11 en 8.-11 en 11-9,11-6 en 11-3. SCHIEDAM - Nadat een jeugd- team van Bowling De Wal vis op overtuigend wijze de regionale voorronde van de stedenontmoeting had ge wonnen, hebben ze ook de landelijke finale letterlijk naar hun hand gezet. Aru Knaap, Björn van den Berg, Damian Klootwijk, Dion Grothues, Kevin Schmidt, Peter van der Weij en Rod ney Fens maakten tijdens de voorronde met een gemid delde score van 206,8 dui delijk, dat met hen rekening gehouden diende te worden. Dat was namelijk beduidend meer dan de titelverdediger, die niet verder kwam dan 175,7. Op de finaledag iri Leid- Na een gedegen opleiding en een zwaar examen is het Bert van Tilborg, Nadia Tomaello en Bart van der Drift gelukt om aan hun zwarte band een tweede dan toe te voegen. Het trio is instructeur bij Karateschool Bassai Dai Dojo waar leraar Marcel Smit al gevorderd is tot de vijfde dan. Foto: PR schendam ging het aanvan kelijk echter niet van een leien dakje. Concurrent Hel- levoetsluit startte de eerste ronde met 815, terwijl de Schiedammers op 785 ble ven steken. Daarna volgde herstel en leverde de twee volgende games scores van 856 en 863 op. Het totaal van 2504 (en een moyenne van 208,7 per speler) was de verzamelde concurrenten te machtig. Zo ging de Nederlandse titel soeverein naar het Schie damse De Walvis. Tilburg, dat niet verder kwam dan 2266 punten, werd tweede. Hellevoetsluis en Middel burg deelden, met een score van 2215, de derde plaats. SCHIEDAM - Willen de bas ketballers van Juventus in de districts-2e klas D zicht op de titel houden, dan moeten ze zaterdag in de uitwedstrijd tegen koploper Leerdam revanche nemen voor de in november gele den groot uitgevallen (39-62) thuisnederlaag. Dat zal een klus worden, want de Leer dammers hebben tot dus verre bijna alle wedstrijden ruim gewonnen en met hun 28 punten een voorsprong van 4 punten op Klipper- stars en ook 4 op Juventus, dat echter een wedstrijd meer speelde. Opmerkelijk is wel, dat de Schiedammers met 1138 doelpunten trefze kerder waren dan Leerdam, dat op 990 staat. Lentiz Commandeurskade 22, Maastand foiol 591 04 99 Aanmelding vindt plaats via een persoonlijk gesprek. Voor het maken van een afspraak kunt u contact opnemen via (010) 591 04 99 of choendermis@lentiz.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 10