ZITSHOW BIJ ZIT WEL Eenmalig concert van Bernard Fowler f Mm W i ^m Boek van de Week: 'Brief aan Vader' Provincie niet populair, maar wel belangrijk -1 O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 4 maart 2015 14 Jazzpodium Waterweg is erin geslaagd om een van de meest gevraagde zangers ter wereld te strikken. Op 8 maart zal niemand minder dan Bernard Fowler een zeer bijzonder concert geven in de theaterzaal van het Wennekerpand. Door de redactie SCHIEDAM - Bernard Fowler, geboren op 2 januari 1959 in New York, is niet alleen een begenadigd zanger, maar ook als songwriter, producer en instrumentalist heeft hij een naam in de mu ziekindustrie. Hij werkte samen met mu zikanten van Pearl Jam, Def Leppard, The Red Hot Chili Peppers en The Neville Bro thers. Ook nam hij platen op en deed optredens met Yoko Ono, Duran Duran, Herb Albert, Nicklebag, Robert Plant, Living Colour, Sly Robbie, Johnnie Johnson and Bootsy Collins. Bernard Fowler werkte mee aan meer dan dertig albums. Rolling Stones Sinds 1989 speelt hij mee op ieder Stones album en al meer dan drie decennia toert hij als vaste backing vocalist met de legendari sche Rolling Stones. Terwijl hij werkte met Her- bie Hancock aan het album Future Shock, startte zijn langdurige samenwerking met Mick Jagger. Klassiekers En nu is Bernard Fowler dus te gast voor een eenma lig concert in Nederland bij Jazzpodium Waterweg in Schiedam! Zijn liefde voor muziek is te horen en voelen in iedere noot die hij zingt. Bewerkingen van klas siekers als Wild Horses en Ruby Tuesday (beide van The Rolling Stones] bezor gen het publiek kippenvel. Fowler krijgt ondersteuning van Nederlandse musici die stuk voor stuk hun muzika le sporen hebben verdiend. Allemaal waren zij in an dere formaties ooit te gast bij Jazzpodium Waterweg. Kaartverkoop Het concert op 8 maart in Jazzpodium Waterweg, zaal Wennekerpand, aan de Vij- gensteeg 2 in Schiedam be gint om 15.00 uur. De verkoop van dit exclusie ve concert gaat via de kassa van Theater aan de Schie. De kassa is telefonisch be reikbaar van dinsdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur op telefoonnum mer 010-2 467 467. Kaarten voor dit concert kosten tien euro. O Ook zijn kaarten online te reserveren: www. theateraandieschie.nl. SCHIEDAM - Elke week le zen Ruud Aret of Gerben de Bruijn een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat 'Brief aan Vader' van J.M.A Biesheuvel, dat wordt beloond met een 9,5. Het behaagt ontzettend een uitgave te mogen bespre ken waar de Schiedammer niet omheen kan of mag. Maarten Biesheuvel (1939) is geboren in Schiedam en in zijn verhalen gebruikt hij onze stad met grote re gelmaat als decor. Maarten is een meester in het schrij ven van korte verhalen en met zijn debuut in In de bo venkooi (1972) maakte hij al meteen indruk. Op zijn kenmerkende wijze nam hij afstand van zijn gerefor meerde opvoeding en sprak hij openhartig over zijn psy chiatrische problemen. Wat het geloof betreft herhaalt hij zich in de bundel 'Brief aan Vader' met deze eerste re gel: Ik reis naar Kethel/Met in de bovenkooi/Ik geef het boek/aan moeder/Ze schuift het van /tafel; daar komt God/niet in voor. Dit is een van de 14 nieuwe stukken die zijn samengesteld door Biesheuvel zelf. Het hoog tepunt in deze bundel is het hartverscheurende verhaal Brief aan Vader. Dit las hij op indrukwekkende wijze voor bij Hier is... Adriaan van Dis in 2013. In het hoofd van de schrijver buitelen tientallen vragen op die hij zijn vader stelt. Angsten, ge worstel met God, wanhoop en ziijn grote liefde voor Eva, zijn Schiedamse vrouw. Biesheuvel schrijft volgens de klassieke traditie; hij is geïnspireerd door Tsjechov en zijn verhalen zitten vol verbeeldingskracht en hu mor. Speur in Brief aan Vader rustig naar de plaats aanduiding Schiedam (en Kethel), geniet van zijn ab surditeit en koester hem in je hart. Bernard Fowler, een van de meest gevraagde zangers ter wereld, treedt voor een keer op in Nederland. Dat doet hij in Schiedam. BERICHTEN UIT DE KAMER In maart mogen we weer stemmen, dit keer voor de provincie. De opkomstper centages in Schiedam zijn altijd al laag te noemen, maar voor de provincie lopen nog minder mensen warm. En dat is zonde want het is een voorrecht om te mogen en kunnen stemmen, maar ook omdat de provincies van betekenis zijn. Gelijktijdig kunt u stemmen voor de waterschap pen. U kunt dus in één keer voor twee bestuurslagen stemmen. Het belangrijkste wat een provincie en waterschap doen, althans dat vind ik, is ingewikkelde taken vanzelfsprekend maken. Denk hierbij aan autowegen die niet wegzakken in de grond of droge voeten houden aangezien wij hier meters onder de zeespiegel wonen. Zaken die er dus toe doen en die we als normaal beschouwen. Niet geheel onbelangrijk is dat de leden van de Provinciale Staten, die u in maart kunt kiezen, een bijzondere taak hebben. Namelijk het kiezen van de leden van de Eerste Kamer. Dit zijn zoge noemde getrapte verkiezingen. Indirect hebben de verkiezingen voor de Provincia le Staten daarmee impact voor het bestuur van het land, omdat ook de Eerste Kamer moet instemmen met wetten die door de regering worden voorgesteld. Hopelijk gaat ook u woensdag 18 maart stemmen. Ik wens u veel succes bij de door u te maken keuze! Foort van Oosten (Tweede Kamerlid en oud-wethouder) Met EXTRA AANTREKKELIJKE KORTING op alle fauteuils ZitWel fauteuils maken het leven aangenaam. Heerlijke comfortabele fauteuils die elke dag weer de fijne zit bieden die u nodig heeft. In onze showroom kunt u de fauteuils testen die u mooi vindt en die bij u passen. Graag geven wij een vrijblijvend advibs voor uitstekend zitcomfort. HARTELIJK WELKOM L relaxfauteuils ergonomische fauteuils maatwerkfauteuils sta-op fauteuils Woonboulevard Barendrecht, Escudostraat 7 I 010-456 72 80 I www.zitwel.nl I entree: via Mooi&More/Burchthuys in de Doelen Rotterdam Zondag 8 maart RAPAUE Met de billen bloot Met hun aanstekelijke en inspirerende manier van optreden zijn zij de fakkeldragers van de Keltische muziek. Ook dit seizoen komen zij graag terug naar de Doelen met een nieuwe voorstelling. Met ruige middeleeuwse kilts, been bandages, spannende tatoeages en wilde haardossen maakt Rapalje al de nodige indruk voordat ze één noot gespeeld hebben. Dan breekt het muzikale spektakel los, dansers met vurig voetenwerk op onstuimige Keltische melodieën. Al twintig jaar trekken de mannen van Rapalje door Europa, fans in verwondering Programma Voorjaar 2015 Zondag 15 maart Rosenberg Tno Zondag 22 maart Zondag 29 maart achterlatend. Wat zit er toch onder die kilts? Op muzikaal gebied hebben de heren niets te verbergen. Keltische folk, eerlijk en puur, dat is het devies. Met veel liefde gespeeld en met veel enthousiasme ontvangen. Maar die ene vraag blijft hangen: gaan de heren in hun nieuwe show met de billen bloot? Jan Vayne en Petra Berger in de Doelen Rotterdam Zondag 15 maart Rosenberg Trio Muziek is de Rosenberg-neven met de paplepel ingegoten. Van vader en grootvader die viool en gitaar speelden en via de grammofoonplaat. Nu, na meer dan vijftien jaar, spelen Stochelo, Nonnie en Nous'che nog steeds alles op gehoor, van 'gipsy-swing', 'zigeunerjazz' of 'jazz manouche. In 1989 beleefde het trio hun doorbraak op het Django Reinhardt Festival waar Stochelo uitgeroepen werd tot de opvolger van de grote meester Django Reinhardt. Na North Sea Jazz in Den Haag, waar zij al zo'n acht keer optraden en het Jazz festival van Montreal, lag de wereld aan hun voeten. Ook internationaal maakten zij furore, traden op in het voorprogramma van Shirley Bassey, Randy Crawford en Luciano Pavarotti. The Rosenberg Trio gaf optredens op vele jazzfestivals, zo ook in The Carnegie Hall in New York en The Rose Bowl in Los Angeles, voor een uitzinnig publiek! Ook deze zondagochtend zullen ze u weer meevoeren met hun muzikale talent. Programma Voorjaar 2015 Zondag 22 maart Van Smartlap tot Opera Zondag 29 maart Jan Vayne en Petra Berger Kaartverkoop 13,60 via de Doelen; Bureau Hanson 010-4225244 en Wegener Media: 010-4699911. M.m.v. Wegener Media, Hanson BV, www.zondagoehtendconcerten.nl ""ERVEER NU! Kaartverkoop 13,60 via de Doelen, Bureau Hanson 010-4225244 en Wegener Media: 010-4699911. M.m.v. Wegener Media, Hanson BV, www.zondagochtendconcerten.nl "eserveer NU!

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 14