Wonen in Vlaardingen Voor elke Vlaardinger een passend huis Meer eengezinswoningen met een tuin Ook nestelen in De Nieuwe Vogelbuurt? Gemeentenieuws Vlaardingen Woonbeurs Vlaardingen op zaterdag 7 maart WOONBEURS VLAARDINGEN Ontdek Vlaardingen Wie regelmatig een rondje door Vlaardingen doet, kan het niet ontgaan. In vrijwel elke wijk wordt momenteel wel gebouwd, gesloopt, gerenoveerd of onderhoud gepleegd. Al die bouwactiviteiten komen natuurlijk niet uit de lucht vallen. Die hebben een duidelijk doel. Het is 2006. De gemeente Vlaardingen en de woningcorporaties Waterweg Wonen en Woningstichting Samenwerking komen bij elkaar. Er is werk aan de winkel. Vlaardingen heeft relatief veel goedkope flatwoningen uit de jaren vijftig en zestig. De kwaliteit van deze woningen is matig tot slecht. Vlaardingers die op zoek zijn naar een groter huis of huis met een tuin kunnen die in Vlaardingen onvoldoende vinden en verhuizen naar elders. Gezinnen, maar ook jongeren trekken weg. Het is 2008. De gemeente en de woningcorporaties presenteren gezamenlijk het Actieplan Wonen. In het plan staat wat er tussen 2008 en 2030 op het gebied van wonen moet gebeuren. Geen vage praat, maar concrete plannen en afspraken om Vlaardingen weer aantrekkelijk te maken voor starters, jonge en oudere bewoners, gezinnen en toekomstige Vlaardingers. De gemeenteraad van Vlaardingen keurt het plan unaniem goed. Het draagvlak onder bewoners, maatschappelijke organisaties en bedrijven is groot. De gemeente en woningcorporaties gaan gezamenlijk aan de slag. Het is 2015. Overal in de stad wordt gebouwd, gerenoveerd of gesloopt, economische crisis of niet. Bijna 7.500 woningen zijn al gerenoveerd, de meeste vrij ingrijpend. Ze zijn weer van goede kwaliteit, energiezuinig, comfortabel en veilig. En aantrek kelijk voor verschillende soorten huishoudens. Sinds 2008 zijn ook ruim 1.400 flat woningen gesloopt en ruim 1.700 nieuwe appartementen en woningen met een tuin gebouwd. Het zal duidelijk zijn. Vlaardingen is op dreef. In ieder geval tot 2030 gaan de bouwactiviteiten onverminderd door. Met als motto: voor elke Vlaardinger een passend huis. Marjolein en Wouter Vroom en hun dochters zijn blij met hun comfortabele huis in Park Hoog Lede. Wethouder Hans Versluijs, links op de foto: "We bouwen gevarieerder, in verschillende prijsklassen, zodat zowel mensen met een ruimere beurs als met een lager inkomen in onze stad een passende woning vinden." Landschapsarchitect Wouter Vroom hoorde jaren geleden via zijn werk over woningbouw op het terrein van het voormalige Holy Ziekenhuis. Zijn interesse was gewekt, want eerlijk gezegd was hij wel een beetje klaar met het onderhoud aan zijn huis uit de jaren dertig. Ruim twee jaar wonen Wouter, zijn vrouw Marjolein en hun drie dochters nu in een koopwoning in Park Hoog Lede. Het bevalt bijzonder goed. Ze roemen het wooncomfort ("zorgeloos"), wandelen graag met hun hond langs de Vlaardingse Vaart en zijn op de fiets zó in het centrum. "Bovendien zitje hier in no-time op de snelweg", vertelt Marjolein. "Ik werk als kraamverzorg ster, dus dat is handig. Deze wijk is een aanwinst voor Vlaardingen." Meer weten? www.parkhooglede.nl "Ik zie Vlaardingers terugkomen" Wethouder Hans Versluijs was erbij toen de eerste paal voor Park Hoog Lede de grond inging. Hij benadrukt het belang van nieuwbouw voor de stad. "Vlaardingse gezin nen verhuisden een paar jaar geleden te vaak nood gedwongen naar de buurgemeenten. Dat tioeft niet meer, want we bouwen nu gevarieerder, in verschillende prijsklassen. Appartementen, maar vooral woningen met een tuin." En dat werpt zijn vruchten af. De wethou der ziet Vlaardingers terugkeren naar hun stad. "Ons doel is dat Vlaardingers hier een passend huis kunnen vinden, maar ook mensen van buiten Vlaardingen heten we natuurlijk van harte welkom." De komende jaren wordt er dan ook flink doorgebouwd. In De Nieuwe Vogelbuurt, gelegen in Holy-Zuidoost, laten Waterweg Wonen en een projectontwikkelaar in de komende jaren circa 430 nieuwe aantrekkelijke en betaalbare eengezinswoningen bouwen. Om ruimte te maken voor deze woningen worden 860 flatwoningen gesloopt. De Nieuwe Vogelbuurt heeft al een grote renovatie achter de rug van zo'n duizend huurwoningen, waardoor de bewoners van deze appartementen nu prettiger wonen. De verouderde wijk uit de jaren '60 zal verder veranderen in een vriendelijke en open buurt. Het wordt bij uitstek een plek voor starters en jonge gezinnen: een kindvriendelijke en groene wijk met voorzieningen als scholen, sportverenigingen en winkels dichtbij. De Kindervallei blijft het groene hart van de buurt. Vroege Vogel Club Eind 2014 zijn al drie flatgebouwen gesloopt. De verkoop van de eerste 19 koopwoningen in de wijk start op zater-' dag 7 maart op de Woonbeurs Vlaardingen in de Grote Kerk. Naar verwachting start de bouw van fase 1 in de zomer van 2015 en worden de eerste woningen voor het einde van dit jaar opgeleverd.. Wie op de hoogte wil blijven van het nieuws over de nieuwe wijk kan zich aanmelden bij de Vroege Vogel Club via www.denieuwevogelbuurt.nl. Bent u benieuwd naar de toekomstplannen voor woningbouw in Vlaardingen? Kom dan langs op de woonbeurs in de Grote Kerk op zaterdag 7 maart aanstaande. De gemeente staat hier met een stadsmaquetteen gaat graag met u in gesprek. De woonbeurs, een initiatief van Fundament Evenementen, is van 10.00 tot 16.00 uur en is gratis. Meer weten? Zie: www.woonbeursvlaardingen.nl Vlaardingen kreeg stadsrechten in 1273. De oude kades waren ooit het toneel van bloeiende haringvisserij, nu liggen er historische schepen. Vlaardingen heeft ongeveer 71.500 inwoners. Vlaardingen heeft ruim 900 hectare natuurgebied, waaronder de mooie Broekpolder en een stadspark uit 1611. Vlaardingen is de vijfde zeehaven van Nederland. Ook doen veel plezierjachten Vlaardingen aan. In Vlaardingen kunt u winkelen, sporten, uitgaan, concerten en evenementen bezoeken én naar de bioscoop. Een deel van Vlaardingen is beschermd stadsgezicht.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 22