Wonen in Vlaardingen Babberspolder-Oost: van lelijk eendje tot prachtige zwaan Wonen aan het water in Rivierzone Binnenkort start bouw op De Buitenplaats Van Ruytenburch Gratis advies bij WoonWijzerWinkel Gemeentenieuws Vlaardingen f WATERWEG WONEN samenwerking De verhuisdozen zijn nog maar net uitgepakt. Rond hun nieuwe buurhuis in Babberspolder-Oost wordt nog volop gebouwd. Toch voelen Danny Klompenhouwer en Karin Dekkers zich al helemaal thuis in hun nieuwe woonomgeving. De familie woonde veertien jaar met plezier in de Westwijk, maar wilde graag een groter huis. Dat vonden ze in Vlaardings Geluk, zoals de buurt heet. Buiten Vlaardingen hebben ze niet gezocht. "We vinden de grootte van Vlaardingen prima en genieten van de rust en het groen in en rond de stad." "Vlaardingen heeft er een visitekaartje bij" Babberspolder-Oost verandert langzaam maar zeker van een lelijk eendje in een prachtige zwaan. Zo'n 1.450 verouderde flatwoningen maken plaats voor zo'n 1.000 nieuwe woningen in allerlei soorten en maten: appartementen, maar vooral eengezinswoningen, in de huur- en in de koopsector. De gedaantewisseling is bijna voltooid. "Dan heeft Vlaardingen er een visite kaartje bij" vindt directeur Harrie Bosch van woningcor poratie Waterweg Wonen. "De nieuwe woningen zien er aantrekkelijk uit en je boodschappen cioe je om de hoek in een geheel nieuw winkelcentrum." In Babberspolder- Oost kunnen verschillende huishoudens een woning vinden. Bosch:"We laten betaalbare koopwoningen bouwen voor met name starters, maar ook bieden we eengezinswoningen aan in de sociale huur. We bouwen daarnaast appartementen - bijvoorbeeld voor senioren - maar de nadruk ligt op huizen met een tuin. Daar is in Vlaardingen veel vraag naar." Danny Klompenhouwer en Karin Dekkers: "Ons nieuwe huis is ruim en heeft een leuke indeling. We hebben een tuin, een schuurtje. Ja, wat niet eigenlijk? En onze dochter kan straks veilig spelen in een autovrij en groen hofje. Ook dat vinden we heel belangrijk." Meer weten 1 www.vlaardingsgeluk.nl In de Rivierzone aan de Nieuwe Maas is te zien hoe Vlaardingen zich ooit ontwikkelde van een middeleeuwse vissersnederzetting tot een moderne industriestad met zeehaven. De Vlaardingse Rivierzone is bij uitstek geschikt om Vlaardingers een nieuwe woon-, werk- en recreatieplek te bieden en om bewoners en bezoe kers van buiten Vlaardingen aan te trekken. Na jaren van voorbereiding werd onlangs een overeenkomst gesloten door de gemeente met een ontwikkelaar en een bouwconcern: het startsein voor woningbouw in de Vlaardingse Rivierzone. De bewoners van de toekomstige woningen krijgen uitzicht op de rivier of de kades óf wonen vlakbij het station Vlaardingen Centrum. Het te ontwikkelen deel van de Rivierzone heeft meerdere gebieden. De ontwikkelaar start met het Stationsgebied Centrum. Hier zijn 220 eengezinswoningen en 25 appartementen gepland. Naar verwachting kan de eerste paal voor fase 1 aan de Galgkade al begin 2016 worden geslagen. Het Schiereiland is het gebied tussen de Waterleiding straat, de Oosthavenkade en de rivier. Op het Schier eiland zijn circa 255 woningen gepland. Hiermee kan gestart worden zodra een bestemmingsplan voor dit gebied is vastgesteld. Aan de rivier zijn vier woongebou wen gepland met circa 145 appartementen. Daarachter is een wijk gepland met circa 110 eengezinswoningen. Het is verder de bedoeling dat er rondom het Delta Hotel aan de Nieuwe Maas een nieuw park komt: het Maaspark. Dit wordt een plek waar bezoekers kunnen genieten van het groen, de langsvarende schepen, het tij van de Nieuwe Maas en van festivals en evenementen. Het Maas park kan aangelegd worden als de opbrengsten van de woningbouw in het gebied daar ruimte voor bieden. Rivierzone: stoer en sfeervol De Rivierzone is goed bereikbaar met de auto, per trein en per boot. De oude pakhuizen en monumentale panden, de dynamiek van de haven, de vergezichten en de open ruimte maken het tot,een sfeervolle en stoere plek aan het water. Hier kan een type woning komen dat Vlaardingen nog niet heeft. Meer informatie over het Actieplan Wonen: www.vlaardingen.nl/woneninvlaardingen De gemeente is begin februari begonnen met het bouwrijp maken van het woningbouwterrein De Buitenplaats Van Ruytenburch. Ontwikkelaar Heijmans Vastgoed hoopt begin mei te starten met de bouw van de eerste 49 woningen: eengezinswoningen, twee- onder-een-kapwoningen en woningen op vrije kavels. De oplevering is dan in het voorjaar van 2016. De appartementen aan de kade op het voormalige evenemententerrein gaan komende april in de verkoop. Als dit voorspoedig verloopt, wil de projectontwikkelaar eind 2015 starten met de bouw. De appartementen worden dan begin 2017 opgeleverd. En zo gaat het stapje voor stapje verder. Over De Buitenplaats Van Ruytenburch De Buitenplaats Van Ruytenburch ligt aan de rand van 't Hof en het Oranjepark en op loopafstand van het historische stadscentrum. De woonwijk wordt staps gewijs in deelgebieden ontwikkeld. Nog niet bebouwde deelgebieden krijgen een tijdelijke bestemming, zoals op dit moment stadslandbouw. Samen met ontwikkelaar Héijmans Vastgoed en met diverse architecten maken bewoners een plan voor hun gebied en woning. De architectuur van de woonwijk krijgt de sfeer en stijl van de fin de siècle, de periode tussen eind 19e en begin 20" eeuw. Een stijl die zich kenmerkt door ambachtelijkheid en verfijning. De woningen worden apart herkenbaar, bijvoorbeeld door elementen als erkers, veranda's, luiken en ornamenten. Zo ontstaat een gevarieerde buurt met verrassende details. Meer weten? www.vanruytenburch.nl Op de Woonbeurs Vlaardingen is ook de WoonWijzer Winkel aanwezig. Hier bent u van harte welkom voor onafhankelijk, deskundig én gratis advies over energiebesparende maatregelen en het zelf opwekken van energie. De gemeente Vlaardingen is een van de partijen in de regio die de WoonWijzer- Winkèl ondersteunt. De WoonWijzerWinkel is te vinden in de RDM Dokloods Rotterdam. Laat u inspireren op de woonbeurs op 7 maart en bezoek daarna de 2.500 m grote WoonWijzerWinkel waar alle duurzame oplossingen te zien zijn. Meer info: www.woonwijzervlaardingen.nl. Gemeente Vlaardingen

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 23