Vlaardingen heeft veel te bieden Onthullend Vlaardingen Onafhankelijk advies KORT NIEUWS m Bereikbaarheid Wethouder opent de beurs Geen oppas? Deelnemers Zaterdag 7 maart EF fer WOONBi Onthuile VLAARDINGEN - Woonbeurs Vlaardingen vindt plaats in de Grote Kerk aan de Markt 63 in Vlaardingen. Komt u met de auto? Dan kunt u parkeren in één van de drie parkeergara ges en op vele plaatsen in het centrum van Vlaar dingen. De parkeergarages zijn: Parking Liesveld bij Albert Heijn, bereikbaar vanaf de Burg.Pruissingel via de Vondelstraat, Jou- bertstraat. Parking Hoog straat bij Bas van der He ijden, bereikbaar vanaf de Westlandseweg via de Ge dempte Biersloot. Parking Centrum/Stadhuis bij het Stadhuis, bereikbaar van af de Burg.Pruissingel via de Maassluissedijk. VLAARDINGEN - Mede dankzij bet Actieplan Wo nen, om van Vlaardingen een aantrekkelijker woon stad te maken, worden er in de haringstad steeds successen geboekt op de woningmarkt. Het Actie plan Wonen is ontwik keld doör de gemeente Vlaardingen. De gemeen te Vlaardingen neemt dan ook graag deel aan de Woonbeurs Vlaardin gen om zo het belang van wonen in Vlaardingen te onderstrepen. Wethouder Hans Versluijs, met in zijn portefeuille ruimtelijke ordening, monumenten beleid, volkshuisvesting en woonruimteverdeling, zal de Woonbeurs Vlaar dingen aanstaande zater dag om 10.00 uur openen. VLAARDINGEN - Geen op pas voor de kinderen op 7 maart? Geen probleem. Op de Woonbeurs Vlaar dingen is een speciale kin derhoek. Onder toezicht kunnen zij hier kleuren, schminken en naar de TV kijken. Ook is er een bal lonnenclown die de kin deren zal vermaken. VLAARDINGEN - De deelne mers aan de zevende edi tie van de Woonbeurs zijn: Fundament Financieel Advies, Woningstichting Samenwerking, Water- - weg Wonen, van Pelt BV, de Witte Garantie-make laars, Heijmaris Vastgoed B.V., Park Hooglede/AM, Era Contour, Dura Ver meer, Gemeente Vlaardin gen, Maes notaris, Notaris van Gastel, Makelaardij Thuis, Rabobank, Stael- duinse bos, D&S make laars, Stichting Federatie Broekpolder, Kasten van Huizen, Rivierzone, ABNAMRO, KroepoekFa- briek en Kade40, Formido Bouwmarkten, VLD! Ma gazine, Zwembad de Kulk, Priscon, Dibo Verlichting, 1001 Projects, MPDubo en CPO Samuel Esmeijer- straat. Nog op zoek naar meer informatie? Surf dan naar: www.woonbeurs- vlaardingen.nl. 10 00 -16:00 uur Uote kerk Vlaardingen woonbeursvlaardingen VLAARDINGEN - Fundament Advies Financiële Dienst verleners is al bijna tien jaar gevestigd in het centrum van Vlaardingen. De finan ciële adviseurs geven op een laagdrempelige wijze advies over hypotheken, pensioe nen en verzekeringen. De kracht van het team van Fundament is het geven van echt onafhankelijk advies. Ook zijn zij in staat lastige materie te vertalen naar be grijpelijke taal. Als adviseurs zijn zij nauw betrokken bij alle ontwik kelingen in en rond Vlaar dingen als het om de wo ningmarkt gaat en zijn zij op de hoogte van de laatste wijzigingen van de regelge ving. Juist door de positieve benadering van het team van Fundament is de Woon beurs Vlaardingen ontstaan. Zij vinden het belangrijk dat informatie en advies voor iedereen toegankelijk moet zijn en bieden met de Woon beurs Vlaardingen een plat form voor alle deelnemers om dit te geven. Juist op het moment dat de woningmarkt weer aan trekt. De prijzen van koop woningen stijgen nog steeds. Bestaande koopwoningen waren in januari 2.1 procent duurder dan in januari vorig jaar. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster is het de tiende maand op rij dat de prijzen van koopwoningen hoger zijn dan in dezelfde maand een jaar eerder. De Woonbeurs Vlaardingen is toegankelijk voor alle leef tijden en voor iedereen in Vlaardingen en omgeving. De toegang is gratis. VLAARDINGEN - Het team van Fundament Advies Financi ële Dienstverleners is al ze ven jaar de drijvende kracht achter de organisatie van de Woonbeurs Vlaardingen. Wat in 2009 ooit is gestart als het afgeven van een posi tief geluid in de crisistijd is uitgegroeid tot het grootste woonevenement van de re gio. Het doel van de Woon beurs Vlaardingen is om te laten zien wat Vlaardingen allemaal te bieden heeft. Een mooie woonomgeving wordt bepaald door voorzieningen, bereikbaarheid, woningaan bod, natuurgebieden en uit gaansgelegenheden. Juist op de Woonbeurs Vlaardingen komt dit allemaal samen tot een bruisend evenement, waar het hele gezin van kan genieten. De laagdrempelig heid, de entree is gratis, en de centrale ligging van de Grote Kerk zorgen ervoor dat de bezoekersaantallen de laatste jaren stevig zijn gegroeid van 1800 bezoe kers in 2011 tót ruim 2700 bezoekers in 2014. Dit jaar zal de Woonbeurs Vlaardingen bol staan van onthullingen en verras sende elementen. Op de Woonbeurs Vlaardingen zal de Gemeente Vlaardingen speciaal voor deze gelegen heid de stadsmaquette in de Grote Kerk plaatsen. Op deze manier krijgt ActiePlan Wonen een gezicht. Richard Steffers van Fundament Advies Financiële Dienstverleners denkt met een glimlach terug aan ruim zeven jaar geleden, toen het idee bij hem opborrelde om een informatiedag te houden over het kopen en verkopen van een woning in Vlaardingen en alles wat daarbij komt kijken. Door Peter Spek VLAARDINGEN - "Het is heel kleinschalig begonnen met een dag in het Delta Hotel met ruim driehonderd be zoekers." Hij kon niet voor zien, dat dit initiatief inmid dels is uitgegroeid tot een traditie met bijna driedui zend bezoekers. "Na die eerste keer hebben wij ons afgevraagd of wij daarmee moesten doorgaan, maar de vraag omdat te doen werd steeds luider. De crisis in de woningmarkt riep ook steeds meer vragen op bij de cliënten, daarom dat wij zijn doorgegaan niet wetend dat het zou uitgroeien tot de heuse Woonbeurs Vlaardin gen. De locatie van het Delta Hotel werd al snel te klein en ons oog viel toen op de Met trots laten organisatoren Richard Steffers en Anne Groen de poster zien van de Woonbeurs Vlaardingen, die op 7 maart in de Grote Kerk wordt gehouden. Foto: Peter Spek Grote Kerk op de Markt in het historische centrum." De animo werd steeds groter en groeide van twaalf naar zesentwintig deelnemers en de Woonbeurs kreeg meer uitstraling. Inmiddels is Steffers samen met Robert Rodrigo en Anne Groen van Fundament alweer toe aan de zevende editie. "Wij wil len met deze Woonbeurs de Vlaardingers vooral de posi tieve kant van de stad laten zien met het thema 'onthul len', niet alleen wat betreft het wonen maar ook als het gaat om de cultuur en recre atie en die zijn er volop." Richard Steffers doelt dan op de nieuwbouwprojecten in de Nieuwe Vogelbeurt, Vlaardings Geluk 3, De Bui tenplaats van Ruytenburgh en de Rivierzone en de cul turele activiteiten in Kade40 en de recreatiemogelijkhe den in de Broekpolder. De kinderen kunnen zich op de Woonbeurs ook uitstekend vermaken, terwijl vader en moeder zich laten voorlichten over het wonen in Vlaardingen. VLAARDINGEN - Op zater dag 7 maart 2015 is de Grote Kerk in Vlaardingen voor één dag omgetoverd tot het kloppend hart van wonend Vlaardingen. De Woonbeurs Vlaardingen zal dan weer plaatsvinden en deze editie zal bol staan van de onthul lingen. Na het succes van 2014 iriet een record aantal van 2720 bezoekers is duide lijk dat dit evenement op de kaart staat en is uitgegroeid tot het grootste woonevene ment van de regio. Organisator Fundament Advies Financiële Dienst verleners uit Vlaardingen is in 2009 gestart met een posi tief evenement om de crisis tegengas te geven. Met veel passie en doorzettingsver mogen is dit uitgegroeid naar een dag vol wonen en leven in Vlaardingen. Elk jaar is er een ander thema en in 2015 is dit 'Onthullend'. De or ganisatie zelf heeft gekozen voor de lancering van de tweede editie van het 'VLD! Magazine', dat volledig in het teken staat van wonen in Vlaardingen. Iedere be zoeker krijgt een exemplaar mee naar huis van dit glossy magazine. De verschillende projecten in Vlaardingen laten weer nieuwe ontwik kelingen zien. Na jaren van voorbereidin gen zal de start van de ver koop plaatsvinden van De Nieuwe Vogelbuurt. Ook worden de contouren zicht baar van Vlaardings Geluk III en de Rivierzone. Een bijzonder project is het CPO Samuel Esmeijerstraat, waar iedere koper nauw wordt betrokken bij de ontwik keling van deze woningen. Eveneens zullen de Vlaar- dingse woningcorporaties, makelaars en het notariaat aanwezig zijn. Maar ook is er aandacht voor verbou wingen, klussen, installatie techniek, duurzaam wonen, pech hulp in huis, kunst, cultuur en de Broekpolder. Dat is tenslotte de groenste achtertuin van Nederland voor alle Vlaardingers. Om een goed overzicht te krij gen zal de Gemeente Vlaar dingen de stadsmaquette tentoonstellen in de Grote Kerk. Het feest is natuurlijk pas compleet met de beste Facepainter van de regio Rotterdam.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 25