Weg met 'homo' als scheldwoord Restauratie Appelmarktbrug Het worden drukke tijden bij de ANBO Eerste warmtepomp COLOFON KORT NIEUWS O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 4 maart 2015 3 Homo is een vaak voorkomend scheldwoord. Bij de jeugd, op voetbaltribunes en in sommige beroepen. Daar willen de Schiedamse homo-ambassadeurs verandering in brengen. Met Zichtbaar Roze willen zij laten zien dat je er mag zijn ook al ben je anders geaard. Maandag 9 maart is de onthulling van het homo-monument annex plaquette op de Grote Markt. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Je zal maar kind zijn en er achter komen dat je op dezelfde sekse valt. Alle reden om gepest te wor den en het dan maar geheim te houden. Of neem nu ma- choberoepen in de bouw of haven: daar kan een homo, lesbo, bisexueel of transgen- der niet op veel medeleven rekenen. Allemaal heden daagse voorbeelden volgens homo-ambassadeurs Menno van den Berg en Theo van der Heijden. Volgens hen is de strijd voor gelijke behan deling nog lang niet gestre- Er is nog genoeg werk aan de winkel volgens de twee homo-ambassadeurs uit Schiedam. Maandag 9 maart zijn zij aanwezig bij de onthulling van de plaquette voor Jilles Bruggeman. den. Achteruit Nederland is een tolerant land om als homo in te wo nen. "Toch", zo waarschu wen zij, "Gaat het sinds de jaren zestig hard achteruit met die tolerantie." Onder de strijdkreet 'zichtbaar roze' gaan de Schiedamse ambassadeurs op pad om voorlichting te geven op scholen, naar evenementen, zoals filmfestival Suiker zoet en dit jaar op het Maas- boulevardfeest. "We willen zichtbaar ma ken dat alle afwijkende vor men van geaardheid respect verdient." Net als in andere steden als Rotterdam, Alkmaar of Bergen zijn de homo-ambas sadeurs aangesteld om de gemeente -gevraagd en on gevraagd- te wijzen op homo discriminatie. Als ik dit schrijf zitten wij bij de ANBO met gekruiste vingers. Morgen is het zover en kunnen wij eindelijk beginnen met de belastingaangif tes voor onze leden. Volgens de belasting dienst "een appeltje eitje" gezien de dure campagnes die zij er tegenaan smijten. Nou, ik moet het eerst nog maar eens zien. Alles is vooraf ingevuld, maar helaas de aftrekposten niet. Juist zo belangrijk. De gegevens moeten goed worden gecontro leerd. De komende twee weken krijgen mensen die veel aftrekposten hebben gehad nog een brief van de belastingdienst, het kan niet op. Wat een kosten er worden gemaakt om iedereen aan de digitale aangifte te krijgen. Ik moet er alleen niet aan denken als de site morgen gewoon plat gaat als heel Nederland gaat inloggen. Hoop van harte dat alleen dfe mensen gaan inloggen die er daadwerkelijk mee moeten werken, anders is het leed voor ons en andere vrijwilligers niet te overzien. Gelukkig hebben wij de juiste ervaren vrijwilligers die dit voor onze leden kunnen verzorgen, tenslotte heeft niet iedereen een computer en de kennis hiervoor. De agenda voor de afspraken zit al goed vol en wilt u nog een afspraak maken bel dan Andre van Riel op 06-28451370. Persoon lijk vind ik dit de leukste tijd van het jaar. Het sociale contact dat je in die weken met de mensen hebt is onbetaalbaar. De verha len zijn legio en er wordt veel gelachen en ook weieens een traantje weggepinkt, maar dat hoort erbij. Belastingdienst versus ANBO: leuker kunnen wij het niet voor u maken. Tot volgende week! Joke Ballijns SCHIEDAM - In een monu mentale woning aan de Lange Nieuwstraat 95 is een warmtepompsysteem in gebruik genomen. Het gaat om de eerste warmtepomp in een particuliere woning die is gerealiseerd met gra tis hulp en advies van het Servicepunt Woningverbe tering. Warmtepompsystemen worden tot nu toe alleen toegepast door bedrijven. De woning aan de Lange Nieuwstraat 95 is de eerste particuliere woning waar dit systeem met steun van de gemeente Schiedam wordt geïnstalleerd. De eigenaar, L. van Andel, benaderde in november 2014 het Servicepunt Wo ningverbetering met de vraag hoe hij de energie rekening kon verlagen. De energierekening voor de half vrijstaande woning uit 1847 was relatief hoog en er moest behoorlijk worden gestookt om een prettig kli maat te krijgen. Het echt paar Van Andel wenste een comfortabeler leefmilieu en een efficiëntere energievoor ziening in de woning. Op advies van het Service punt Woningverbetering zal het echtpaar verschil lende maatregelen treffen. Het gaat om isolatie van de vloer en een zijmuur, aan passing van het cv-systeem, het aanbrengen van een warmtewand in de keuken en van een warmtepomp. Op het dak komen zonnepa nelen, die de stroom voor de warmtepomp gaan leveren. De gasketel van de familie Van Andel hoeft nog hoog uit een maand per jaar aan. SCHIEDAM - De voorberei ding van de restauratie van de Appelmarktbrug is maandag gestart. De her stelwerkzaamheden voor de brug over de Lange Haven bestaan uit het aanpassen van de staalconstructie, het opnieuw schilderen van de brug, het vervangen van het houten dek en het in oude glorie herstellen van de lantaarnpalen. Die worden nu uitgevoerd met energie zuinige LED-verlichting. De restauratie wordt aange grepen om het nieuwe dek te voorzien van een anti- sliplaag. Het werk wordt uitgevoerd in drie fases. De werkzaam heden zelf beginnen een De Appelmarktbrug over de Lange Haven wordt de komende tijd in ere hersteld. Foto: PR week later met het opnieuw Lange Haven is een van schilderen van het beweeg- de vier rijksmonumentale bare deel van de brug. De bruggen in Schiedam en Appelmarktbrug over de stamt uit 1859. WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 1 www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl 1(0900)4245726 1 www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop 1(088)0137268 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ 1(0900)6743836 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum Algemene voorwaarden en overige B.Stikkelorum@wegenermedia.nl informatie 1 www.wegenermedia.nl Redactie Nieuwe Stadsblad Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV Eerste Penning voor Amnesty SCHIEDAM - De eerste Jil- lis Bruggeman Penning wordt maandag 9 maart door de gemeente Schie dam aan Amnesty Inter national toegekend. Deze penning is bedoeld voor een organisatie of per soon die voorop gaat in de strijd tegen discriminatie en vervolging op basis van seksuele identiteit, in Nederland of elders in de wereld. Bruggeman was een Schiedammer die op 9 maart 1803 ter dood werd veroordeeld van wege zijn seksuele iden titeit. Het was de laatste keer dat iemand onder Nederlands recht ter dood werd veroordeeld wegens sodomie. Het is het laatst voltrokken doodvonnis in Schiedam. Op 9 maart om 12.00 uur vindt ook de onthul ling van het gedenkteken plaats. Om 11.00 uur start een inhoudelijk program ma met bijdragen van de Schiedamse wethouder Stam, historicus Han van der Horst, voorzitter COC Nederland Tanja Ineke, directeur Amnesty Inter national Eduard Nazarski, Tweede Kamerlid voor D66 Pia Dijkstra en Theo van der Heijden namens de Schiedamse Homoam bassadeurs. Meedenken over betaald parkeren SCHIEDAM - Bewoners van de wijk Oost kunnen deel nemen aan een wijkraad- pleging over de tijden dat betaald parkeren geldt. Aanleiding hiervoor is dat onder de bewoners al jaren sprake is van ver schil van inzicht over de tijd waarop het betaald parkeren in de avond zou moeten eindigen. Het col lege zal de keuze van de wijk -mits aan de voor waarden wordt voldaan- in haar besluitvorming volgen. De gemeente Schiedam laat de bewoners nu zelf kiezen door twee voor stellen voor te leggen over de tijden. Bewoners van 17 jaar en ouder en be drijven in Oost ontvangen een brief met een unieke stemcode. Hiermee kun nen ze op de speciale website www.schiedam. onzewijk.nl aangeven welk voorstel hun voor keur heeft. In het eerste voorstel blijft het huidige parkeerbeleid in de hele wijk hetzelfde. Het tweede voorstel is nieuw en splitst de wijk op in twee delen met ver schillende tijden. Rommelmarkt in de Erker SCHIEDAM - In wijkcen trum De Erker (Schie- dam-WestJ vindt zaterdag 7 maart de maandelijkse rommelmarkt plaats. Deze is van 10.00 tot 15.00 uur. Voor het huren van een ta fel kun je je opgeven via: 426 7767 of via info@wijk- centrumdeerker.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 3