1 1 l! l! I I WIE IS JOUW ECHTECLUBHELD? Kort nieuws uit Schiedam I Jazeker INTEGRITEIT Nomineer nu! Ga snel naarAD.nl/clubheld Lotto: WAT IS ER TE DOEN IN SCHIE Typecursus voor kinderen Bijeenkomst over babbeltrucs Vrouwendag bij Wereldvrouwen Takken kijken in het Beatrixpark Grote Prijs van Schiedam Tijdelijke ondersteuning Afscheid na 17 jaar trouwe dienst F Proosje de verteller Openbare vergadering algemeen bestuur van de Metropoolregio Rotterdam Den Haag METROPOOLREGIO ROTTERDAM DEN HAAG O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 4 maart 2015 4 de Column van Margriet Bol Schiedam (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl Mensen op belangrijke en bestuurlijke functies worden geselecteerd op basis van hun kennis, ervaring, staat van dienst en integriteit en betrouwbaarheid. Zij vervullen immers een belangrijke functie die vooral ook vertrouwen moet uitstralen. Helaas lijkt het wel de trend in Nederland dat het tegenovergestelde het geval is. Steeds meer blijkt dat mensen in dit soort functies niet (goed) om kunnen gaan met hun vrijheden, macht en het geld wat ze verdienen of mee omgaan. De graaicultuur in Nederland is al vaak en uitgebreid in het nieuws geweest maar het lijkt wel of het nog steeds erger wordt. Ik herinner mij nog kopstuk van de FNV en Partij van de Arbeid, de heer Wim Kok die, zeker in zijn FNV-tijd een fel voorvechter was van de aloude socialistische principes waar hij en zijn achterban voor stonden. Na zijn tijd als minister president accepteerde hij een bestuursfunctie bij een grote bank in Nederland tegen een riante vergoeding... En zo zijn er meerdere voorbeelden te noemen, wat ik hier niet zal doen. Recent nu weer speelt de zaak rondom een VVD-er die niet zuiver is geweest. Topmensen in het bedrijf die een gigantische afkoopsom krijgen als ze, al dan niet door verkeerd beleid, vertrekken, het lijkt allemaal normaal. Dit soort gebeurtenissen dragen niet bij aan het vertrouwen in mensen aan de top of aan het roer. Je mag verwachten, nee, eisen dat zij het beste met hun bedrijf of ons land voor hebben, maar steeds vaker lijkt het meer of ze vooral het beste met zichzelf voor hebben. En onze overheid laat het gebeuren. Integriteit is een groot goed en siert de persoon in kwestie. Het is kwalijk als dit te grabbel wordt gegooid. In het recente verleden is er in de bank-en verzekeringswereld al het nodige aan het licht gekomen, en veranderd, maar zelfregulering lijkt een utopie. Het is jammer dat er strakkere wetgeving nodig is om dit soort uitwassen tegen te gaan. De verzekeringsbranche kon zichzelf niet reguleren met de woekerpolissen en andere onverkwikkelijke zaken, dus moest er wetgeving komen. Gerrit Zalm zei eens dat dit soort salarissen en bonussen nodig zijn om de concurrentiepositie met het buitenland aan te kunnen. Mocht dat al zo zijn dan ligt hier een schone taak voor Brussel. Die zijn daar goed in... hoewel, zolang die nog voor miljoenen heen en weer rijden van en naar Straatsburg om te vergaderen, zal het nog lang duren. Mail uw reactie naar: margriet.bol@hypotheker.nl Welke vrijwilliger bij jou in de buurt is de echte clubheid van de amateursport en verdient daarmee 25.000,- voor zijn of haar vereniging? SCHIEDAM - Goede typevaar digheid is voor het maken van onder andere werkstuk ken onontbeerlijk. Daarom start Daltonbasisschool De Klinker op maandag 9 maart met een typecursus. In dertien weken tijd leren kinderen blind typen. Er zijn acht klassikale lessen op de maandagen van 15.45 tot 16.45 uur in De Klinker. De cursus staat open voor alle kinderen uit de groe pen 5 tot en met, 8. Er is nog plaats voor cicca zes leerlin gen. Voor meer informatie en aanmelding, zie www. klinkerschiedam.nl/laatste SCHIEDAM - Argos l'Entrée houdt in maart op twee locaties een themabijeen komst 'Voor wie doet u de deur open?' Daarbij krijgen de aanwezigen handige tips over babbeltrucs, de deur open doen voor vreemden en veilig pinnen. De the mabijeenkomst wordt in samenwerking met de po litie georganiseerd en zij laten door middel van rol lenspelen zien hoe men de veiligheid kan vergroten. De bijeenkomsten zijn gratis toegankelijk. De bijeenkomsten zijn op donderdag 12 maart van 10.00 tot 11.30 uur in Fran- gois HaverSchmid aan de Willem de Zwijgerlaan 35 en op donderdag 26 maart van 14.00 tot 15.30 uur in DrieMaasStede aan de Voor- berghlaan 35 in Schiedam. SCHIEDAM - Wereldvrou wen Oost doet op vrijdag 7 maart mee aan Internatio nale Vrouwendag. Dat ge beurt met een bijeenkomst voor andere vrouwen uit de buurt van 14.30 tot 18.00 uur in wijkcentrum Oost aan de Boerhaavelaan 79. Op pro gramma staan diverse work shops, zumba, muziek, dans en een hightea. Kaarten, die aan de deur verkrijgbaar zijn, kosten 2,50 euro. In formatie is verkrijgbaar bij Nathalie Mambi, telefoon: 06-31283189. SCHIEDAM - In het Beatrix park wordt op zondag 8 maart door de Stichting Vrienden van Beatrixpark Schiedam een snert-tak- ken-tocht gehouden. Onder leiding van de Schiedamse bomenexpert Huib Sneep gaan deelnemers van 14.00 tot 15.30 uur het park door kruisen om te kijken wat de takken en knoppen allemaal te vertellen hebben. De start is bij de mozaïek- bank tegenover de kinder boerderij en de tocht eindigt bij de Parckhoeve voor een bordje snert. De excursie is voor jong en oud en deel name is gratis. Ook bij regen gaat de snert-takken-tocht door. Voor meer informatie zie www.facebook.com/ beatrixparkschiedam. SCHIEDAM - Vrijdag 6 maart organiseert Podiumcafé de Graauwe Hengst haar eerste voorronde van de "Grote prijs van Schie dam" GPS. Op deze avond gaan 4 bands de strijd met elkaar aan voor een plaats in de finale van 27 maart. Helaas is er een Band (Old Man's Riot) uit Gouda, door ziekte uitgevallen. De deel nemende bands zullen zijn: Shrude, Rumours, Nicolas Joan en Throne of JARO. Bezoekers zijn welkom in Podiumcafé de Graauwe Hengst, Lange Haven 28 vanaf 20.30 uur. SCHIEDAM - Anders dan het reguliere programma on dersteunt Fonds Schiedam Vlaardingen e.o. nu tijdelijk ook burgerinitiatieven. De aanvragen hiervoor moeten vóór 1 april zijn ingediend. Het Fonds beoordeelt de aanvragen en maakt daarna een keuze uit de initiatieven die in aanmerking komen voor een donatie. Er worden maximaal vijf initiatieven geselecteerd. Voor ieder burgerinitiatief kan een budget tussen de duizend en tienduizend worden aan- SCHIEDAM - Jan Oostdijk heeft zaterdag 28 februari samen met zijn vrouw Hen ny tijdens een feestelijke re ceptie afscheid genomen als koster/beheerder van Kerke lijk Zalencentrum De Ark in Noord. Na 17 jaar trouwe dienst is de heer Oostdijk het gegund om te gaan genie ten van zijn pensioen. Ook SCHIEDAM - Historicus Mar cel Teunissen vertelt zater dag 7 maart in het Jenever- museum vanaf 14.00 uur, in de hoedanigheid van Proosje, over de achtergron den van de KLM-huisjes. Voor meer info: 246 96 76 of info@jenevermuseum.nl. Henny heeft vele uren in en voor de Ark werkzaamhe den verricht. Overweldigd door het grote aantal bezoe kers en cadeaus, waaruit bleek dat het contact met de vele bezoekers van De Ark en het kosterschap zeer werd gewaardeerd, kijken Jan en Henny terug op een roerende, drukke periode. Koninklijk mannenkoor Or pheus en The Green Forest Selection zongen het koster sechtpaar als eerbetoon toe. Nieuwe koster en opvolgster van de heer Oostdijk is me vrouw Arianne Nagtegaal. Foto's zijn te vinden op onze Facebookpagina! Op vrijdag 6 maart 2015 vindt de openbare vergadering van het algemeen bestuur plaats in vergaderzaal G van het kantoor van de Metropoolregio Rotterdam Den Haag, Grote Marktstraat 43,2511 BH in Den Haag. Aanvang: 15.00 uur. In de vergadering van het algemeen bestuur komen onder andere de volgende onderwerpen aan de orde: Kadernota begroting MRDH 2016 Benoeming secretaris-generaal MRDH Actuele strategische thema's MRDH OECD Metropolitan Review MRDH Het algemeen bestuur van de Metropoolregio Rotterdam Den Haag nodigt belangstellenden uit om de openbare vergadering bij te wonen. U kunt dat doen als toehoorder. "W Margriet Bol Directeur Schiedam Nadere informatie De volledige agenda van de vergadering en de bijbehorende voorstellen zijn te raadplegen op www.mrdh.nl. De besluiten van het algemeen bestuur worden na 6 maart a.s. op de website van de Metropoolregio gepubliceerd.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 4