OPEN HUIS Allergie bij kinderen ZORG WELZIJN 'Feest in de sneeuw' Luxe stedentrip Gent ankelandgroep 14 MAART 2015 VAN 13.00 -15.30 UUR Win de dubbel-cd Prikdoos voor Kinderafdeling O www.nieuwestadsblad.nl ad woensdag 4 maart 2015 9 Onder de paraplu van de Frankelandgroep vallen Frankeland, Jacobs Gasthuis, Harg-Spaland en Schiewaegh in Schiedam en Vaartland in Vlaardingen en Thuiszorg Ouderen Frankelandgroep. Hoesten, benauwd zijn, prikkende ogen, een snotneus, een droge huid, eczeem of jeuk. Heeft uw kind regelmatig last van deze klachten? Dat kan wijzen op 'atopie': de aanleg voor overgevoeligheidsreacties die astma, hooi koorts en/of eczeem veroorzaken. Met tijd en middelen gezelligheid en welbevinde Oprecht, eerlijk, betrokken betrouwbaar Deskundig, zorgvuldig respect voor privacy De Frankelandgroep onderscheidt zich als een ondernemende en kwaliteitsbewuste organisatie in de ouderenzorg. Alle locaties van de Frankelandgroep hebben het Gouden kwaliteits keurmerk in de zorg behaald. Wilt u een kijkje nemen in een organisatie waar de kwaliteit van zorg ertoe doet? Dan bent u van harte welkom in ons Bent u geïnteresseerd in wonen met zorg bij de Frankelandgroep? Komt u gerust kijken in een van onze locaties. Onze maatschappelijk werkenden staan voor u klaar om u informatie te geven over de nieuwe woon/zorgmogelijkheden. Naast opname in onze zorginstelling bieden wij ouderen ook de mogelijkheid om een woning/appartement te huren in combinatie met een Zorg Thuis pakket. Vanzelfsprekend kunt u ook een rondleiding krijgen. Waar kunt u ons vinden? Frankeland Jacobs Gasthuis Schiewaegh Harg-Spaland Vaartland St.Liduinastraat 10, BurgemeesterKnappertlaan59, NieuweDamlaan759, WillemAndriessenlaan2, Dillenburgsingels, 3117 CS Schiedam 3116 BC Schiedam 3119 AT Schiedam 3122 JT Schiedam 3136 EA Vlaardingen Voor meer informatie kunt u kijken op onze website: www.frankelandgroep.nl KHk&Win »y*— Ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie Sandton Grand Hotel Reylof* Dit stijlvolle 4-sterren hotel ligt in het centrum en beschikt over een restaurant met champagnebar, lounge, binnentuin, heerlijk wellnesscenter en authentieke kamers. Inclusief: 2/3/4 dagen verblijf in Sandton Grand Hotel Reylof Uitgebreid ontbijtbuffet Gentse proeverij in Het Groot Vleeshuis, keuze hartig ofzoet Typisch Gentse attentie na de proeverij Gratis wifl Klantbeoordeling 8,7 Voor informatie en/of boeken ga naar www.kras.nl/LR2138S of bel 0900-9697 O.V.V.LR21385 Deze aanbieding is geldig t/m 19 maart 201S. Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds, deweekkrant.nl/webwinkel categorie reizen autovakanties Wf Cor^J Inclusief proeverij en tot 85,- voordeel p.p. 2 dgn vanaf Speciaal spreekuur Kinderen met derge lijke klachten kunnen na verwijzing van de huisarts of specialist in het Vlietland Ziekenhuis terecht op het kinderal- lergiespreekuur, ook wel: AAE-spreekuur. AAE staat voor allergie, astma en eczeem. Deze aandoe ningen hangen name lijk met elkaar samen, meestal veroorzaakt door een erfelijke aanleg. Een allergie kan hierbij een rol spelen, maar dit is niet altijd het geval. Bij het spreekuur zijn tegelij kertijd kinderarts Esther Hentzen, KNO-arts Maud Elias, (kinder)dermato- loog dr. Flora de Waard- van der Spek en long- verpleegkundige Ingrid Muilenburg aanwezig. Eén verhaal, vier deskun digen Doordat vier deskundi gen bij het eerste gesprek zitten, hoeft een patiënt maar één keer uit te leg gen wat de klachten zijn. Zij bekijken de klachten elk vanuit hun eigen ex pertise. Als aanvullend onderzoek nodig is, dan volgt dit direct na het eerste gesprek. Een voor beeld van aanvullend onderzoek is de huid priktest. Daarbij worden stofjes aangebracht op de huid, waarna gekeken wordt of een allergische reactie (rode plek) ont staat. De uitslag Aan het einde van het dagdeel met het gesprek en de onderzoeken, vertelt dokter Hentzen de uitslag. Natuurlijk wordt direct een advies gegeven voor de best passende behandeling. Esther: 'Op het spreekuur komen veel kinderen die al jaren tob ben met vage klachten. Die klachten zijn niet met een kuurtje op te lossen. Wel kun je ermee leren omgaan, medicijnen kun nen daarbij ondersteu nen. Heeft een kind vaak benauwdheidsklachten? Dan kan een puffer uitkomst bieden. Daarbij leggen we uit hoe ze de puffer moeten gebrui ken. Maar we vertellen ook wat ze zelf kunnen doen om zo min mogelijk klachten te krijgen. En bij eczeemklachten kan een zalf helpen. We geven een 'zalfschema' schrif telijk mee en vertellen daarbij hoe ze precies moeten smeren, zodat de zalf goed werkt.' De Kinderafdeling van het Vlietland Zieken huis heeft een prikdoos in ontvangst geno men. Een prikdoos is een mooie houten kist met allerlei vakjes die gevuld zijn met mooie, kleine cadeautjes. Als kinderen een prikje krijgen of een behande ling moeten ondergaan, mogen de kinderen om de pijn te verzachten een cadeautje uit de prikdoos kiezen. De prikdoos is kosteloos geschonken en wordt ook wanneer nodig aan gevuld met cadeaus door Stichting Kukeluusjes. De Stichting Vrienden Vlietland Ziekenhuis is Stichting Kukeluusjes zeer erkentelijk voor deze schenking. Stichting Vrienden van het Vlietland Ziekenhuis De Stichting Vrienden van' het Vlietland Zie kenhuis zamelt fondsen in voor de verbetering van de patiëntenzorg en het realiseren van een aangenamer verblijf voor patiënten en bezoekers. De verzamelde sponsor gelden worden gebruikt voor investeringen in het ziekenhuis die niet uit het reguliere (zorg)budget kunnen worden gefinan cierd. Ze worden niet in gezet voor de exploitatie van het ziekenhuis. Voor meer informatie kunt u kijken op www.vlietlandzieken- huis.nl/vrienden

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 9