mmssm L mooi&more Imitation Game in Wenneker showmodellen ri pp Leolux I Topform I Bert Plantagie I Presotto I Interstar MERKEN Lezing over Pop Art in de bibliotheek Jong talent op Prinses Christina Concours Activiteiten voor de agenda ACTIVITEITEN bij Mooi&More in Barendrecht uü 0 n e n O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 11 maart 2015 22 SCHIEDAM - Donderdag 19 maart verzorgt kunstdo cent Jules van der Vuurst de Vries een lezing over POP ART in de Bibliotheek aan het Stadserf. Deze kunststroming ont stond in het midden van de jaren vijftig. Kunstenaars, zoals Andy Warlhol en de Nederlander Reinier Lucas- sen, haalden hun inspiratie uit het dagelijks leven: beel den uit de film- en televisie wereld, reclame, pin-ups, strips, en gebruiksvoor werpen. Meer dan hun bui tenlandse collega's hebben Nederlandse POP ART kun stenaars oog voor de politie ke strekking van hun kunst productie. De Hollandse bijdrage aan deze stroming levert een boeiende combi natie op van exotische col lagebeelden en expressieve schilderkunst. Deze avond is onderdeel van de reeks "Nederlandse Kunst na 1945" die iedere derde donderdag van de maand wordt georganiseerd door de Bibliotheek Schie dam samen met het Stede lijk Museum Schiedam. De lezing is van 20.00 - 21.30 uur. O Toegangskaarten zijn voor 5,- verkrijgbaar bij Bibliotheek Stadserf en op de avond zelf aan de deur. SCHIEDAM - In Wenneker Ci nema draait komend week end weer de film The Imi tation Game met Benedict Cumberbatch, Keira Knight- ley en Matthew Goode. Het leven en werk van Alan Tu ring is uitstekend geschikt voor een verfilming. Deze briljante maar emotioneel gecompliceerde Britse we tenschapper hielp namelijk met zijn werk de Tweede Wereldoorlog te verkorten en redde daarmee de levens van tienduizenden mensen. Tijdens de oorlog werkte Tu ring samen met een groep van knappe koppen in het diepste geheim aan de op dracht de Enigma code te kraken. In 1952 arresteren de autoriteiten Alan Turing vanwege zijn homoseksua liteit. The Imitation Game is te zien op donderdag 12, zaterdag 14 maart om 21.00 uur en zondag 15 en woensdag 18 maart om 15.00 uur. Foto:pr SCHIEDAM - Het Prinses Christina Concours houdt in heel Nederland regionale selecties voor het Prinses Christinq Concours 2015. Op vrijdag 13, zaterdag 14 en zondag 15 maart vinden deze voor de regio West 1 plaats in Rotterdam. Ruim vijftig jonge getalen teerde muzikanten uit on der andere Rotterdam, Den Haag, Leiden, Delft en Zoe- termeer dingen mee naar een plaatsje in de regionale finale. Deze wordt op zon dagmiddag 15 maart gehou den in de Jurriaanse Zaal van de Doelen. Deelnemers aan het Prin ses Christina Concours zijn jonge muzikanten tussen de 12 en 19 jaar. Zij treden op voor een professionele jury, die uiteindelijk zeven finalisten selecteert. Fina listen maken niet alleen kans op deelname aan de landelijke halve finale van het concours, maar kunnen ook diverse prijzen winnen, zoals een solistisch optre den met een professioneel orkest, masterclasses bij een bekende Nederlandse mu sicus en abonnementen op concertseries. De regionale finale begint om 14.00 uur en duurt tot ongeveer 15.30 uur. Daarna is er een pauze en bespreekt de jury de optredens. SCHIEDAM - Heb je ook leuke activiteiten te melden voor de maanden januari en fe bruari op cultureel, muzi kaal of literair gebied? Stuur ze dan alvast naar ons op onder vermelding van 'agenda'. Een mailtje kan (als het lukt voorzien van beeldmateriaal) naar: redac tie.ns@wegenermedia.nl. Wij doen het best om het in de agenda op te nemen. 2x2x2 Jaar later in Pand Paulus SCHIEDAM - In Pand Paulus vindt zondag 15 maart de feestelijke ope ning plaats van de ten toonstelling '2x2x2 jaar later' van vier alumni, al lemaal afgestudeerd aan de Willem de Koonin- gacademie in 2013: Harrie Bots (tekeningen), Marcel Moll (tekeningen etsen), Monique van Wensveen (blauwdruk koperwerk) en Renate van Opdorp (tekeningen etsen). Pand Paulus is te vinden aan de Korte Haven 125 en de expositie is tot 12 april te zien. Open repetitieavond Houd je van zingen. Zou je wel eens willen weten hoe het gaat als een koor een repetitie avond heeft? Stel het niet langer uit en komen kijken bij The New Life Singers. Ze houden een open repetitieavond op dinsdag 17 maart in de' St. Jan de Doperkerk, Mgr. Nolenslaan. Het is een Schiedams interker kelijk gospelkoor dat dit jaar het 30-jarig jubileum viert. Er wordt gerepe teerd op dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. De Mooi&More showroom wordt grondig aangepast Daar kunt u van profiteren nu met honderden euro's voordeel Direct vanuit de showroom leverbaar! Hartelijk Welkom! ma 13.00-17.301 dit/m do 9.30- 17.30 i vr. 9.30-21.00 za 10.00 -17.00 uur www.mooienmore.nl Escudostraat 7 Barendrecht Woonboulevard Barendrecht tel. 010-42041 45 GRATIS PARKEREN

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 22