HM r! 8 i Rustgevende ronde vormen ABN financiert restschuld Geringere stijging huren corporaties Besparen door isolatie Overkapping met ramen beschermt tegen elk weer Britse starter op hypotheekmarkt Gekleurd rvs NVM Open Huizen Dag: 28 maart huizen kijken Moderne nostalgie Bij meer dan driekwart van de woningcorporaties stij gen de huren per 1 juli min der dat het kabinet toestaat. Dat zegt Aedes op basis van een naar eigen zeggen re presentatieve steekproef on der 180 corporaties. Aedes verwacht dat de huren van huishoudens met een inko men onder de sociale huur- woninggrens 34.229) ge middeld met 1,8% stijgen. De maximaal toegestane huurverhoging voor deze groep is 2,5%. Ook huur ders met een hoger inkomen krijgen gemiddeld minder huurverhoging, maar het verschil met de maximaal toegestane verhoging is klei ner, aldus Aedes. "Het kabinet laat corpora ties een belasting betalen, de verhuurdersheffing. Om die te betalen worden cor poraties gedwongen huren te verhogen. In feite is het een huurdersbelasting en laat het kabinet de woning corporaties voor belasting kantoor-spelen," aldus Ae- des-voorzitter Mare Calon. De PvdA stelt daarentegen dat de inkomsten van corpo raties de komende jaren ook na aftrek van de verhuur dersheffing met miljarden stijgen. Hij baseert zich op berekeningen die woonmi- nister Blok op zijn verzoek naar de Kamer stuurde. Huurders moeten hiervan profiteren. Corporaties zou den 'waar mogelijk' moeten afzien van huurverhogingen of moeten investeren in de bouw van sociale huurwo ningen en het energieneu traal maken van bestaande woningen, vindt de PvdA. Spouwmuurisolatie is, ze ker met het lage btw-tarief, de voordeligste methode van gevelisolatie. Het rende ment van spouwmuurisola tie is vergelijkbaar met een rente van 12 procent op een spaarrekening. Door het isoleren van de spouw houdt het huis warm te beter vast en slaat de ver warming minder vaak aan; daardoor verbruikt de ketel veel minder gas. Dat scheelt CÖ2-uitstoot en energiekos ten. Bovendien verbetert het comfort in huis. Ga niet zelf aan de slag met spouwmuurisolatiedit is een klus voor een gecertifi ceerd isolatiebedrijf. Vraag om een offerte én inspectie van de buitengevel. De losse wandelementen zijn gemakkelijk te demonteren en te herplaatsen. Zout en peper, olie en kruiden heb je graag bij de hand in je keuken. SieMatic heeft hier een oplossing voor: het SieMatic onWall-systeem. Dit bestaat uit een strakke aluminium rail waaraan je haken, een notitiebord, een levend kruidenrek en een keukenklok kunt ophangen. O milieucentraal.nl/ spouwmuur De Londense vermogensbe heerder Venn Partners wil zijn hypotheekportefeuille in Nederland voor het einde van dit jaar hebben verdub beld tot 1 miljard euro. Venn Partner gaat dit niet doen door overnames, maar door zelf onder eigen naam en label hypotheken te gaan verstrekken. Vooralsnog gaat Venn Part ners de hypotheken finan cieren via Hypotrust. Genieten van het prille voorjaar, een zwoele zo meravond, een kleurrijke herfstdag of desnoods van sneeuwvlokken! Dat kan al lemaal onder een luxe over kapping van Hillhout. De één maakt er een extra zit- of loungeplek van, de ander een buitenkeuken of zelfs een werkplek. De overkap ping is verkrijgbaar in vier formaten en gemaakt van gecertificeerd vurenhout. Bovendien is het hout ge ïmpregneerd tegen houtrot voor een lange levensduur. De robuuste gelamineerde staanders vormen een so lide basis van de overkap ping en het dak is afgewerkt met EPDM. Alle zijden van de overkapping zijn eenvou dig, gedeeltelijk of helemaal, dicht te maken met wand- elementen en extra staan ders. Daardoor komt een extra kamer eenvoudig bin nen handbereik. Hillhout biedt vier verschillende houten wandelementen. Ge heel dicht, met een klein of een groot raam en met deels shutters om te kunnen spe len met de lichtinval. Groot voordeel van deze wandele-^ menten is dat ze heel een voudig weer te demonteren zijn en dus afhankelijk van zon, wind en regen weer herplaatst kunnen worden. Glazen schuifwanden zijn op maat leverbaar. Er is al een Urban Living voor 1100 euro. Het hout van Hillhout komt uit duurzaam be heerde bossen en is FSC- of PEFC-gecertificeerd w www.hillhout.com Een nieuwe trend op het gebied van spoel- en was bakken is het gebruik van kleur. Reginox komt met een geheel nieuw product dat inspeelt op deze trend. RegiGolor is de familienaam voor spoelbakken vervaar digd uit gekleurd rvs. Door een geavanceerde techniek toe te passen is Reginox in staat een gekleurde spoelu- nit te produceren die voor zowel opbouw, vlakopbouw, vlakbouw en onderbouw toe te passen is. Door de luxe metallic en parelmoer af werking krijgen de RegiCo- lor spoelbakken een unieke uitstraling. RegiColor is uit gebreid getest op voedselvei ligheid, kleurvastheid, kras- vastheid en de weerstand tegen chemicaliën. Interesse in een nieuwe woning? De eerstvolgende NVM Open Huizen dag vindt .pp zaterdag 28 maart 2015 plaats en biedt veel kansen. Op deze dag kan de woningzoekende vele huizen zonder afspraak vrij blijvend bezichtigen. Dat is een goede gelegenheid om zich binnen een paar uur tijd breed te oriënteren en de verschillende woningen met elkaar te vergelijken. Ook veel nieuwbouwprojec ten doen mee. Onderzoeken blijven aan tonen dat huizen beter ver kopen rond de NVM Open Huizen Dag. De NVM Open Huizen Dag heeft voordelen voor zowel koper als verko per. Toekomstige kopers krij gen de mogelijkheid om met een vrijblijvend karakter di verse woningen te bezichti gen. Voor verkopers geldt dat zij meerdere bezichtigingen op één dag kunnen hebben en er aandacht gegenereerd wordt voor de woning, wat leidt tot een grotere kans op verkoop. Het is de bedoe ling, dat de verkopers van woningen die dag zelf uw deuren opent van 11.00 tot 15.00 uur. Kijk op Funda.nl welke hui zen meedoen met de NVM Open Huizen Dag (Open Huizen route) en stippel een route uit. De badkamer wordt steeds meer een rustpunt in ons drukke leven en daarmee een belangrijk plek in ons huis. De tijd van een keer per week in de tobbe ligt voorgoed achter ons. Van daar dat ook in de rustge vende wereld van de bad kamer volop sprake is van de meest uiteenlopende en wisselende trends. Omdat smaken nu eenmaal ver schillen, zijn er designs voor iedere gewenste badkamer. In 2015 lopen die uiteen van extreem cool en strak tot weelderig met volle, ronde vormen. Beide uitersten zijn helemaal van nu. De Deense Dansani badmeubelen staan leder zijn eigen voorkeur, maar ronde vormen kenmerken de moderne badkamer. voor ronde vormen en afge ronde hoeken. Rustgevend en veilig voor huishoudens met kinderen. Z) www.dansani.nl ABN Amro_ was aanvanke lijk alleen bereid oiri rest schulden in een nieuwe hypotheek te financieren voor hun eigen klanten. Nu heeft de bank ook de deu ren opengezet voor nieuwe klanten. Langzaam gaan de banken meebewegen ten be hoeve van de huizenmarkt. De huizenmarkt kruipt sinds een aantal maanden met stapjes uit het dal. Een groot probleem blijft de ongeveer één miljoen woningen die niet te verkopen zijn zonder er een restschuld aan over te houden. Die ontstaat als de waarde van de woning lager is dan het bedrag dat moet worden terugbetaald. Na de Rabobank biedt nu ook ABN Amro aan alle potentiële klanten de moge lijkheid restschulden mee te financieren tot maximaal 115% van de marktwaarde van de nieuwe woning. Ui teraard moet de totale le ning wel te financieren zijn met het beschikbare inko men. Van de drie grootste Nederlandse banken biedt alleen de ING nog niet de mogelijkheid aan oim voor nieuwe klanten. Door dit soort verruimingen krijgt de huizenmarkt steeds meer ruimte om te herstel len. De grote jongens in de hypotheekverstrekking bie den al mogelijkheden om restschulden mee te finan cieren, de rest zal volgen. Met de nostalgische kranen- serie Amice waan je je terug in de tijd. De tijd van het Polygoon-journaal met Phi lip Bloemendal die met zijn 'stem van Nederland' het laatste nieuws bracht. De, nieuwste folder van Hotbath zou zo uit deze tijd kunnen komen. Amice is de nieuw ste serie badkamerkranen die Hotbath naar Nederland heeft gehaald. De kranen zijn nieuw, maar de sierlijk gebogen uitlopen en bloem- vormige draaiknoppen doen denken aan grootmoeders tijd. Het nostalgische uiter-* lijk gaat wel hand-in-hand met de techniek van nu. O www.hotbath.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 25