Beestje is vaak het enige dat mensen nog hebben Monument voor Jillis Bruggeman 'Betaald parkeren voorbarig' Overval op de Molensingel Filmmiddag in de 5 molens Klimaat in je tuin Groene Lintjes voor Joke de Haan en Batavier Tweets van de Week De Bibliotheek Schiedam swingt met lokaal talent Expositie aquarellen O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdagii maart 2015 29 SCHIEDAM - Een ouder echt paar is maandagavond 9 maart overvallen in hun wo ning aan de de Molensingel in Schiedam-Tuindorp. Drie jongens belden 's avonds aan bij het echtpaar. Toen de bewoner gehoor gaf aan de oproep en de deur opende, werd hij meteen zijn woning ingeduwd. De man begon hard te gillen, waarna de jongens meteen op de vlucht sloegen. Er is niets buit gemaakt. De politie heeft een grote zoek tocht op touw gezet naar de verdachten; drie jongens in de leeftijd van 14 tot 18 jaar. SCHIEDAM - In de 5 Molens wordt vrijdag 13 maart een filmmiddag georganiseerd, dit keer .met de film 'Alles is Familie'. Kaartjes kosten twee duro, aan de deur ver krijgbaar. Om 13.30 uur. SCHIEDAM - Op de Grote Markt is maandag een mo nument onthuld voor Jillis Bruggeman. Deze Schie dammer werd 9 maart 1803 ter dood veroordeeld van wege zijn seksuele identiteit. Het was de laatste keer dat iemand onder Nederlands recht ter dood is veroor deeld wegens sodomie. Het is ook het laatst voltrokken doodvonnis in Schiedam. Er is ook een Jillis Brugge- man-penning in het leven geroepen. Deze. wordt voort aan toegekend aan een orga nisatie of persoon die voor op gaat in de strijd tegen discriminatie en vervolging op basis van seksuele iden titeit. In Nederland of elders in de wereld. Tweede Kamerlid voor de D66, Pia Dijkstra, was aan wezig om het monument te onthullen. Daarnaast waren er bijdragen van de Schiedamse wethouder Stam, Theo van der Heijden namens de Schiedamse SCHIEDAM - Welke maatre gelen kun je nemen om de effecten van verstening in de tuin te voorkomen of te verzachten? Neem het af koppelen van hemelwater: een inspiratiebron voor het zichtbaar en beleefbaar maken van water, voor de aanleg van bloemenwei den, moerasjes en drink- Op de Grote Markt werd het monument voor Jillis Bruggeman onthuld, onder ruime belangstelling. Foto: Paul Meuldijk homoambassadeurs, histo ricus Han van der Horst en voorzitter COC Nederland Tanja Ineke. Ook was de di recteur van Amnesty Inter national, Eduard Nazarski, in Schiedam aanwezig. Hoewel er in Nederland niemand meer veroordeeld wordt vanwege het feit dat hij of zij homo of lesbienne is, er zijn jammergenoeg nog genoeg voorbeelden van dis criminatie te vinden. Aan dacht blijft dus nodig. en badderplaatsen voor vogels. Hein van Bohemen houdt er woensdag 18 fe bruari om 20.00 uur in de Boshoek een (gratis) lezing over voor de KNNV. Van Bo hemen werkte bij de Natuur- heschermingsraad, Rijkswa terstaat en bij de Technische Universiteit Delft. Naast theorie veel voorbeelden. Vervolg van pagina 3 SCHIEDAM - Volgens de BVSW lost betaald parkeren rond de Slachthuisbuurt niks op en verschuift de parkeer druk over heel Schiedam West die toch al zwaar be last is. Zelf kijkt Hennie Ha gen als bewoonster van de Vijfsluizenflat neer op het bedrijvenpark met alle be drijvigheid en overlast. Voor haar is het duidelijk dat de bewoners zo de tol gaan be talen voor een falend beleid van de bedrijven zonder vol doende pareerplek op eigen grond. Al meer dan zestig exemplaren 'bezwaarbrief betaald parkeren in onze buurt' zijn al binnen bij de actievoerster. "Wij maken nu al bezwaar want wij willen niet voor voldongen feiten worden gesteld", zo eindigt de bezwaarbrief. Wethouder Gouweleeuw verklaarde in de media ge schrokken dat plannen voor betaald parkeren voorbarig zijn en voorlopig niet aan de orde. SCHIEDAM - Ook dit jaar is er enthousiast gereageerd op de oproep van GroenLinks om mensen of groepen voor te dragen voor een groen lintje. Vele Schiedammers en organisaties zijn voorge- dragen die zich op een speciale ma nier inzetten voor natuur en milieu, met ook een groot maatschappelijk nut. Van stadstuinieren tot windmo lens, van hergebruik tot zon nepanelen; de nominaties voor de groene lintjes tonen aan dat er veel mensen en organisaties zijn die zich be langeloos inzetten voor een groenere, milieubewuste stad en daarmee een betere wereld. Op 8 maart reikte Groen Links de jaarlijkse groene lintjes uit. Joke de Haan Winnaar werd dit jaar Joke de Haan die de afgelopen ja ren een vrijwilligersnetwerk heeft opgebouwd rond de voedselbanktuin op het dr. Wibautplein. Ook leverde zij een bijdrage bij het opzet ten van vele vernieuwende en groene buurtinitiatieven voor een sterk, groen en so ciaal Schiedam. Winnende organisatie werd Stichting Batavier die naar de mening van de jury de gemaakte af spraken bij de aanleg van de A4 Delft - Schiedam goed en scherp in de gaten houdt. Jeetje, bijna jammer dat #bzv straks afgelopen is. Het is nu zo ontzettend ge zellig druk op feetjeblogt.nl Ga het nog missen (SHdeeenFee De roofvogel op het dak van het Stadskantoor heeft getuige de vele dwarrelende veertjes weer een onschuldi ge vogel te grazen genomen. @AadvanderWel Interview gegeven aan scho lieren van @Schravenlant ze houden hun werkstuk over het werk van de #wijkagent #leuk @RA_Hendriks De nu nog donkere Liduina Basiliek #Schiedam wordt vanaf 26 mrt volledig uit gelicht. Idee van buurman Pieter vd Most. (g)JelleGunneweg Wie schulden heeft en in de schuldsanering zit, hoort vaak; 'we helpen je, maar dan moetje eerst je hond of kat wegdoen.' Ferry van der Kaaij vond dat verschrikkelijk en richtte de Dierenvoedselbank Rijnmond op. "Vaak is dat beestje het enige dat mensen nog hebben." Door Esther Klein REGIO - Van der Kaaij richtte met zijn stichting Okehor (Ondersteuning Kind En Huisdier Omgeving Rotter dam) de dierenvoedselbank Rijnmond op. Sinds 11 april 2014 zijn ze operationeel. En het loopt storm. "Vaak is de hond of kat het enige dat mensen nog heb ben. Bij veel van onze cliën ten wil de familie niets meer met ze te maken hebben, vrienden lopen weg. Alleen van hun huisdier krijgen ze nog liefde." Bij de dierenvoedselbank Rijnmond krijgen 100 huis houdens iedere twee weken een voedselpakket. "We geven ze voer mee voor 10 dagen zodat de mensen nog gestimuleerd worden om zelf wat te doen. Maar als ze het echt niet redden dan springen we bij, ook als het beestje naar de dierenarts moet." Ferry weet dat meer huis diereigenaren zijn hulp no dig hebben. "Er melden veel mensen zich aan. Ik denk dat er in Rijnmond wel 1000 tot 1500 huishoudens zijn die onze hulp nodig hebben. Hier vlakbij, in Schiedam, werd ons verteld dat als we daar ook een uitgiftepunt zouden hebben, we er 250 cliënten bij zouden hebben. Ik wil ze graag van dienst zijn, maar we hebben niet genoeg voer. Ik kan alleen maar die 100 huishoudens helpen." De dierenvoedselbank is af hankelijk van donaties en giften. "Het valt niet mee om voer te krijgen. Veel van de dierenvoerproducenten geven hun voer al aan stich tingen voor zwerfdieren in het buitenland. Ze zijn bang voor omzetverlies in Neder land, maar dat is onzin. Veel mensen laten de honden nu mee eten met het prakkie dat ze op tafel zetten." Omdat Ferry het niet over z'n hart kan verkrijgen om mensen teleur te stellen, pompt hij er iedere maand zelf zo'n 300 euro in. "Als ik gebeld word en ze zeggen, er staat 400 kilo voer voor je klaar maar dan moet je snel wezen. Dan stap ik toch in de auto en ga ik het halen." SCHIEDAM - Op zaterdag 14 maart, van 13.00 tot 15.00 uur treden Istvan Ouborg, duo Le Vieux Passage, trio Lulu Swing en het akoes- tisch duo The People Tree op in het theater van de Bi bliotheek aan het Stadserf 1. De Bibliotheek swingt met pop, jazz, gipsy, covers en eigen werk. Maak kennis met nieuwe talenten. De entree is gratis. Meer in formatie is te vinden in de agenda op www.debiblio- theekschiedam.nl. Iedere maand organiseert de Bibliotheek Schiedam een muzikaal intermezzo in het m theater in de Bibliotheek aan het Stadserf. De volgende editie, zaterdag 11 april staat een muzikale sprookjesmid dag op het programma. De Voorleesbrigade leest vijf bekende sprookjes voor, die muzikaal omlijst worden door Irma Metaal en Daphne Metaal op piano en met zang van Maud Neuschwanger. SCHIEDAM - In DrieMaas- Stede aan de Voorberghlaan is een expositie te zien van aquarellen van de hand van Olga Aardenhout-Schil- peroort. Ze zijn te bewon deren tot 28 maart en ook te koop voor de liefhebbers. Tip voor Moederdag. Bij de dierenvoedselbank Rijnmond krijgen 100 huishoudens iedere twee weken een voedselpakket. Foto: Ferry van der Kaaij

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 29