m SPARTA Afval the Game van start FORTUNA SITTARD KLEINE AMBASS Idee van de milieucommissie Ook de burgemeester doet mee Jij doet toch ook mee?! Samen plastic inzamelen BESTEL KAARTEN ONLINE VIA www.spartakaartje.nl VRIJDAG 13 MAART 20.00 UUR SPARTA STADION ROTTERDAM Win de cd-box Power vrouwen 2015 NATUURLIJKE AZ0REN 8 dagen vanaf 349 p.p. O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 11 maart 2015 31 door Daisy en Fleur Afval the Game komt voort uit ideeën van de milieu commissie. Daisy en Fleur zijn lid van de milieucom missie. Samen willen ze graag vertellen hoe ze op het idee voor Afval the Game zijn gekomen: "Het afgelo pen jaar waren we met de milieucommissie heel ac tief. We zijn vooral bezig geweest met het bedenken van ideeën om meer men sen plastic afvalmateriaal te laten scheiden. In groepjes bedachten we ideeën, zoals een wedstrijd voor kinderen om afval in te zamelen, een Facebook-pagina voor pro motie en leuke knutselop- drachten met plastic flesjes. Ook moesten we een presen tatie geven aan Irado en de gemeente. Later gingen we de ideeën verder uitwerken en echt actie ondernemen." De jonge adviseurs van de milieucommissie waren onder begeleiding van de Kleine Ambassade actief betrokken bij het vooronderzoek, adviseerden onder andere Irado en de ge meente over de opzet en de inzet van social media en de te winnen prijs. Mede door deze input van de milieu commissieleden werd het project nog leuker en leer- zamer voor alle kinderen en sluit het extra goed aan bij hun belevingswereld. De komende weken gaan ba sisscholen in Schiedam de strijd met elkaar aan. Hun doel: tot 25 maart zoveel mo gelijk plastic verpakkings materiaal inzamelen. De scholen doen mee met Afval the Game, een groot duur zaamheidsproject gericht op alle groepen 6 in Schie dam. Het project bestaat uit gastlessen en een grote inza melingswedstrijd, waarmee niet alleen de school, maar ook de wijk kan winnen. Afval the Game is een initi atief van Irado, de Gemeente Schiedam en de Kleine Ambassade. Samen zetten zij zich in om kinderen (en volwassenen) bewust te ma ken van het belang van het scheiden van afval, en dan specifiek het gescheiden in zamelen van plastic afval. Misschien heb je ze al wel gezien: posters met kinde ren, gezinnen, wethouders en zelfs de burgemeester die midden in een berg plastic afval staan. Dit zijn de Afval the Game ambassadeurs. Zij hebben zich aangemeld, omdat zij het gescheiden inzamelen van plastic heel belangrijk vinden. Wanneer zoveel mogelijk Schiedam mers dit döen, maken we met elkaar de stad een stuk schoner, sparen we het mi lieu en besparen we geld. Bovendien kan het ingeza melde plastic worden gere cycled tot grondstoffen voor nieuwe producten, zoals smartphones of speelgoed. De komende weken zal je daarom de ambassadeurs nog veel vaker zien. Samen willen zij ervoor zorgen dat heel Schiedam aan het in zamelen slaat. Zij bedenken acties om zoveel mogelijk mensen te betrekken, maar ook om ervoor te zorgen dat Schiedammers hun plas tic in de speciale Afval the Game-containers gooien. Zo kan iedereen scholen helpen om te winnen, maar ook de wijken. Het geld dat hét ingezamel de plastic oplevert, wordt namelijk gebruikt om iets terug te doen voor de wijk die het meest enthousiast inzamelt. Voor een schoner milieu en meer recycling is het be langrijk dat zo veel mogelijk mensen meedoen met Afval the Game. Wil jij meer over Afval the Game weten en een school of wijk helpen? Via de sociale mediakana- len Instagram, onze Face book-pagina en LOOKtv blijf je op de hoogte van het laatste nieuws. Op maandag 9 maart gaf Wethouder Van Steenderen het officiële startsein voor de grote inzamelingswed strijd Afval the Game. Dit deed hij samen met de leer-"5* lingen van basisscholen De Vlinder en De Violier. Deze kinderen gaan de komende weken de Afval the Game- uitdaging aan, net als heel veel andere basisschool- leerlingen'in Schiedam. De leerlingen zullen alles op al les zetten om in samenwer king met andere kinderen,^ ouders en bewoners uit de wijk op 25 maart het meeste plastic verpakkingsafval in te hebben gezameld. Hier mee kunnen zij een te gekke hoofdprijs winnen. Speciaal voor de wedstrijd heeft iedere school in Schie dam een eigen plastic con tainer toegewezen gekregen. Op elke container is een stic ker geplakt, zodat je precies kunt zien voor welke school je plastic inzamelt. Wil jij^* ervoor te zorgen dat de con tainer van jouw school of in jouw buurt extra makkelijk te vinden is? Maak dan een filmpje van de route vanaf school, het wijkcentrum of een andere bekende plek naar de container en plaats deze op de Afval the Game Facebook en Instagram. O Je kunt het filmpje ook mailen naar post(a> dekleineambassade. nl. Met Afval the Game hopen de initiatiefnemers alle inwoners van Schiedam extra te motiveren om plastic afval (blijvend) te scheiden. Kom met het OV: K k&W n Ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie Smaragdgroene lagune, kleurrijke bloemenvelden, heldere kratermeren. azuur blauwe zee, wpl vissen, dolfij nen en authentieke dorpjes. Dat zijn de Azoren! De Por tugese eilandgroep is een waar paradijs voor de actie ve natuurliefhebber. Geniet van.de vele wandel- mogelijkheden, een zacht klimaat, natuurlijke zwem baden en wel meer dan 20 soorten dolfijnen en walvis sen! U vliegt naar het prach- tige Sao Miguel, het grootste eiland van de Azoren, be kend om de geisers en vul kaankraters omzoomd door duizenden kleurige bloe- Hotel Royal Garden**** Dit luxe moderne hotel ligt in het centrum van Ponta Delgada mgt haar sfeervolle straatjes. Geniet van de zou op een ligbed onder de nalm- bomen bi; het u de serene 1 ;>.st in de Japan e tuin. Er i én r. stuiuant. café, fitness, Li neen-eu in tenzwembad, sauna, stoom bad en whirlpool. Inclusief Retourvlucht naar Sao Miguel met Arke of SATA International Luchthavenbelasting en brandstofheffing Retourtransfers 7 overnachtingen in een tweepersoonskamer 7x uitgebreid ontbijtbuffet Nederlandssprekende reisleiding Prijs vanaf 349,- p.p. Vanafprijs o.b.v. 2 personen. Reisperiode: 6 april t/m 19 oktober 2015, vertrek maan dag en vrijdag. Toeslag bijboeken halfpen- sion 17 p.p.p.n. Informatie en boekingen Kijk op www.arke.nl/wege- ner. Bel met Arke tel.: 0900- 8847 (15 cpm) of ga langs bij '\rke o.v.v. Wegener - Azo ren aanbieding. Op deze reis zijn de ANVR/SGR voor- waarden van toepassing.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 31