11 Slachthuisbuurt tegen betaald parkeren Verbouwing Korenbeurs ANBO-NIEUWS De kop is er af, voorlopig zijn we tevreden Investeren in Vijfsluizen EP 3 COLOFON KORT NIEUWS O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 11 maart 2015 3 In de burenraad opperde wethouder Gouweleeuw om rondom de Wiltonhaven betaald parkeren in te voeren. Een oplossing tegen parkeeroverlast van het succesvolle bedrijvenpark Vijfsluizen. Bewoners van de Slachthuisbuurt starten nu een actie tegen parkeerautomaten in hun wijkje. "Het lost niks op en wij betalen voor de overlast." Door Frank Willemse SCHIEDAM - Zo'n 25 jaar ge leden hij de aanleg van het nieuwe bedrijvenpark was de afspraak duidelijk: par keren op Vijfsluizen alleen op eigen terrein. Nu twee decennia later zijn de bewo ners van de Slachthuisbuurt het meer dan zat.'Elke dag staan hun gratis parkeer vakken vol met auto's. Maar niet van bewoners. Bestel bussen en auto's van perso neel en bezoekers van het tegenovergelegen bedrijven terrein Vijfsluizen. Parkeeroverlast is een terug erend onderwerp bij de half jaarlijkse burenraad van be woners, bedrijfsleven en de Bewoners in de Slachthuisbuurt en aan de Vlaardingerdijk zitten niette wachten op betaald parkeren. Foto: fw gemeente Schiedam. Bij de laatste vergadering opperde een vertegenwoordiger van de maritieme industrie om braakliggende percelen tot tijdelijke parkeerplaatsen te maken. En bewonersorgani satie BSVS deed de suggestie voor een simpele open par keergarage bovenop de P&R Vijfsluizen. Op deze oplos singen werd volgens de be wonersorganisatie door de gemeente nauwelijks gere ageerd. Wel liet wethouder Gouweleeuw doorscheme ren te voelen voor 'geregu leerd parkeren' in het wijkje tegenover het drukke bedrij venpark. Parkeerautomaten dus voor de Distillateurs- of Slachthuisbuurt. "Absoluut mee oneens", smaalt Henny Hagen namens de bewoners. Ze startte een handtekenin genactie om de plannen bij voorbaat tegen te houden. Lees verder op pagina 29 Het was best spannend vorige week met de belastingen, zou het luk ken? Nu denk ik dat half Nederland op hetzelfde moment heeft ingelogd, dus lag de site plat. Maandag veel problemen gehad, maar wat wil je met onze ervaren mensen, dan moet het toch lukken? Het is gelukt en alle aangiftes lopen als een zon netje. Een zonnetje dat ook op dit moment volop schijnt, daar word ik gelijk heel vrolijk van. Ga straks meteen een beetje vitamine D opdoen met een fijn boek. Alle activiteiten worden gelukkig volop bezocht door onze leden en wij maken ons weer op voor een volgende themadag. Op zondag 23 maart is het weer zover en heb ben wij een dag over de WMO. Dat er heel veel veranderd is dit jaar hebben veel men sen al aan den lijve ondervonden, maar er blijven veel vragen hierover. De wethouder die dit in haar portefeuille heeft, Patricia van Aken, zal hierover spreken in de soci ëteit aan de Lange Nieuwstraat 181. Zoals gewoonlijk omlijsten wij deze dag weer met een maaltijd, Chinees dit keer. Zaal open om 10.30, koffie/thee met iets lekkers en om 12.00 uur de maaltijd. Inclusief twee drankjes kost het tien euro. Daarna begint de lezing om 13.00 uur en is de dag afgelopen om 15.00 uur. Wel zo gemakke lijk om gelijk uw terugreis te bestellen als u daar gebruik van maakt. Wilt u alleen dje lezing bijwonen? Geen probleem, wel zo gezellig. Je hoeft geen lid te zijn. Wilt u de maaltijd erbij, dan moet u zich vooraf opgeven bij Nel Lowes (4262808), betalen mag voor deze keer op de dag zelf. Er zijn nog een paar plaatsen over voor de busreis op 2 april. Tot volgende week! Joke Ballijns SCHIEDAM - Stichting Onder nemersfonds Vijfsluizen en de gemeente Schiedam heb ben een overeenkomst on dertekend waarmee Vijfslui zen ook de komende vijf jaar bedrijveninvesteringszone (BIZ) blijft, een afgebakend gebied, waarbinnen onder nemers gezamenlijk investe ren in de kwaliteit van hun bedrijfsomgeving. De overeenkomst werd on dertekend doorPieter Sneep, voorzitter van Stichting On dernemersfonds Vijfslui zen, en wethouder Nathalie Gouweleeuw namens de ge meente Schiedam. Vijfsluizen was in 2010 het eerste bedrijventerrein in Nederland dat aan de slag ging met een eigen onderne mersfonds. Wethouder Gou weleeuw: "Nu Vijfsluizen ook de komende vijf jaar een BIZ is, kunnen nieuwe initi atieven worden genomen op het gebied van bereikbaar heid, veiligheid en open bare ruimte waardoor de kwaliteit van het bedrijven terrein nog verder toeneemt. Vijfsluizen is een mooi voorbeeld van hoe een heel gebied een positieve uitstra ling krijgt als ondernemers de krachten bundelen." Pieter Sneep, die de overeen komst namens Stichting On dernemersfonds Vijfsluizen tekende, kijkt terug op wat is bereikt: "Er is op Vijfsluizen nu een camerabeveiligings systeem. In het openbaar groen werden bloemperken aangelegd. Vijfsluizen is mooier en veiliger geworden en we hebben aandacht voor het milieu. Er 'wonen' hier tegenwoordig bijvoorbeeld verschillende bijenvolken." SCHIEDAM - De verbouwing, om de Korenbeurs klaar te maken voor haar biblio theekfunctie, is begonnen. Als alles meezit gaat de bi bliotheek hier in juni open. Tijdens de verbouwing wordt een lift geplaatst zo dat mindervaliden en men sen met kinderwagens ook op de le etage kunnen ko men. Vooruitlopend op de verhuizing zijn in de bieb aan het Stadserf alvast pro totypes van nieuwe kasten in gebruik genomen. Tot de verhuizing kan zo ervaring worden opgedaan met de opstelling van deze kasten en hoe deze het beste benut kunnen worden. Het bij zondere is dat ze gemaakt De verbouwing van de Korenbeurs is momenteel in volle gang. In juni moet de bibliotheek hier open gaan. Foto-. pr zijn van geperst 100 procent recyclebaar, C02 neutraal papier. Door middel van spanbanden worden ze bij een gehouden. Schiedam is de eerste bibliotheek die ge bruik maakt van dit concept van hanratharchitect. WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 E redactie.ns@wegenermedia.nl I www.nieuwestadsblad.nl Contactgegevens media-advies en advertentieverkoop Voor informatie over de advertentiemogelijkheden neemt u contact op met uw accountmanager, bel met (088)013 99 85 of mail: adverteren.zuidholland@ wegenermedia.nl Commercieel Directeur Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Redactie Nieuwe Stadsblad Rob Kokkelink Karin Moerman Emile van de Velde Chef regioredactie Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Verspreidklachten T(0900)424 5726 Familieberichten Efamilieberichten@wegenermedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E: telesales@wegenermedia.nl 1(0900)6743836 Druk Wegener Nieuwsdruk Algemene voorwaarden en overige informatie I www.wegenermedia.nl Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Wegener Media BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV. Wegener Media BV Feestavond Boekenweek bij de bibliotheek SCHIEDAM - De Bibliotheek aan het Stadsèrf organi seert vrijdag 13 maart een avond vol muziek, inter views en literatuur onder de titel 'Te Gek voor Woor den'. Schrijver Ernest van der Kwast presenteert deze avond en interviewt cabaretier, muzikant en schrijver Mike Boddé en psychiater Paul Wisman van het GGZ Dordrecht. Mike Boddé zorgt deze avond ook voor een vro lijke noot in de vorm van cabaret en muziek. Entree is 10 euro (ben je lid van de Bibliotheek dan betaal je 7,50 euro). De deuren openen om 19.30 uur en om 20.00 uur begint het programma in de Biblio theek aan het Stadserf 1. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Bibliotheek aan het Stadserf en bij boekhan del Post Sriptum. Reser veren is ook mogelijk via 714 63 00 of mail: verdie- ping@debibliotheekschie- dam.nl Sybrand Buma bezoekt Schiedam per tourbus SCHIEDAM - In verband met de verkiezingen voor Pro vinciale Staten en de Wa terschapverkiezingen van 18 maart zal de landelijke CDA tourbus zaterdag morgen 14 maart om 09.45 uur winkelcentrum Hof van Spaland bezoeken. Fractievoorzitter van de Tweede Kamerfractie van het CDA Sybrand Buma, voorzitter van het lande lijk CDA bestuur Ruth Peetoom en lid van het Europees Parlement Wim van der Kamp, fractiele den en bestuursleden van het CDA Schiedam zullen aanwezig zijn. Dichter Hans Bouma met 'Vrouw in de tuin' SCHIEDAM - De bekende dichter Hans Bouma komt zondag 15 maart naar de Dorpskerk in Kethel. Hij zorgt voor een zondag middag vol met poëzie en verhalen. Hoofdonder werp vormt het Bijbelse personage Maria Magda- lena. Wie is deze vrouw? En wat heeft ze ons te zeg gen? Zich inlevend in haar situatie, laat Hans Bouma Maria Magdalena zelf aan het woord. Wij ontmoeten haar in de tuin van de op standing. Daar vertelt ze haar verhaal: Vrouw in de tuin. Het optreden begint zon dag om 15.00 uur. De toe gang is gratis en er is een collecte bij de uitgang. Pianist Richard den Exter ondersteunt de poëzie van Bouma met pianomuziek. Er is ook een boekentafel met uitgaven van Hans Bouma. In de pauze is hij hier ook te spreken. De auteur is bereid boeken en bundels te signeren. Dus wie dat wil kan deze middag zijn kans grijpen. TTr-

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 3