UIT IN ROTTERDAM Gouden Jaren:'Vroeger Jubileum VOOr bluesfestival was met alles beter! De wildste dromen van de Codarts-studenten Portugees Bom Gosto Tweede album The Aften/eins Kinder Matteüs in de kathedraal In de tweede helft van de vorige eeuw explodeerde de welvaart in Nederland. Annegreet van Bergen be schrijft in haar bestseller Gouden Jaren dit fascine rende fenomeen. Op don derdag 26 maart is zij vanaf 20 uur te gast bij Checkpoint in Arminius. Hoe voer je een intiem telefoongesprek als je daarvoor naar de buren moet? Blijf je schoon als je jezelf alleen op zaterdag in een teil wast? En hoe herge bruik je (dure) condooms? Het boek bevat veel anekdo tes, maar is ook een verslag van een monumentale trans formatie van Nederland, on derbouwd met veel statistie ken. Voor ouderen een feest van herkenning, terwijl jon geren zich kunnen verbazen over de soms wonderlijke leefstijl van hun ouders. "We zijn nu rijker dan we ooit voor mogelijk hebben gehouden, is Van Bergens conclusie. Die gebruikt ze graag als weerwerk tegen gemopper van generatiege noten die zich tussen twee vakanties door beklagen over de uitblijvende indexa tie van hun pensioenen. Maar de vroegere chef van de economieredactie van Elsevier die een bestseller schreef over haar burn-out heeft zich óók ten doel ge steld vluchtige herinnerin gen uit het dagelijks leven vast te leggen." Aldus Bart van Zoelen in het Parool. Checkpoint Geschiedenis is een samenwerking van Arminius, Geschiedenis, nl, Stadsarchief Rotterdam en Museum Rotterdam. De toegangsprijs bedraagt 5,00 euro, met studenten- of Rot terdampas 2,50 euro. Armi nius, Museumpark 3. Op zaterdag 28 maart is de Doelen geheel in han den van 800 studenten van Codarts Rotterdam. De po diumkunstenaars van de toekomst mogen tijdens The Big Day hun wildste dro men waarmaken. Ze laten de bezoekers een afwisse lend programma bomvol dans, jazz, pop, klassieke muziek, wereldmuziek en circus beleven. Er zijn onder meer optredens van Edi son Jazz winnaar Sebasti- aan van Bavel, het Codarts Brass Ensemble met André Heuvelman (Rotterdams Philharmoniscb Orkest) en de première van de circus voorstelling 'Colony'. Ook is er een modeshow van oud studenten van de Willem de Kooning Academie op live muziek, een programma voor kinderen, workshops en een foodzone. De start is van muziekmees- terwerk 'Einstein on the Beach' van Philip Glass gere gisseerd door Arlon Luijten. 'Into the Bollywoods' laat westerse en Indiase klanken met elkaar versmelten geïn spireerd door filmmuziek uit India onder leiding van Ronald Kool (de toetsenist van Anouk). In het slotcon- cert 'Amadigi Remixed' laat regisseur Dick Hauser een 'radicale remix zien en ho ren van Handels opera uit 1715 mèt gebruik van zowat alle disciplines binnen Cod arts: klassiek, jazz, wereld muziek, pop, muziektheater, dans en circus. The Big Day vindt plaats op zaterdag 28 maart van 13.00 tot 01.00 uur. Kaarten kos ten 12,00 euro en zijn ver krijgbaar via 010 2171717 en ww.dedoelen.nl. Tot en met 17 jaar is de toegang gratis. De porties zijn behoorlijk ruim maar als daar nog plek voor is zijn de 'Pasteis de Nata', (custardtaartjes) een perfecte afsluiter. In het Oude Noorden zit nu ruim een jaar een abso lute aanwinst voor de wijk: het Portugese Bom Gosto. Op een zondagavond is het er afgeladen druk en is het even wachten op de heerlij ke, ruim ingeschonken Vin- ho Verde (Portugese lichte frisse witte wijn). Het menu bestaat uit een variatie aan vis- en vleesgerechten. Voor af krijgen we stokbrood met heerlijke tapenade, aioli en kruidenboter. Wij aten: ge grilde sardines (12,50 euro), gegrilde octopus (17,50 euro) en een stoofschotel met vis (17,50 euro). Op de iets te hard gebakken, en een tik keltje te zoute octopus na, is alles perfect. Alles wordt geserveerd met rijst, knap perige frietjes en groente. Bom Gosto is ook geopend voor lunch en je kunt er niet pinnen. Di-zo, 12-22 uur. Zwaanshals 275-277. Voor de derde maal vindt zaterdag 'An Evening With The Blues' plaats in LantarenVenster. Eerder werden al 22 edities georganiseerd in Tiel en dus is dit een j'ubileumeditie waar bluesliefhebbers van heinde en ver op afkomen. Door Vincent Wernke "In Tiel was het festival in de jaren flink gegroeid", vertelt organisator Bert Lek. "We hadden daar de beschik king over drie zalen, waar zo'n duizend bezoekers in The Afterveins, de Rot terdamse psychedelische wave band, presenteert op 27 maart haar tweede al bum Showers in Rotown. De recensies stromen liegen er niet om: 10 sterren van het Ierse Unsigned Inde pendent, Top 3 notering in de 22 Tracks van Brussel en vergelijkingen met The Vel vet Underground en Sonic Youth. Toch presteert The Afterveins een album neer te zetten met een compleet eigen geluid en gezicht. De tomeloze energie van The Afterveins heeft gezorgd voor een sterke live reputa tie. Na het winnen van de Grote Prijs Rotterdam (2013) en een jaar lang touren is het dan eindelijk zover, de band komt met een vervolg op de debuutplaat. Het nieuwe al bum Showers is opgenomen in samenwerking met Henk Koorn (Hallo Venray) en Na tasha van Waardenburg (De Nieuwe Vrolijkheid). Het concert in Rotown aan de Nieuwe Binnenweg begint vrijdag 27 maart om 21.30 uur, support act is Indian Askin en de toegang is gra tis. konden. We waren al eens benaderd door Lantaren- Venster en toen de locatie in Tiel verbouwd ging worden, waren we meer dan welkom in Rotterdam." Bijkomend voordeel van de verhuizing naar Rotterdam, was dat het bluesfestival terug kon keren naar het ba sisconcept: "Eén zaal, drie acts en een pauze-act. Men sen kunnen nu in één zaal zitten of staan, ze hoeven niet meer heen en weer te lopen. Dit wilden we graag, ook omdat we zien dat ons publiek ouder wordt." Dit concept zorgt ervoor dat het festival ook qua kosten overzichtelijk blijft en een ticket voor de jubileumedi tie slechts 25 euro kost. "Dat past bij een 25e editie", stelt Lek. Óp het programma, dat bestaat uit traditionele bluesmuziek, is niet bezui nigd. Met Duke Robillard bijvoorbeeld werd een zeer gewilde muzikant binnen gehaald. "Hij zou vorig jaar al komen, maar dat ging toen vanwege een handblessure niet door. Deze man is bijna zeventig, maar wij wilden hem heel graag hebben. In Tiel heeft hij een keer eerder gespeeld en toen was het helemaal uitverkocht. Hij heeft met beroemde muzikanten op blues- en jazzgebied ge speeld, waaronder Bob Dylan en Tom Waits." De andere twee artiesten op het affiche zijn 'opener' Guy Davis Fabrizio Poggi en 'afsluiter' Toronzo Cannon. "De laatste heb ik ontdekt in 2013 in Amersfoort en hij heeft vorig jaar een heel mooie cd uitgebracht. Er zit flink wat power in zijn mu ziek en daarom is hij een ideale afsluiter. Davis en Poggi zijn voor het eerst in Nederland te zien." Tussen de optredens door treden in de foyer van Lan tarenVenster Robbert Fos- sen en Peter Struijk op. 'Op bluesgebied zo'n beetje het beste dat Nederland te bie den heeft', belooft het affi che. O Kijk voor meer informatie en kaartverkoop op www. Iantarenvenster.nl. Zaterdag 28 maart speelt Mare de Hond zijn eerste soloprogramma 'Scherven brengen geluk' in Theater Zuidplein. Mare de Hond is bekend van tv-programma's als 'KRO De Rekenkamer' en 'Expedition Unlimited'. In zijn boek 'Kracht' (2008) beschrijft Mare hoe zijn leven veranderde na zijn dwarslaesie. Zijn deelname aan *De Lulverhalen' oogstte lovende kritieken. Nu is het tijd voor zijn theaterdebuut! Kaarten via www.theaterzuidplein.nl. Foto: Frits de Beer Deze week is de voorstelling Kinder Matteüs in Rotter dam. Rüim 600 kinderen in Rotterdam zijn gestart met het speciaal ontwikkelde lesmateriaal door Dolores Leeuwin van Het Klokhuis. Donderdag 26 maart om 11.00 en 13.30 uur: Schoolvoorstelling Lauren- tius Kathedraal (Mathenes- serlaan 305) en om 19.00 uur èen openbare voorstelling. Meer info www.kindermat- teus.nl. De Amerikaan Duke Robillard is een van de bluesartiesten die zaterdag te zien zijn in LantarenVenster tijdens 'An Evening With The Blues'. Foto: PR

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 38