RET krijgt dit jaar een mooie 7,6 van de reiziger .V Zomerkamp met de CJV in de bossen van Leusden Excelsior'20 versterkt zich met Australiër Getuigen gezocht van autobranden in Schiedam Info-avond Kerst- WandelTheater Schravenlant Business School ADVERTORIAL 'Een arbeidsgeschil heeft enorme impact' Schiedamse arbeidsrechtspecialist adviseert werkgevers en werknemers O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 25 maart 2015 8 Kijk ook even op: www.cjvschiedam.nl of op onze Facebookpagina! Nog vragen? Mail naarcjvkampen@gmail.nl SCHIEDAM - Ook dit jaar staat het Zomerkamp van CJV Schiedam weer garant voor een week vol actie, lol en vriendschap. Het weekpro- gramma zit vol activiteiten waardoor de kinderen zich prima vermaken. Er zijn speurtochten uitgezet, een dagje zwemmen, een the madag voor alle groepen en natuurlijk de Bonte avond! Het zomerkamp is er voor alle kinderen tussen de 6 en 16 jaar. Dit jaar is het van 15 t/m zaterdag 22 augustus. SCHIEDAM - Het cricketbe- stuur van Excelsior'20 is verheugd met de versterking van de batting line up van het le cricketelftal met Alex Ian Ross van South Austra lia. De 23 jarige Ross is een rechtshandige top order batsman. Geboren in Melbourne kwam Ross in de jeugd uit voor vertegenwoordigende teams van Australian. Capi- SCHIEDAM - Voor de zesde keer op een rij is de waar dering van de reiziger voor het openbaar vervoer van de RET gestegen. Gemiddeld krijgt de RET een 7.6. Reizen met de bus scoort een 7,7, de metro een 7,5 en ook tram steeg naar een 7,7. Ook voe len reizigers zich veiliger in het openbaar vervoer van de RET. Dat blijkt uit de landelijke OV-klantenbarometer die het Kennisplatform Verkeer en Vervoer vandaag bekend maakte. 'Bijna te mooi om waar te zijn. Dit is wat we bedoelen met onze slogan Aardig Onderweg'. Een prachtige cijferlijst waar ik waanzinnig trots op ben. Een dik compliment voor meer dan 3000 collega's die het elke dag waar maken.' aldus Pedro Peters, alge meen directeur RET. De bus scoort deze keer een 7,7. Dit is 0,2 punt hoger dan vorig jaar en het tweede jaar dat de waardering voor het reizen met de bus van de RET stijgt. De hoogste score van de vier grote steden. De informatie bij vertragingen, het gemak van het laden en tal Territory voordat hij in Adelaide terecht kwam bij Kensington CC en de "Emer ging Redbacks". In 2012 bracht hij de Eu ropese zomer door bij de Young MCC Cricketers en speelde hij bij een Engelse cricket club. Ross arriveert 24 april in Schiedam en zal de laatste oefenwedstrijd van Excelsior'20 op zaterdag 25 april al meespelen. SCHIEDAM - In de nacht van 7 op 8 februari gingen op twee plekken in Schiedam meer dere auto's in vlammen op. Vermoedelijk werden deze branden aangestoken. De politie heeft een onderzoek ingesteld en is op zoek naar getuigen. De autobranden werden in de vroege morgen van 8 februari ontdekt. De eerste melding betrof een brand aan het Bachplein. Daar ging één auto in vlammen op. De tweede melding viel aan hef Henriette Bosmansplein. Daar verwoestte een brand drie voertuigen. Beide bran den vonden plaats rond de kopen van een vervoerbe- wijs, frequentie en reissnel- heid tijdens de rit dragen bij aan de gestegen waardering voor de bus. De tram scoort dit jaar een. 7,7. Het meest gestegen in de waardering zijn de oordelen over netheid, vriendelijk heid en veiligheid tijdens de rit. Het oordeel over de metro is met een 7,5 gelijk gebleven. De cijfers op het gebied van veiligheid zijn allemaal ge stegen of gelijk gebleven. Zowel in de bus, de metro als de tram. klok van 02.00 uur. Naar de branden is een on derzoek gestart. Tot nu toe heeft buurtonderzoek nog geen aanknopingspunten opgeleverd. Wel meldt een getuige dat er bij de brand aan het Bachplein één per soon is weggerend. Niet duidelijk is of deze man ook daadwerkelijk betrokken is bij de brand. Heeft u informatie? Het onderzoeksteam is op zoek naar meer informatie. Heeft u die nacht iets opval lends gezien? Of andere in formatie? Neem dan contact op via 0900-8844. SCHIEDAM - Stichting Mere- dia start woensdag 8 april de voorbereidingen voor het KerstWandelTheater (KWT) met een informatieavond in de Vaste Burg, Lange Nieuw- straat om 20.00 uur. Het KWT vindt dit jaar plaats op woensdag 16 december en voert door het centrum van Schiedam. Heel toepasselijk staat de wandeling dit jaar in het teken van Liduina. Organisaties, verenigingen, kerken en scholen, die geïn teresseerd zijn en deel wil len nemen aan het KWT worden uitgenodigd. De havo-afdeling van Lyceum Schravenlant is officieel de vijftigste Business School van Nederland. Woensdag werd de felbegeerde certificering in de vorm van een plaquette in ontvangst genomen. Een school die gecertificeerd VECON Business School is, ziet het belang in van ondernemerschap, op de foto Suheda Ko^ak uit 3H1 die een toespraak hield. Een goede arbeidsrechtadvo caat beschikt over specialisti sche kennis, ervaring en een passie veer het vakgebied. Mr Raymon van Heusden kent het klappen van de zweep. Na 10 jaar te hebben gewerkt bij een van de grootste advocatenkan toren van Nederland, staat hij sinds kort cliënten bij vanuit zijn eigen praktijk in Schie dam: Van Heusden Arbeids- rechtadvocatuur. De huidige economische te genwind leidt tot een forse toename van het aantal re organisaties, loonvorderin- gen en gespannen arbeids verhoudingen. Ook de in voering van de Wet Werk en Zekerheid heeft ver strekkende gevolgen voor bestaande en nieuwe ar beidsovereenkomsten "Het arbeidsrecht is com plex en voortdurend in beweging", aldus Raymon van Heusden. "Een bijzon der boeiend rechtsgebied dat je er niet 'even bij doet', maar waarin je continu op de hoogte moet blijven van nieuwe wetgeving en recht spraak. Ik heb me daarom volledig toegelegd öp het adviseren en bijstaan van werkgevers én werknemers op alle aspecten van het ar beidsrecht." Voorkomen is beter dan genezen Een (dreigend) ontslag of arbeidsgeschil heeft een grote emotionele en finan ciële impa.ct op alle be trokkenen. Raymon van Heusden: "Vaak wordt pas gedacht aan het inschake len van een arbeidsrechtad vocaat op het moment dat de verhoudingen al ernstig^ zijn verstoord. Terwijl het in veel gevallen niet zo ver had hoeven komen. Mijn advies aan werkgevers en werknemers is dan ook: vraag tijdig een gespeciali seerde advocaat om mee te denken. Voorkomen is be ter dan genezen." 'TIJDIG EEN ARBEIDSRECHTADVOCAAT INSCHAKELEN VOORKOMT PROBLEMEN' Nuchter advies Een arbeidsrechtelijk pro bleem hoeft lang niet al tijd langs juridische weg te worden opgelost. "Men onderschat vaak de hoe veelheid stress en nega tieve energie die met een procedure gepaard kan gaan", aldus Raymon van Heusden. "Mijn voorkeur gaat als het even kan dan ook uit naar een oplossing zónder tussenkomst van de rechter, en ik geef mijn cli ënten in dat opzicht graag een eerlijk en nuchter ad vies. Maar uiteraard ga ik een procedure niet -uit de weg als de situatie daarom vraagt." Als klein kantoor handelt Van Heusden Ar- beidsrechtadvocatuur za ken van begin tot eind per soonlijk af. "Dat geeft mij de gelegenheid me in het dossier vast te bijten, en voor de cliënt is het prettig dat hij maar met één advo caat te maken heeft." Wet Werk en Zekerheid (WWZ) De invoering van de Wet Werk en Zekerheid (WWZ) leidt tot ingrijpende ver anderingen in het arbeids recht. Onlangs is een aan tal maatregelen ingevoerd die de rechtspositie van flexwerkers moet verbe teren, en per 1 juli 2015 gaat het ontslagrecht op de schop. Daarbij zullen on der meer de regels voor het gebruik van tijdelijke con tracten, en die met betrek king tot de ontslagvergoe dingen worden gewijzigd. De huidige kantonrechters- formule verdwijnt en daar voor in de plaats komt een transitievergoeding, die weliswaar belangrijk lager is dan de huidige kanton- rechtersformule, maar die wel in meer situaties van toepassing zal zijn. Veel werkgevers verkeren in de veronderstelling' dat het na 1 juli ook gemakkelijker zal worden om werknemers te ontslaan. De meeste ar beidsrechtspecialisten ver wachten echter dat kan tonrechters juist kritischer zullen gaan kijken naar dé aan hen voorgelegde ontslagdossiers. Raymon van Heusden: "Het is voor werkgevers raadzaam om in kaart te brengen wat de mogelijke gevolgen van de WWZ voor hun bedrijf en de bestaande arbeidsover eenkomsten zijn, en daarop zo nodig te anticiperen. Ik kom graag vrijblijvend bij bedrijven langs voor een kosteloze presentatie over de veranderingen die de nieuwe wet met zich mee brengt." Van Heusden Arbeidsrechtadvocatuur 's-Gravelandseweg 258 Schiedam 010-24 24177 www.vanheusden-arbeidsrecbt.nl ijCHRWtNUMi

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 8