JUMPER 8,49 7,50 2,79 Jis lm de WAT IS ER TE DOEN IN SCHI Schiedam in 't kort Politiek was en is een weerbarstig beroep Classic OP=OP MHHMWïlBl Felix Comfy Kattenbak Muitipack Z) www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 1 april 2015 18 Historische Bridgetocht Voor de elfde keer alweer wordt zaterdag 5 september de historische bridgetocht georganiseerd langs zorg vuldig geslecteerde locaties in het historisch centrum. Zo'n 220 paren, uit alle stre ken van Nederland, doen mee. Op deze wijze wordt de ge schiedenis van Schiedam op aparte wijze onder de aandacht gebracht. Ook wordt er dit jaar weer een boot ingezet waarmee de deelnemers al bridgend door de Lange Haven varen. De Historische Bridgetocht Schiedam wordt georga niseerd door Bridgeclub Schiedam '59. De reguliere clubavonden (maandag) van Bridgeclub Schiedam '59 worden ge houden in Frangois Haver- Schmidt. Voor meer info: www.schiedam59.nl Infobijeenkomst over oorsuizen Het Vlietland Ziekenhuis or ganiseert donderdagavond 16 april een bijeenkomst over tinnitus, ook wel oor- suizen genoemd. Dat is een aandoening waarbij je sis-, fluit-, brom- of pieptonen hoort in één of beide oren. Tijdens de bijeenkomst ko men de oorzaken en behan delmethodes aan bod. Daarnaast worden adviezen gegeven over het omgaan met tinnitus, wanneer me dische behandeling niet mogelijk is. Wil je deze informatiebij eenkomst bijwonen op 16 april van 19.30 tot 21.30 uur? Meld je dan aan via de website www.nws.nl of 030 -635 4007. De bijeenkomst vindt plaats in het Auditorium van het Vlietland Ziekenhuis, in loop is vanaf 19.00 uur. Voorjaarsmarkt in De 5 Molens In ontmoetingscentrum De 5 Molens wordt zaterdag 25 april van 11.00 tot 16.00 uur een gezellige markt ge organiseerd met sieraden, bloemstukken, crea-mate- rialen, brocanterie, rommel en veel kleding. Er worden demonstraties ge geven en er is een expositie te zien. Wie dat wil kan een kraampje huren voor 7,50, neem hiervoor contact, op met nummer: 471 55 00. De 5 Molens is te vinden aan de Nieuwe Damlaan 818. Workshop e- books lenen Tegenwoordig zijn er dui zenden e-books te leen bij de bibliotheek. Deze zijn zonder extra bijkomende kosten, beschikbaar voor de smartphone, tablet, com puter en e-reader. Voor le den die hulp willen bij het downloaden van de e-books organiseert de Bibliotheek Schiedam op dinsdag 14 april van 14.00 tot 16.00 uur een workshop 'E-books le nen' aan het Stadserf 1. Het nog altijd groeiend aan bod bestaat inmiddels uit duizenden titels waaronder thrillers, romans, informa tieve boeken en kinderboe ken. Een vernieuwde lees-app zorgt bovendien voor een betere digitale leeservaring op de tablet en smartphone. Deelname aan de workshop is gratis. Er is plaats voor zes deelnemers. Aanmelden is verplicht. Hoogtepunten Matthaus Passion Dirigent Bas van Houte komt zaterdag 4 april met een groot deel van het Schiedams Bachkoor naar de Grote Kerk voor het we kelijkse inloopconcert. Op het programma staan hoog tepunten uit Bach's meester werk. Voor de begeleiding zorgt Arjen Leistra aan het hoofd orgel. Aanvang 15.00 uur, de toegang is vrij. Shantykoor Stuurloos in Spaland Het Schiedamse shantykoor Stuurloos treedt zaterdag 4 april op in winkelcen trum Hof van Spaland. Dit optreden staat in het teken van hun 10-jarig bestaan en biedt vast en zeker veel ge zelligheid. Stuurloos treedt op om 13.00, 14.00 en 15.00 uur en het optreden is natuurlijk gratis bij te wonen. Muzikale Sprookjes in de bibliotheek De voorleesbrigade leest za terdag 11 april vijf bekende sprookjes voor van onder andere Grimm en Andersen in de (soms bloederige) ori ginele versie. Irma en Daph ne Metaal spelen een aantal bekende liedjes uit dezelfde Disney sprookjesfilms en Maud Neuschwanger (7) zingt het liedje 'Dat is mijn wens' uit de Disneyfilm 'De Kleine Zeemeermin'. De middag start om 13.30 uur, toegang is gratis. Reser veren niet nodig, maar wil je een mooie plek, kom op tijd. Klediriginzameling in de kerken Zaterdag 18 april vindt in Schiedam de kledingin- zamelingsactie van Sam's Kledingactie voor Mensen in Nood plaats. Je kunt dan je goede, draagbare kleding, schoeisel en huishoudtextiel in gesloten plastic zakken van 10.00 tot 12.00 uur af geven bij de volgende adres sen: Heilig Hart kerk aan de Lekstraat 55, Grote kerk aan de Lange Kerkstraat 37 en De Ark aan het Hargplein 101. De opbrengst gaat naar projecten van Cordaid Men sen in Nood. Kennis Koffie en Koek bij Cleverbee Cleverbee organiseert 15 april weer een Kennis Koffie en Koek bijeenkomst. Hier wordt informatie uitgewis seld met ouders van jonge kinderen om zo een steuntje in de rug te zijn bij de opvoe ding. Deze bijeenkomst heeft als onderwerp leren in de 21e eeuw. Welke vaardigheden hebben kinderen nodig om zich in de snel veranderende maatschappij te handhaven. Aanvang 20.00 uur, toegang 10 euro. Aanmelden: mir- jam@cleverbee.nl. BERICHTEN UIT DE KAMER Afgelopen weken waren hectisch: campagne voeren voor de provin ciale verkiezingen, maar ook de normale werkzaamheden. Ik ervaar deze weken altijd als druk, maar inspirerend. Je ontmoet veel nieuwe ménsen. Ik heb meteen weer de nodige energie. Maar, zo als is gebleken, kan het in de politiek snel over zijn. De minister en staatssecretaris van Justitie en Veiligheid zijn opgestapt. De ene dag ben je minister, de andere dag ambteloos burger. Het ambt van minister is uniek en interessant. Het woord minister komt uit het Latijn en betekende 'dienaar'. Na verloop van tijd werd minister meer bedoeld als raadgever van de Koning. Door de eeuwen kregen ministers steeds meer uitvoerende taken en macht en daarom wordt het woord nu nog steeds gebruikt. Een minister staat aan het hoofd van een ministerie en werkt aan verschillende be leidsterreinen. Ook zijn er ministers zon der portefeuille, zoals die van Wonen en Rijksdienst. Een minister is verantwoorde lijk voor alles op zijn/haar beleidsterrein, ook voor de besluiten van voorgangers en ambtenaren. De ontwikkelingen van de afgelopen weken maakt duidelijk dat een politieke carrière moeilijk te plannen is. Eigenlijk komt het er op neer dat je -zoals bij elke andere baan- bereid moet zijn hard te werken en je maximaal hebt in te span nen. Daar zet ik mijzelf graag voor in. Foort van Oosten Deze aanbiedingen zijn alleen geldig in onderstaande vestiging t/m 05-04-2015. Jumper Vlaardingen Dirk De Derdelaan 5 Vlaardingen T: 010 - 4660032 Jumper Hoogvliet Jumper Maassluis Lengweg 29 Elektraweg 2C Hoogvliet Maassluis T: 010 - 41 64 610 T: 010 - 59 12 361 Jumper Almere Markerkant 1006 Almere T: 036 - 52 98 400 poolss: 100%' 100%'" 1 zak Biokat's classic 20 liter 1 ZAK r f s H DISCOUNTPRIJS Biokat's Fresh 20 liter 1 ZAK Kattenbak Diversen soorten DISCOUNTPRIJS Uitgezonderd elke dag feest DISCOUNTPRIJS

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 18