Dorus is terug in Rotterdam m UIT IN ROTTERDAM The Stand-Up Club viert 7 jaar in Kantine Walhalla Stomende funk van Sven Hammond in Rotown Lunchen bij llé du Nord Gergiev terug in de Doelen Soundos en Omar Ahaddaf Film: Suit Fran^aise over tragiek oorlog O www.nieuvuestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 1 april 2015 33 ROTTERDAM - The Stand-Up Club viert op donderdag 2 april haar zevenjarig be staan in Kantine Walhalla. Onder leiding van MC Tim Hartog (finalist Leids Caba retfestival 2015) zullen op deze avond OldenOsborn (juryprijs winnaar Cameret- ten 2014), Jim Speelmans (werkt samen met Javier Guzman en Tijl Beckand), Stefan Pop (Comedytrain) en diverse The Stand-Up Club talenten te zien zijn. The Stand-Up Club staat garant voor hilarische co medy avonden waarop be kende namen, oude rotten en nieuwe talenten uit de nationale en internationale stand-up comedyscene hun opwachting maken in on der meer Kantine Walhalla, Islemunda en BAR3. Sinds de eerste editie, waarbij Pa trick Laureij (later winnaar ROTTERDAM - De band Sven Hammond speelt op don derdag 2 april in Rotown. Ze bliezen in juli 2014 tijdens North Sea Round Town al het dak eraf in Rotown. "Wij trokken toen al de conclu sie: we kunnen simpelweg niet lang zonder Sven Ham mond", stelt Rotown. Sven Figee is van alle mark ten thuis, doorgaans zijn brood verdienend als veel gevraagd sessiemuzikant en producer. Met zijn mon sterband Sven Hammond is hij juist de opperdirigent, plaatsnemend achter zijn vertrouwde Hammond-or gel. Dit genre-overstijgende collectief blaast je omver met stomende funk, grui zende blues, zwoele soul en razende rock-'n-roll. Waar je ook bent, Sven Hammond geeft je altijd die broodno dige positieve injectie die de boel op zijn plek schudt. Wederom komt Figee aan draven met zijn machtige liveband, zijn heerlijk ont spoorde Hammond-licks is de kwintessens. Verwacht een avond met topsongs, aanstekelijke jams en een overvloed aan feelgood-vi bes. De band is actief sinds 2006 en maakt Rhythm Blues-, Soul- en Jazzmuziek. Figee trad eerder al op met onder andere Anouk en Di-rect. Het album The Marmalade Sessions uit 2009 werd ge nomineerd voor een Edison Jazz Award. De band speelt, in jazzclubs, maar was ook al in De Wereld Draait Door en op het North Sea Jazz Festival te zien. Het concert begint om 20.30 uur, een kaartje kost 12.50 euro. Meer informatie op www.rotown.nl. Absolute aanrader bij He du Nord is de linzensoep, of een omelet met rode ui, groene pepers, fetakaas en Turkse pittige worst. Het Noordereiland weet de heerlijke gerechten van Fadi al een tijdje te vinden, maar. in haar spiksplinternieuwe zaak ('niet af, wel open') is het pas echt genieten. Tij dens de lunch is het soms vechten voor een plekje, maar gelukkig kun je alles ook meenemen. Als er plek is: strijk neer aan een tafel tje, of aan de bar voor het raam, waar je in de zon bij na uitzicht hebt op de Hef. Cameretten 2013), Ben Gleib en Jacob Sirof te zien waren, wordt The Stand-Up Club buitengewoon goed ontvan gen door comedians en pu bliek. Volgens initiator en gees telijk vader Marcel Haug past The Stand-Up Club als gegoten binnen de comedy scene in Rotterdam. Vooral de culturele diversiteit, het Rotterdamse onderbuik ge voel en de opmaat naar een evenement als het ICFR (In ternational Comedy Festival Rotterdam) en Comedy Club Katendrecht vormen de ba sis voor een ware comedy- broedplaats. The Stand-Up Club avonden staan-onder de bezielende leiding van MC's zoals Tim Hartog, Howard Komproe en Harry Glotzbach. De stand-up avond begint om 20.30 uur. Henk Poort speelt Dorus in de nostalgische variétévoorstelling 'Een avond met Dorus' samen met onder meer Johnny Kraaijkamp, Marco Braam en Barbera van der Kaay. Foto: Roy Beusker Fadi is altijd vrolijk en gast vrij, en belangrijker, ze bakt voortreffelijke eieren (vanaf 5 euro) en Turkse pizza's, met zelfgemaakte knoflook saus (vanaf 2,50 euro). Naast tosti's is er een uitgebreid as sortiment zoetigheden. Het leuke van lie du Nord is dat het een échte weerspiegeling is van Rotterdam, zakenlui, werklui, bewoners, alles zit hier door elkaar en geniet van Fadi's kookkunsten. Na producties rond Ramses Shaffy, Toon Hermans en Wim Sonneveld presenteert producent Albert Verlinde nu een voorstelling over Tom Manders. Henk Poort speelt de hoofdrol in 'Een avond met Dorus', van 4 tot en met 6 april te zien in het Oude Luxor Theater. 'Er wonen twee motten, in me ouwe jas. En die twee motten, die wonen er pas.' Dit is van de bekendste lied jes uit de Nederlandse vari étégeschiedenis. En 'Twee motten' is niet het enige ROTTERDAM - Het Konink lijk Concertgebouworkest speelt op zaterdag 4 april in de Rotterdamse Doelen. Het wordt een spetterend con cert onder leiding van Va- lery Gergiev. Meesterviolist Leonidas Kavakos, speelt ook mee. Op het programma staat Sjostakovitsj' eerste vioolconcert. Na de pauze leidt Gergiev het orkest in een aantal geliefde instru mentale delen uit de grote opera's van Wagner. Voor afgaand aan het concert is er een gratis inleiding door Huib Ramaer. ROTTERDAM - Soundos en Omar Ahaddaf staan met hun dubbelvoorstelling op 2 april in Theater Zuidplein in Rotterdam om 20.15 uur. Geen gezeur, geen valse emoties, geen pseudo engagement en zeker geen allochtonenclichés. Maar een ontroerend eerlijke en vooral grappige voorstel ling. Meer informatie is staat op www.soundos.nl. liedje van Dorus dat in het collectieve geheugen van veel Nederlanders zit. Ook 'Bij de marine', 'De krokus en de hyacint' en 'De Figaro Parodie' zijn klassiekers. Producent Albert Verlinde maakt er een traditie van om iconen uit de Nederlandse theater- en televisiegeschie denis terug in het theater te brengen. "We vergeten zo snel in Nederland", verklaar de hij waarom hij deze voor stelling rond Tom Manders wilde maken. "Die man was fantastisch, een vernieuwer van de televisie." Beroemd is de scène waarin een driejarig meisje bij hem op schoot eindeloos 'Poessie Mauw' zingt. Dit fragment werd opgenomen in Cabaret Dorus, dat in 1967 opende aan de Rotterdamse Mau- ritsstraat. Het wooncomplex dat daar nu staat, draagt niet voor niets de naam Tom Mandershof. Het was ook Dorus die zong: 'Weet je wat een Rotterdammer, het mooist van Mokum vindt? Da's de laatste trein naar Rotterdam'. Tom Manders begon als maker van affiches en als decorbouwer voor onder meer Theater Carré en Wim Kan. Midden jaren vijftig was hij betrokken bij re vuecafé Saint Germain des Prés aan het Amsterdamse Rembrandtplein. Alleen verkleed, met een brille tje en grote snor durfde hij zelf ook het toneel op. Zijn typetje, de zwerver Dorus, werd een succes. "In het be gin was het niet makkelijk om Tom Manders en Dorus in mijn lichaam te krijgen", zei Henk Poort bij de pers presentatie. "Maar als ik de, 'familie Manders mag gelo ven ben ik heel dichtbij ge komen." De nostalgische voorstelling gaat ook over Tom Manders als persoon. Een ambitieuze man die steeds meer wil en niemand anders dan zich zelf vertrouwt en daarom alles zelf wil doen. We zien hoe een snor en brilletje als vermomming, hem eerst zijn vrijheid bieden, maar hem langzaam gevangen zetten. Tickets reserveren via www. luxortheater.nl. Op Tweede Paasdag (maandag 6 april) speelt Maas theater en dans de kleutervoorstelling Foutje (4+) om 15.00 uur in het Maaspodium, Rotterdam. Foutje is een kleutervoorsteJIing waarin choreograaf Arthur Rosenfeld dans vermengt met muziek, tekeningen, magie en slapstick. "Kom Paaseieren zoeken met de acteurs en droom mee in je pyjama tijdens de Paasbrunch. Voor iedereen in pyjama wacht er een leuke Paasverrassing." Foto: Phile Deprez ROTTERDAM - De film Suit Frangaise van regisseur Saul Dibb draait deze week in Ci nerama. Het drama, naar het boek van Irène Némirovsky, gaat over de tragische gevol gen van oorlog. Het hand geschreven manuscript werd pas 56 jaar nadat de Irène werd afgevoerd naar Auschwitz ontdekt door haar dochters. De film duurt 107 minuten en is dagelijks om 12.30, 15.00 (behalve za, zo, wo), 17.15 en 19.30 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 33