SPARTA Themajaar Schiedam: Liduina RODA JC KLEINE AMBAS Interview met DUS?!-rolmodel Maartje Paumen Succesverhaal: Afval the Game! Gesprek met de stad In gesprek met de kinder ombudsman BESTEL KAARTEN ONLINE VIA www.spartakaartje.nl MAANDAG 6 APRIL (PASEN) 14.30 UUR SPARTA STADION ROTTERDAM www.nieuwestadsblad.nl v Het Nieuwe Stadsblad woensdag 1 april 2015 39 'Heb je het (gezien je top sportcarrière) nooit als een gemis ervaren dat je je so ciale leven in de puberteit opzij hebt gezet?', 'Hoe ga je tijdens*grote toernooien om met social media, en dan vooral (negatieve) berichten in de media?'. Obi en Krijn interviewden vorige week Maartje Paumen (aanvoer der van het Nederlands da meshockeyteam) voor de nieuwe editie van het ma gazine DUS?! Ik ben puber die dit najaar verschijnt. Ze kregen de kans haar alles te vragen over jezelf zijn, sek suele diversiteit, gezond le ven en nog veel meer! DUS?! Ik ben puber! wordt door de Kleine Ambassade gemaakt in samenwerking met een jongerenredactie. Het magazine gaat op een luchtige manier in op aller lei zaken die jongeren tegen komen in de pubertijd, zoals sociale media, alcohol en ro ken, omgaan met geld, ver anderingen in je lichaam en seksuele diversiteit. Voor de redactie zijn wij nog op zoek naar enthousiaste redactie leden tussen de 11-15 jaar. Vind jij het leuk om mee te denken en op onderzoek uit te gaan? Of heb je een zoon/ dochter, vriend/vriendin die dit leuk vindt? Laat het weten via post@dekleine- ambassade.nl. Tijdens de opening van het Liduinajaar in de Liduina Basiliek was het de speciale eer aan hoofdredactieleden Janto en Colin van De Vlin der om (aan tafel met de bur gemeester!) iets te vertellen over hun deelname aan het SchavUIT-doeboek Liduina. De kinderredactie verdiepte zich in de geschiedenis van deze stadsheilige en in ritu elen en tradities. Ook onder zochten zij de leukste uitjes in de stad. Ook het Liduina- bakpakket kwam uitvoerig aan bod, waarmee je alles in huis hebt om Liduina- koekjes te bakken én op een bijzondere manier kennis te maken met Liduina. De Kleine Ambassade ontwik kelde het unieke bakpakket samen met molen De Wal- visch. SchavlIIT-redactieleden Janto en Colin in gesprek met de burgemeester tijdens de opening van het Liduinajaar. In maart stond heel Schie dam in het teken van Afval the Game, dé grote afvalin zamelingswedstrijd waar mee de Gemeente Schie dam, Irado en de Kleine Ambassade zoveel mogelijk kinderen én volwassenen bewust wilden maken van het belang van het geschei den inzamelen van plastic afval. En wat was het een succes! De ambassadeurs van Afval the Game spoorden ieder een met de meest bijzondere acties aan om zoveel moge lijk plastic afval te scheiden. Posters door heel Schiedam, spéciale presentaties in klassen, bij sportvereni gingen en in de moskee en vooral heel veel berichten en oproepjes via social me dia. In veel schoolklassen werden speciale bakken neergezet om plastic afval in te leveren en er werden heuse inzamelingsmomen ten georganiseerd. LOOKtv maakte geweldige filmpjes van alle mooie acties die ontstonden om nog meer mensen te enthousiasme ren voor het inzamelen. Dit alles resulteerde in een enorme toename van volle kunststofcontainers. Meerdere malen per dag werd Irado gebeld met het verzoek om containers te legen. Op 27 maart ging de Kinder gemeenteraad Schiedam in gesprek met de stad. In de raadzaal van het Stadskan toor presenteerden zij hun resultaten over het beleids terrein Financiën aan wet houders, ambtenaren, orga nisaties, wijkbewoners en leerlingen van Schiedamse basisscholen. Met name wijkbudgetten werden kri tisch onderzocht. Vorige week verwelkomde de projectgroep Fijn op groeien een bijzondere gast: Coby van der Kooij van D^ -v Kinderombudsman. De kin deren wisselden met Coby van gedachten over hoe je kinderen die in armoede leven het beste kunt helpen. Ook gingen ze met elkaar in discussie over verschillen de stellingen, bijvoorbeeld 'Helpen tegen armoede is meer dan alleen geld geven^ s Het was een interessant ge sprek, waarin Coby veel tips en adviezen gaf. Het gesprek maakt deel uit van het project Fijn op groeien. Hierbij gaan 18 kinderen van de basisscho len Het Windas en Ababil op onderzoek uit naar hoe Schiedamse kinderen die in armoede leven het beste ge holpen kunnen worden. Zij gaan in gesprek met experts, ervaringsdeskundigen en politici. Ook brengen zij een bezoek aan stichting Elivia, de kinderkledingbank van Schiedam. De kinderen denken mee over mogelijke oplossingen en over manie ren waarop kinderen, voor wie de thuissituatie geen gezonde en veilige basis biedt, toch in belangrijke behoeften kunnen worden voorzien. Zo kunnen zij de gemeente adviseren over a** moedebeleid. De afgelopen weken waren we bezig met groot onderhoud op ons terrein. Een aantal van onze fabrieken wordt komende weken weer opgestart. We doen ons uiterste best om eventuele overlast zoveel mogelijk te voorkomen of te beperken. Toch bestaat altijd de kans dat we uit veiligheidsoverwegingen moeten fakkelen of dat we meer geluid produceren dan gewoonlijk. Begin april zijn de werkzaamheden helemaal afgerond. Heeft u vragen? Met vragen kunt u terecht bij infopernismoerdijk@shell.com of bij onze gratis burenlijn: 0800 - 0238044. Wilt u meer weten over Shell? Voor meer informatie of kosteloos abonneren op de digitale nieuwsbrief van Shell Pernis ga naar www.shell.nl/pernis. Wij zoeken voortdurend naar personeel. Kijk op www.shell.nl/werkenpernis voor onze actuele vacatures. Shell Pernis Kom met het OV:

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 39