Medisch onderzoek in uw eigen buurt Goede zorg, nu! tav ZORG WELZIJN Star Opening Star-MDC locatie's in Schiedam DC Klinieken Alles over afvallen App voor huidproblemen O www.nieuwestadsblad.nl Medisch Diagnostisch Centrum In Centrum Huisamen Schiedam (CHS), 's Gravers la ndseweg 792, bieden wij: Bloedafname Dagelijks (ma t/m vrij) van 8.00 tot 15.30 uur. Trombose patiënten kunnen hier ook terecht om hun INR te laten prikken. Dit gebeurt met een vingerprik. U kunt zo binnenlopen. U heeft geen afspraak nodig, RustECG Maandag t/m donderdag van 8.00 tot 12.00 uur. Dit is een inloopspreekuur. U heeft geen afspraak nodig. 24 uurs bloeddrukmeting (ABPM) en Hotter onderzoek Maandag t/m donderdag op afspraak. Nieuwe trombosepatiënten Maandag t/m donderdag van 8.00 tot 15.30 uur. U kunt zo binnenlopen. U heeft geen afspraak nodig. DC Klinieken bestaat uit 13 medisch specialistisch centra waaronder DC Klinieken Schiedam. Al 20 jaar levert DC Klinieken kwalitatief hoogstaande zorg in een persoonlijke en patiëntvriendelijke omgeving. Met een verwijzing van uw huisarts kunt u vrijwel altijd direct een afspraak maken en wordt uw behandeling volledig vergoed* door uw zorgverzekeraar. Bij DC Klinieken Schiedam kunt u terecht voor: MRI eri Röntgenonderzoek Echografie Bloedprikken Uitstrijkjes Gynaecologie Neurologie Maag- darmonderzoek (scopie) Met uitzondering van het eigen risico. Voor MRI gelden afwijkende vergoedingen. Voor meer informatie of vragen: www.dcklinieken.nl. Of neem contact met ons op via (010) 449 3280 of schiedam@dcklinieken.nl. Dankzij twee nieuwe lo caties van Star-MDC kunt u voortaan in uw eigen buurt terecht voor bloed afname en verschillende medische onderzoeken. Bent u trombosepatiënt? Dan kunt u bij de loca ties via een eenvoudige vingerprik uw stollings- waarde laten bepalen. Vanaf maart is de locatie van medisch diagnos tisch centrum Star-MDC in het Centrum Huisart sen Schiedam, op de 's Gravenlandseweg 792, open voor alle omwo nenden. U kunt hier te recht voor bloedafname en verschillende medi sche onderzoeken. Vindt uw huisarts het bijvoor beeld belangrijk dat er een hartfilmpje wordt gemaakt? Dan kunt u dit van maandag tot en met donderdag in de ochtend op deze locatie laten ma ken. Daarnaast kunt u bij deze Star-MDC poli terecht voor een 24-uurs bloeddrukmeting en een holteronderzoek om uw hartritme te registreren. Voor de meeste Onder zoeken kunt u zonder af spraak binnenlopen. Laagdrempelig en dichtbij Star-MDC zorgt op deze manier voor laagdrem pelige dienstverlening in de buurt. Dat is handig voor u en voor de huis arts. Daarom opent Star- MDC deze maand nóg een locatie in Schiedam. Bij de nieuwe prikpost in Kring-apotheek Rem brandt, op het Rubens plein 2, kunt u vanaf vandaag (1 april) terecht voor bloedafname. Vingerprik Trombosepatiënten kun nen bij beide locaties via een vingerprik hun INR- waarde laten bepalen. Bij trombosepatiënten wordt gemiddeld 24 keer per jaar bloed afgenomen om de stollingswaarde van het bloed te bepa len. Aan de hand van de uitkomst stemt de trom- bosedienst nauwkeurig het medicijngebruik af. Tot voor kort nam de me dewerker bloedafname daarvoor een heel buisje bloed af, meestal uit een ader in de elleboogholte. De vingerprikmethode is patiëntvriendelijker en sneller: er is maar één druppeltje bloed nodig om de stollingswaarde te kunnen bepalen en de patiënt heeft geen last meer van blauwe plek ken door het prikken. De medewerker bloedafna me maakt hiervoor met een apparaatje een klein prikje in de vinger. Het apparaatje bepaalt direct de INR-waarde en geeft de uitslag digitaal door aan de trombosedienst. Die verwerkt de gegevens en geeft het doseeradvies aan u door. Breed pakket Star-MDC ondersteunt specialisten, huisartsen en verloskundigen met een breed pakket aan diagnostische diensten. Het medisch diagnos tisch centrum doet bij voorbeeld laboratorium-, functie- en beeldvor mende pnderzoeken. Op timale service staat daar bij voorop. Star-MDC heeft 120 locaties i ik de regio Groot-Rijnmond. Wilt u meer informatie? Kijkt u dan op www.star-mdc.nl. Laan van Bol'es 3 3122 AE Schiedam Schiedam Gezonder eten, minder eten en meer bewegen: verschil lende onderzoeken laten zien dat deze combinatie het effectiefst is om af te vallen. Deze adviezen vor men het uitgangspunt van het vernieuwde boek Alles over afvallen van het Voe dingscentrum. In het boek is te lezen hoe mensen die willen afvallen in hun eigen tempo aan hun gewicht kun nen werken. Daarbij worden concrete tips, pasklare me nusuggesties en recepten voor de warme maaltijd ge bruikt. Daarnaast staat er een handige calorietabel in, waarin te zien is hoeveel ca lorieën een product levert. Dermatoloog Dick van Ger- wen heeft een app ontwik keld die antwoorden biedt op vragen over huidproble men. 'dermaWizard' is een uniek zoeksysteem met be trouwbare informatie over en foto's van alle mogelijke huidziekten. De app leidt in een aantal stappen naar een mogelijke diagnose, uit gaande van de huidklach ten. Tekst en beeld bieden vervolgens meer informatie over de aandoening en via links kan men zorgvuldig geselecteerde informatiesi tes raadplegen voor zowel patiënten als professionals. Op die manier kunnen di verse foto's van huidziekten worden bekeken en ver- Een A tot en met Z-register geeft toegang tot betrouwbare Nederlands en Engelstalige informatie over diverse huidaandoe ningen. Diagnosehulp dermaWizard is ontwikkeld voor mensen met huidpro blemen, maar is als zoeksy steem, diagnosehulp, plaat jesboek en naslagwerk ook heel handig voor huisartsen en dermatologen (in oplei ding), co-assistenten, huid- therapeuten en andere zorg professionals die te maken hebben met patiënten met huidproblemen. De app is te downloaden via de appsto- res van Google en Apple. Ir» de Kring-apotheek Rembrandt op het Rubensplein 2, bieden wij; Bloedafname Dinsdag en donderdag van 09.15 tot 10.15 uur. Trornbosepatië riten Trombosepatiënten kunnen hier hun INR laten prikken. Dit gebeurt met een vingerprik. U kunt zo binnenlopen. U heeft geen afspraak nodig. www.star-mdc.nl tel. 010 -

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 8