I I I I I Open dag bij Tempel Optiek: Beter gehoor, prettiger leven gemeente Schiedam Mededelingen en bekendmakingen vervolg De gemeenteraad vergadert: Milieuplatform Schiedam is van start gegaan Reünie van ABN-bank, periode 1976-1991 Wachten op start restauratie Beurssluis Tzorg organiseert zorgmarkt Shanty's vullen Spaland U3 Raadscommissie op dinsdag 14 april 2015 Op de agenda staat onder andere een voorstel over de financiering van het Glazen Huis 2016 en een voorstel over de kadernota Stadsmarketing Schiedam. Thema-raadscommissie op woensdag 15 april 2015 Deze vergadering is geheel gewijd aan het Herstelplan van het Stedelijk Museum Schiedam. Waarom is een herstelplan noodzakelijk en wat houdt het herstelplan in? De raadscommissie gaat hierover eerst in gesprek met de directie en de Raad van Toezicht van het museum. Daarna vindt een gesprek tussen commissie en-college plaats. Als alle vragen van commissieleden zijn bèantwoord is de beeldvormingsfase afgerond. In de vergadercyclus van mei kan dan aan de hand van een raadsvoorstel van het college in een commissievergadering de besluitvorming worden voorbereid. Wilt u tijdens deze vergadering inspreken over het herstelplan, meldt u dan van te voren aan via griffie@schiedam.nl Beide vergaderingen vinden plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1 en beginnen om 19.30 uur. Een commissievergadering is vooral een voorbereiding op de besluitvorming in de gemeenteraad. In de commissievergadering kunnen de commissieleden al hun vra gen over de stukken stellen. De eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad is op 21 april 2015. Wilt u gebruik maken van het spreekrecht, meldt u dan aan bij de griffie door te mailen naar griffie@schiedam.nl of te bellen met de secretaris van de commissie via telefoonnummer 14 010. De conceptagenda's van de vergaderingen en eventuele bijbehorende stukken zijn in te zien op de gemeentelijke website www.schiedam.nl. Lees de officiële bekendmakingen op Ondertekening door voorzitter Lidwien Meijer en wethouder Van Aaken(R). Foto:pr SCHIEDAM - Het milieuplat form van de gemeente Schie dam is van start gegaan. Hierin zijn verschillende organisaties vertegenwoor digd zoals Milieudefensie, de Fietsersbond, Bewoners- verenigingen Spaland en West en de Vereniging tot milieubehoud. Het zijn or ganisaties die zich willen inzetten voor natuur, milieu en duurzaamheid. Zaken als mobiliteit, luchtkwaliteit, afval en groenbeleid zullen op de agenda staan. EP SCHIEDAM - Op veler verzoek gaan de personeelsleden van het voormalige CKE van de ABN-bank een reünie hou den en wel op vrijdag 9 ok tober op het sportcomplex van de v.v. Bavel. Iedereen die op het CKE gewerkt heeft in de periode 1976 tot en met 1991 jnag zich aanmelden, eventueel met partner. Om half zeven begint de re- SCHIEDAM - Eén op de vijf mensen heeft gehoorverlies, maar 80 procent doet daar niets aan. Door verschil lende internationale studies is aangetoond is dat een ver beterd gehoor zorgt voor een gezonder en prettiger leven. Een hoortoe- stel kan hier aan bijdragen. Voorwaarde is wel dat het hoortoestel comfortabel is en daadwerkelijk verbete ring oplevert. Daarnaast is het van groot belang dat de audicien, welke de hoortoe- stellen aanpast, kundig en goed getraind is. Bij Tempel Optiek en Hoorcentrum vol gen ze regelmatig trainingen en cursussen om voor hun klanten het optimale uit de hooroplossingen te kunnen halen. Ook zoekt Tempel Optiek en Hoorcentrum doorlopend naar de nieuw ste innovaties en ontwikke lingen op hoortoestelgebied. Zo werkt Tempel Optiek en Hoorcentrum bijvoorbeeld met het Amerikaanse merk Starkey. Starkey is het groot ste merk in Amerika en doet veel onderzoek naar nieuwe technieken die een bijdrage leveren aan comfortabele unie met een voetbalmatch tussen oud-personeelsleden. Wie nog foto's heeft uit die tijd en ze wil delen kan ze sturen naar: jan.dahmen@ zonnet.nl. Opgeven voor de match kan bijacpmpijnen@hetnet.nl. Door het stroten van tien euro op nummer NL17 RABO0116714999 ten name van A. Pijnen ben je opgege ven. SCHIEDAM - De restauratie werkzaamheden aan de Beurssluis staan op punt van beginnen. Van april tot en met novem ber wordt het hele sluiscom- plex gerestaureerd en weer werkend gemaakt. Herstel van de metselwerkwanden, het natuursteen, het stalen hekwerk en de sluisdeuren zijn onderdeel van de res tauratie. Op dinsdag 7 april is aan de gemeente uitsluitsel ge geven wanneer de 27 jaar oude sluisdeuren uit de sluis worden verwijderd. De tien deuren zijn 4 meter breed en variëren in hoogte. hoortoestellen. De focus bij Starkey ligt echter op spraak- verstaan, wat hun eerste pri oriteit is. Alle technieken welke Starkey gebruikt zijn uitvoerig onderzocht en er worden uitsluitend tech nieken gebruikt wanneer deze aantoonbaar voordeel opleveren voor de slechtho renden. Op 1 mei is er een open dag bij Tempel Optiek en Hoorcentrum waar de allernieuwste noviteiten ge demonstreerd worden. Tem pel is te vinden op de hoek Hoogstraat/Broersvest in Schiedam. SCHIEDAM - Benieuwd naar de vele diensten op gebied van huishouding en verzor ging die beschikbaar zijn? Op de zorgmarkt van don derdag 16 april is veel in formatie te vinden en kan er persoonlijk kennis worden gemaakt met verschillende aanbieders en ondersteu ners in de zorg. Tzorg organiseert deze zorg markt tussen 14.00 en 16.00 uur in de Margriethal. On der meer Mobella Kappers, Apetito, Vegro verpleegar- tikelen en de Zonnebloem zijn aanwezig. De houten deuren zijn rond om de waterlijn aangetast en worden in een werkplaats hersteld. Aan het einde van de werk zaamheden worden de deu ren weer teruggeplaatst. De werkzaamheden met be trekking tot het verwijderen van de deuren worden met name vanaf het water uitge voerd. Als de deuren worden ver wijderd zal de brug over de sluis een aantal keer open gaan om de werkvaartuigen doorgang te verlenen en de werkzaamheden zo voor spoedig als mogelijk te laten verlopen. Shantykoor Stuurloos trad zaterdag in Hof van Spaland op in verband met het tienjarig bestaan van het winkelcentrum. Over publieke belangstelling hadden ze niet te klagen want bij ieder optreden zag het letterlijk en figuurlijk zwart van de mensen Slager Kees van Selm werd verrast toen het koor 'Lang zullen ze leven' zong omdat de slagerij 95 jaar bestaat.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 15