Theater zit in de lift Nieuwe HOE VERDER WIET MUSEUM? 03 NIET NAAR DAK VAN A4 Pim neemt eigen dancetrack op Rondritten over de A4 Alliantie geletterd Schiedam Habo J tapijt Win een goed gevuld Cartoon Networkpakket Verhuizen of verbouwen? Bee Free Bezorger worden? Meld je nu aan via http://www.krantjecontantje.nl Woensdag 8 april 2015 www.nieuwestadsblad.nl Stedelijk Museum komt met herstelplan maar vraagt wel drie ton extra subsidie Nexus-achterban heeft geen zin om eigen identiteit prijs te geven Goede bezoekersaantallen 'Theater aan de Schie sluit het boekjaar af met een plus", zo meldt het Schiedamse theater deze week. Een positief resultaat en goede bezoekersaantallen. Sinds 2011 is bet van de ondergang gered en op de goede weg. "Toch", zo waarschuwt Rob Roos, "Zijn we er nog lang niet." SCHIEDAM - De Schiedammer Pim Kouwenhoven, bekend van zijn deelname aan The Voice, heeft samen met DJ Soulmatic zijn eerste plaat opgenomen. De dancetrack met de titel "Hold Me From You" is op genomen is de muziekstudio van Re-Play zanger Alwin Burke in Rotterdam. Pim, die in het examenjaar van het Stedelijk Gymnasium Schiedam zit, is in contact gebracht met DJ Soulmatic door Remco Christensen die werkt als conciërge op het gymnasium. DJ Soulmatic heeft de muziek geschreven terwijl Pim de tekst heeft gemaakt. Pim die school voorlopig op de eerste plaats heeft staan blijft zich de ko mende tijd verder ontwikke len. Het nummer wordt aan het eind van deze maand verwacht en met het evene mentenseizoen voor de deur zitten er vast een paar mooie optredens in de buurt in. SCHIEDAM - Met een busje over de toekomstige A4 Delft-Schiedam rijden? Zaterdag 11 april krijgen be zoekers van het Informatie centrum A4 Delft-Schiedam (Woudweg) de kans om een rondrit te maken over het bouwterrein van de A4. Ook geeft Rijkswaterstaat presentaties over de aanleg van de A4 Delft-Schiedam en zijn luchtfoto's op A3- formaat verkrijgbaar. Tijdens deze dag vertellen voorlichters meer over de actuele werkzaamheden. De presentaties vinden plaats om 11.30 uur, 13.30 uur en 15.00 uur en zijn vrij toe gankelijk. De rondritten vinden plaats in een busje dat vertrekt vanaf het parkeerterrein aan de Woudweg vanaf 11.15 uur. SCHIEDAM - Op Wereldge- zondheidsdag, dinsdag 7 april, is de Alliantie Taal voor het Leven in Schie dam ondertekend. Ruim 20 organisaties uit de regio tekenden deze verklaring voor geletterdheid. Door hun handtekening te plaat sen, verklaren de onderte kenaars dat zij hun krachten bundelen om hun inwoners, medewerkers en patiënten taalvaardiger te maken. De ondertekening vindt plaats in aanwezigheid van de verantwoordelijke wet houders Patricia van Aaken en Mario Stam. Zij ondertekenen de alliantie samen met de directies van o.a. Irado, GOM, Sint Fran- ciscus Vlietland Groep en De Bibliotheek Schiedam. De Lions clubs Schiedam en Schiedam te Riviere zijn met gemeente Schiedam en Stichting Lezen Schrijven initiatiefnemer van deze sa menwerking. Marja van Bijsterveldt is dagvoorzitter. In Nederland heeft onge veer 1 op de 9 mensen grote moeite met lezen en schrij ven. De ondertekenaars van de Alliantie Taal voor het Leven Schiedam vinden dit onaanvaardbaar. Laaggelet- terdheid heeft grote invloed op de gezondheid. Daarom vragen ze op We- reldgezondheidsdag daar extra aandacht voor. Uit on derzoek naar de aanpak Taal voor het Leven blijkt een po sitief effect voor de gezond heid van deelnemers: Gezonder Na het volgen van een taal cursus voelt 53 procent zich psychisch gezonder en 39 procent fysiek gezonder. Poes Dibbes is nog altijd vermist, omgeving Aleidastraat. Hij is bijna 10 jaar en niet gewend om buiten te zijn. Het is geen raskat, maar ziet er uit als een Noorse boskat. Tips naar: 06-13453806. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen op www.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant. Zie onze advertentie in deze krant! Door Frank Willemse SCHIEDAM - In 2011 stond het theater op punt van slui ting. Volgens de toen aantre dende directeur Rob Roos moest het bijna de deuren sluiten. En dat na een tach tig jarige historie sinds het Passagetheater. Nu, na drie hectische jaren, ziet hij zijn schouwburg uit het financi ële dal klimmen. En dat on danks drie jaar van bezuini gingen. "Tijd voor een feestje", vol gens Roos die met zijn team sinds zijn aantreden een flinke inhaal- en bezuini gingsslag maakte. Met als resultaat meer dan honderd voorstellingen en 50.000 be zoekers in 2014. Bovendien haalt het theater de helft uit eigen inkomsten binnen. Daarmee zijn we er nog lang niet. Volgens Roos zijn het niet alleen de kaskrakers die het hem doen, maar ook talent dat in Schiedam een kans krijgt. "Niet alleen ere divisie maar ook lagere elf tallen", zo vergelijkt hij het theater met voetbal. Naast een topcabaretier, ook een minder drukbezochte dans voorstelling. Over waarom Vlaardingen haar theater bijna moest sluiten en Schiedam toch succesvol is, daar wil Roos niets over kwijt Het was goed toeven afgelopen weekeinde in de Schiedamse binnenstad waar het Paasweekend meteen werd aangegrepen om de terrasjes open te gooien. Open Terras was goed voor heel wat publiek, niet in de laatste plaats omdat het vooral op Eerste Paasdag ook nog eens meer dan zeer aardig weer was. Om de gezelligheid op het terras nog wat te verhogen waren er ook wat bandjes uitgenodigd. De fans stonden er voor in de rij en fotografeerden er met hun mobieltjes flink op los, zoals deze twee dames op het Land van Belofte. De komende maanden staat er nog veel meer leuks op de agenda in de binnenstad, omdat de ondernemers, gemeente en Centrummanagement er steeds meer een belevingsstad van willen maken met vertier voor jong en oud. Daarmee moet ook steeds meer publiek van buiten Schiedam worden aangetrokken. Foto: Rob Kamminga Klik&Wm KLIK WIN ACTIE Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broers vest 64 (010) 473 11 50 LLngerU/ o.a. Schiedam, Nieuwe Passage 37 O-,-., «.a.*-".

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 1