I i 1 1 Stedelijk Museum in zwaar weer Mundo in Sesamstraat F Waar blijft toch de lente? 'Te afhankelijk van gemeente' COLOFON KORT NIEUWS O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 8 april 2015 - 3 Vorige herfst werd bekend dat het Stedelijk Museum verlies leed. Zelfs de salarissen konden niet meer worden betaald. Een noodlening van de gemeente hielp het museum tijdelijk uit de brand. Nu is er een langverwacht herstelplan waardoor extra subsidie nodig is. De gemeenteraad is aan zet. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Met een nood- lening van 4,5 ton sprong het college vorig jaar bij om de betalingsproblemen bij het Stedelijk Museum op te lossen. Voor 1 maart moesten ze met een gede gen herstelplan komen bij de geschrokken wethouder Houtkamp van Cultuur. Een heikele kwestie met politiek en ambtelijk gemor over de slechte communicatie tus sen museum en overheid. Ondanks deze strubbelin gen werd de noodlening goedgekeurd. 'Nood breekt wetten', was het argument van de gemeente als belang rijkste subsidiegever. Volgens het herstelplan rtt y Van de nieuwe entree en de erbij behorende horeca was aanvankelijk veel meer verwacht. van directrice Diana Wind staat het museum sinds de privatisering van 2008 zwaar onder druk. Het mu seum startte met een slechte bruidschat zonder enig ver mogen en een forse huur. Bovendien werd de laatste jaren flink bezuinigd en vie len de te optimistische in komsten van de, voor 7 ton verbouwde, Giudici kapel als nieuwe entree met ho reca zwaar tegen. Voor de uitvoering van het herstelplan vraagt de direc trice naast de jaarlijkse 2,2 miljoen euro een extra be drag van drie ton. Voor auto matisering, personeel en ad ministratie. Met dit bedrag Foto: pr belooft het museum de ko mende 5 jaar de bezoekers aantallen te verdubbelen. Nu heeft het museum jaar lijks 60.000 bezoekers, maar daarvan betaalt een fractie, 15.000, voor het bezoek. ANBO-NIEUWS Vroeger kocht ik altijd met Pasen nieuwe kleding. Niet voor niets liep je er dan op je Paasbest bij. Nu laat het voorjaarszonnetje het helaas afweten, gelukkig is het wel droog. Dit geluk had den wij ook met onze busreis naar een chocoladefabriek in Ridderkerk, een gewel dige warme lunch in Zuid Beijerland en als afsluiting een bezoek aan de Markthal. Dit keer geen lange busreis maar wel heel interessant, ik heb weer genoten. Hoop wel dat u er de volgende keer ook weer bij bent. De belastingen lopen als een speer en ook daardoor weer veel nieuwe leden kun nen noteren, wel zo eerlijk tegenover onze trouwe leden. Wij hebben nog vier weken te gaan en gelukkig hebben de vrijwilligers er nog steeds zin in. Wilt u lid worden? De rest van het jaar kost u dat 29,00 euro. U mag mij daarvoor bellen 06-22724227. Dat brengt mij weer op de jaarvergadering op zondag 19 april. De trouwe of oudere leden weten ons die dag wel te vinden, maar nogmaals een oproepje voor onze nieuwe leden. De sociëteit gaat die dag open om 10.30 uur en de vergadering begint om 11.00 uur. Leuk om eens kennis met ons te maken en na de vergadering krijgt u een kopje soep met een broodje. Ik hoop dat veel mensen de moeite nemen om deze vergadering bij te wonen. Ikzelf vind het leuk om mensen eens persoonlijk te ontmoeten. De afsluiting van het Nieuwlandplein blijkt tot nu toe geen grote problemen op te leveren, natuurlijk is er overlast, maar het resultaat: een veiliger plein is het belang rijkste. Tot volgende week! Joke Ballijns SCHIEDAM - Het Schiedamse museum heeft relatief lage bezoekersaantallen in ver gelijking met andere musea als het Cobra museum of centraal museum Utrecht, zo concludeert onderzoeks bureau DSP —groep die de cijfertjes eri plannen kritisch bekeek. Dat con cludeert dat de financiële toestand van het museum extreem afhankelijk is van maar één subsidiegever; de gemeente Schiedam. Ook heeft het museum naast lage bezoekersaantallen in ver gelijking met andere musea relatief veel personeel. In het herstelplan belooft Di ane Wind dat de bezoekers aantallen de komende jaren verdubbeld worden met de nieuwe aanpak. Door min stens twee keer per jaar een publiekstrekker naar Schie- SCHIEDAM - Deze week zijn Elvan en Arjan samen met de filmploeg van Sesam straat op bezoek geweest bij kinderopvang Mundo. Waarom? Vanwege de peu terklassen, de unieke thema- inrichtipg op de BSO-loca- ties en bet Activiteitenteam. BSO dé Stadhouders en KDV Puur in Schiedam zijn door de redactie uitgekozen en er werd ook gefilmd bij ba sisschool de Singel. Samen met de kinderen deden El- van en Arjan echte Mundo- activiteiten. Hét beeldmate riaal wordt in kleine stukjes geknipt en in meerdere afle veringen gedurende het jaar uitgezonden. "Ik ben er he lemaal trots op dat Sesam- Dat wat is opgenomen wordt gedurende het jaar in stukjes uitgezonden. Foto-.pr straat juist kinderopvang Mundo heeft benaderd" zegt Monique Dongelmans, di recteur bestuurder van kin deropvang Mundo. "Het is voor de kinderen een unieke ervaring om zichzelf bij Se samstraat terug te zien." WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 1 www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl T(0900)4245726 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 013 72 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ T (0900) 674 38 36 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad I www.wegenernjedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV dam te halen. Dit naast sa menwerking met de andere Schiedamse musea als het Jenever- en Coopmuseum Dit jaar werd de Liduinaten- toonstelling door het Stede lijk in de Grote kerk al af gelast. In de toekomst moet voor 'buiten- tentoonstel lingen', die niet in bet eigen pand plaatsvinden, entree betaald worden. Op woensdag 15 april wordt het Herstelplan Stedelijk Museum Schiedam bespro ken in een extra raadscom missie. Waar raadsleden de directrice Diana Wind en ook voorzitter Raad van Bestuur P. Visée kritisch gaan bevragen. Naar hoe het museum in zwaar, financi eel weer is beland en of de voorgestelde verbeteringen genoeg soulaas bieden voor de nabije toekomst. tijd om afval te brengen SCHIEDAM - Vanaf zaterdag 4 april is het afvalbreng- station in Schiedam elke zaterdag langer open, na melijk van 08.00 tot 16.00 uur. Bij het afvalbrengstation aan de Fokkerstraat 550 kun je allerlei afval de poneren; van grofvuil tot klein chemiseh afval. De openingstijden zijn maan-, dins-, donder-, vrij- en zaterdag van 08.00 tot 16.00 uur. Woensdag is het station gesloten. Wie wordt Queen for a day? SCHIEDAM - Na het suc ces van vorig jaar hebben weer vier winkeliers in Schiedam-Zuid (de Gor zen) besloten om ook in 2015 vier dames in het zonnetje te zetten en een complete make-over te geven. Queen for a day is maar 1 dag in het hele jaar, dat maakt het uniek. Wat is er mooier dan iemand die ziek is of niet genoeg geld heeft en elk dubbeltje moet omdraaien een mooie dag te bezorgen? Kelly, Mieke, Nancy, Mi- scha en Brigitte genieten van elke minuut dat zij dit voor deze dames kunnen en mogen doen. De vier dames krijgen 10 april een totale metamor fose, zodat ze zich voor een dag een echte Queen kunnen voelen. Haren worden gekapt, geverfd en gestyld. Een totale nieuwe make-up behandeling en ze worden mooi aange kleed. Met een hapje en drankje wordt de bijzon dere dag afgesloten. Couleur Locale Netwerk- bijeenkomst in Schiedam Centrum Wat gebeurt er op gebied van kunst? Alle liefhebbers van kunst en cultuur zijn donder dag 23 april welkom bij het Centrum Beeldende Kunst Schiedam, initia tiefnemer en organisator van kunstprojecten op scholen, in de wijken en hij ondernemers. De cultuurscouts maken, ieder kwartaal tijdens de Netwerkbijeenkomst, zichtbaar wat er op cre atief en cultureel gebied plaatsvindt in Schiedam. Met vanzelfsprekend veel aandacht voor kunst en cultuur in de stad, zoals voor de Schiedamse thea terproductie Vuur Vlam van TalentProof Schie dam. Voor een hapje en een drankje wordt gezorgd. Deze bijeenkomst wordt georganiseerd op don derdag 23 april van 16.00 tot 18.30 uur bij het CBK Schiedam, Wennek'er- pand (3e etage), Vijgen- steeg 2. Toegang: gratis, wel graag vooraf aanmelden. Meer informatie en aan melden? Stuur een mail met naam en adres naar post@stichtingmooiwerk. nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 3