li Keihard werken voor een ambachtelijk product I! Binnen vijfjaar dubbel aantal betalende bezoekers Schiedamse koren, laatje horen Servicepunt in een nieuw jasje op de Singel Mees de Vries wint wiskundewedstrijd EPi O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 15 april 2015 15 SCHIEDAM - Het Stedelijk Museum Schiedam presen teert vandaag aan een raads commissie haar ambitieuze herstelplan 'De weg naar een gezond Stedelijk Mu seum Schiedam 2015-2020'. De opdrachten vanuit de ge meente om in aanmerking te blijven komen voor subsidie zijn fors, maar werken vol gens directeur Diana Wind niet verlammend. Binnen vijf jaar tijd moet het aan tal betalende bezoekers zijn verdubbeld. Bij het schrijven van het herstelplan is het museum uiteraard niet over een nacht ijs gegaan. Een spe ciaal ingestelde adviesraad met deskundigen als Emily Ansenk, directeur van de Kunsthal en Piet Barendse, oud-zakelijk directeur van Boijmans-van Beuningen, leverden bijdragen en beke ken samen met onder meer directeur Wind hoe het de komende vijf jaar anders moet. "Eigenlijk komt het erop neer dat' er een ander muse um gecreëerd moet worden, waar je met minder mensen meer moet doen", vertelt Wind. Financieel staat het museum er niet best voor, met afgelopen jaar, een te kort van meer dan een ton. "Maar het is niet zo dat het museum niet al heel veel bezuinigd heeft, wil Wind Een stevig maatschappelijk draagvlak wordt ook gecreerd door de Volkskrant Beeldende Kunst Prijs. Foto: R. Kamminga graag verduidelijken. "Sinds 2011 zijn we al aan het be zuinigen en zijn er al zeker zes functies geschrapt. Het is niet zo dat we al die jaren niets hebben gedaan." Wel is het zo dat er de afgelo pen jaren ook nadrukkelijk werd ingezet op investeren in plaats van alleen maar schrappen. Zo werd eind 2013 de ingang van het museum naar de kapel ver plaatst, iets waarvan des kundigen hadden berekend dat uit de horeca die daar werd gesitueerd veel meer omzet was te halen. Dat viel tegen. Maar hoe nu verder? Dat lijkt op dit moment de be langrijkste vraag. In het herstelplan worden drie be langrijke pijlers genoemd: het creëren van een steviger maatschappelijk draagvlak, nieuwe samenwerking met andere musea (landelijk en lokaal) en cultureel onder nemen. In het verdienmodel zoals dat vandaag gepresen teerd is, is plaats voor een tentoonstel lingsprogramma met twee publiekstrekkers per jaar die telkens vier maanden staan. In de an dere vleugel is (semi-)per- manent de goedlopende en populaire tentoonstelling Ik Hou van Holland te zien. Op historische locaties als de Grote Kerk wil het mu seum de kunst- en cultuur historische collectie zicht baarder maten, liefst in samenwerking met andere partijen. Nadrukkelijker wordt de samenwerking met het Jenevermuseum, theater en bibliotheek gezocht SCHIEDAM - Kerkelijk Zalen centrum De Ark organiseert 30 mei en 6 juni een koren- manifestatie voor alle koren in Schiedam. Hierop willen ze laten zien hoe trots ze zijn op de Schie damse koren en die koren een podium geven om zich te presenteren en daardoor eventueel nieuwe leden te werven. De middagen duren van 13.00 tot 17.00 uur, daarna is er een afsluitingsborrel tot ongeveer 18.00 uur. De deel name is voor de koren gratis. Voor de overige bezoekers geldt een entreebedrag van 5,00 per middag. Wie mee wil doen of wil bezoeken mailt even naar: Arianne Nagtegaal, koster/ beheerder van De Ark op: ijifo.deark@pknschiedam. nl. - SCHIEDAM - Het Servicepunt Woningverbetering is ver huisd van de Lange Nieuw- straat naar de Singel 85. De gemeente Schiedam no digt Schiedammers uit op de koffie in het nieuwe pand van het Servicepunt Wo ningverbetering op vrijdag 17 april om 10.00 uur. Zowel de activiteiten als het werkterrein zijn in het nieu we pand verbreed. SCHIEDAM - Een leerling van Stedelijk Gymnasium Schiedam, Mees de Vries uit klas 5, heeft een grote Duitse wiskundewedstrijd gewonnen. Maandag kreeg hij öp zijn school de hoofdprijs, een laptop, uitgereikt. Mees de Vries is om precies te zijn de Nederlandse win naar van de Mathekalender geworden. Een prestatie om trots op te zijn. Het Applied Mathematics Institute 3TU.AMI, een sa menwerkingsverband van de drie technische univer siteiten Delft, Eindhoven en Twente, organiseert elk jaar samen met het Duitse wis- kunde-itfstituut MATHEON een wiskundewedstrijd voor middelbare scholieren. Deze wedstrijd wordt via het internet gespeeld in de vorm van een digitale adventska- lender, de zogenaamde Ma thekalender. Professor Kees Vuik van de TU Delft en wetenschap pelijk directeur van 3TU. AMI hielden maandag eerst een voordracht op het Ste delijk Gymnasium, waarna een dolgelukkige Mees de hoofdprijs, een laptop, uit gereikt kreeg. Olympiade Ook werden maandag de deelnemers van de Wiskun de Olympiade in het zonne tje gezet. Het Stedelijk Gymnasium Schiedam is met dit team tweede van Nederland ge worden en er mogen een aantal leerlingen meedoen aan de finale. Hier wordt gestreden om een plek in het Nederlands Wiskunde Olympiadeteam met als einddoel de Interna tionale Olympiade in Hong Kong. Een dolgelukkige Mees de Vries werd maandag in het zonnetje gezet op het Stedelijk Gymnasium Schiedam. Foto: STGS 1|l|f rseti CATMONtt Het is aftellen voor Keurslager Van Selm: nog 5 jaar en de slagerij bestaat een eeuw. Eerst is het tijd om stil te staan bij het 95-jarig jubileum. Een historie waarin veel is gebeurd en veranderd, maar waar het product altijd op de eerste plaats is blijven staan. Door Bart van der Linden SCHIEDAM - Het Noordeinde in Schiedam is in 1920 de plek waar Opa van Selm zijn eerste slagerij opent. In 1946 nemen ome Cor en tante Mien van Selm de sla gerij over. Vanaf 1985 zijn Kees en zijn vrouw Gea van Selm de eigenaars. Zij wer ken nog elke dag met hun team vol passie in de slage rij in winkelcentrum Hof van Spaland. Hier zitten ze alweer bijna 20 jaar. Vierde generatie In 2007 is dochter Mandy van Selm mede-eigenaar ge worden. Zij is de vierde ge neratie Van Selm. De vijfde generatie loopt overigens ook al rond in de slagerij. Of hier al een opvolger in schuilt zal de tijd uitwijzen. „Ik ga haar niks verplichten. Zelf heb ik eerst de koksop leiding gedaan en ben toen vanzelf het vak ingerold", zegt Mandy. Keurslagerij Van Selm staat voor eerlijke producten, kwaliteit, het ambacht en service naar de klant. Voor verse producten met een duurzaam label. Kees van Selm is een echte worstenmaker, dat is wat hij het liefst doet, maar het contact met de klant is even 'ZO HELP JE EEN KLANT, ZO STA JE WEER EEN WORST TELBEREIDEN' zo mooi. „Die afwisseling maakt het leuk. Zo help je een klant en zo sta je weer worsten te bereiden." Vak Keurslager zijn is een vak. Die titel krijg je niet zomaar. In 2001 is Van Selm lid ge worden van de Vereniging van Keurslagers. „Ieder jaar worden we gekeurd", zegt Mandy. „We krijgen ook be zoek van een mysterie shop per", vult vader Kees aan. Het niveau moet dus con stant hoog blijven. „We ma ken tot 90/95 procent alles zelf", aldus Mandy, niet zon der trots. „Ons doel is altijd een ambachtelijk product te maken, waarhij we het as sortiment zelf bepalen." Assortiment Kees: „We verkopen niet al leen vlees en worst, maar hebben ook salades en 21 soorten soep." Een lekker karbonaadje, of een stuk grillworst, hij draait zijn hand er niet voor om. Toekomst Hoe kijken Kees en Gea Van Selm naar de toekomst? Kees: „Ik zou wel groter wil len", bekent hij. "Maar dat zit er nu niet in." Maar hij heeft goed nieuws voor de mensen in Noord, waarvan er velen al lang vaste klant zijn. "Mocht het ooit zover komen, dan gaan we in ieder geval het win kelcentrum niet uit." Slagerij van Selm is te vin den in het Hof van Spaland 71 in Schiedam-Noord, tel. 470 81 38. Prijzen In de 95-jarige historie heeft Keurslagerij Van Selm een aantal prijzen gewonnen. Ze zijn Nederlands Kampioen geworden met de Toscaanse Tomatensoep, hebben de Spareribstrophy omhoog mogen houden en zoon Marco is tijdens de VAS (Verening van Amsterdamse Slagers) -vakwedstrijden winnaar gewor den in de categorie Snacks. Kees en Gea van Selm zijn sinds 1985 eigenaars van de slagerij. Inmiddels werken de vierde en vijfde generatie al hard mee in de slagerij. Al mag die vijfde generatie er best nog even over nadenken. Foto:pr

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 15