feestelijke weken Nieuwsgierig aagje Odin BURCHTHUYS meer vrienden Het Boek van de Week: 'Misschien Esther' Stichting Vrienden zoekt Voorstelling Harpe Davids Babbeltruc in Noord met veel voordeel! kastencollectie O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 15 april 2015 20 SCHIEDAM - De twirlsters van The Yellow Rainbows en het orkest van Harpe Davids maken samen een hartver warmende voorstelling, die 25 april wordt opgevoerd. Prinsessen, ridders en ande re sprookjesfiguren komen allemaal langs tijdens de voorstelling in kerkgebouw De Ark, Hargplein 101. Or kest en twirlsters brengen de prinsessen van Frozen, Roodkapje, Belle, Tarzan en ridder Floris tot leven. De entree voor de voorstel ling is 5 euro en kinderen mogen (onder begeleiding van een volwassene] de vporstelling gratis bezoe ken. Nadere informatie: www.harpedavids.nl SCHIEDAM - De politie Schie dam waarschuwt voor man nen die bewoners oplichten in Schiedam-Noord door middel van een babbeltruc. Het advies is om niet de deur open te doen voor mannen die aanbellen voor dakrepa raties of iets dergelijks. Wan neer dat gebeurt worden de bewoners geadviseerd om direct 112 te bellen. Ook als ze vinden dat iemand of meerdere personen zich ver dacht gedragen. Signalement: blanke man, ongeveer 40-50 jaar oud, on geveer 180 cm lang, grijze jas, grijze broek, kort donker haar. Advies van de politie: staar je ook niet blind op en kel dit signalement! SCHIEDAM - Elke week lezen Ruud Aret of Gerben de Bruijn van boekhandel Post Scriptum een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat 'Misschien Es ther' van Katja Petrowskaja, dat wordt beloond met een 8,5. Zij is in 1970 in Kiev gebo ren en sinds 1999 woont zij in Berlijn: Katja Petrows kaja. Misschien Esther is haar debuut en het boek is vertaald uit het Duits. In Duitsland waren de recen senten unaniem positief; één noemde het zelfs een godsgeschenk! In deze fraai uitgevoerde uitgave gaat Pe trowskaja op zoek naar haar familie en komt zij erachter dat zij veel te veel doden in het leven wil terugroepen. Er stroomt Joods bloed door haar familie en wie Kiev, joodszijn en Holocaust met elkaar verbindt kan niets anders verwachten dan verbijstering. Speurwerk in archieven, gesprekken met verloren gewaande familie leden brachten haar steeds dichter bij grootmoeders en -vaders. Esther is er één van. Niemand weet haar naam meer precies, vandaar misschien Esther. Zij was in 1941 al op leeftijd en be woog zich moeizaam. Alle Joden uit Kiev ontvingen het bevel zich te verzamelen, maar Esther kon nauwelijks lopen. Zij spreekt Duitse surveillerende soldaten aan en ach... deze handeling zal in ieder geval voorkomen dat zij getuige wordt van de verschrikkingen bij Babi Jar want zij wordt ter plaatse doodgeschoten. Haar zoek tocht brengt Petrowskaja naar Warschau en Mauthau sen en het levert haar verha len mooie en ontroerende verhalen op. Odin is nieuwsgierig en heel erg lief. Ze ligt graag op schoot. Wie haalt haar op? Foto: Rick van Helden SCHIEDAM - Odin is een jong poesje dat als zwerver in het asiel terecht is gekomen. Ze onderzoekt alles en iedereen en is erg nieuwsgierig. Odin zoekt eèn baasje waar ze re gelmatig bij op schoot kan zitten en mee kan kroelen. Want ze is erg aanhankelijk en geniet van aaien. Gun jij deze lieverd een nieuw thuis? Neem dan contact op met de opvang in Schiedam voor meer in formatie via nummer 088- 3437112. Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan, naast het ziekenhuis. SCHIEDAM - De Vrienden van Zwembad Zuid hopen met behulp van een nieuwe flyer de Vriendenkring uit te brei den en daardoor de finan ciële armslag te verbeteren. Dit om het zwembad en de bezoekers meer perspectief te bieden voor de toekomst, met als uitgangspunten het stimuleren van de zwem- sport, optimaal gebruik van het zwembad en het houden van leuke zwemactiviteiten. Dankzij de steun van reeds aangemelde vrienden is het mogelijk geworden een werkkapitaaltje te vergaren, dat kleinschalig ingezet kan worden bij het invullen van deze dingen. Met de invul ling Van leuke zwemacti viteiten is 29 maart alvast een begin gemaakt met een paasactiviteit. Op 7 juli is er een buitenspeeldag en in au gustus een zwemvierdaagse. Meer info? Mail dan even: info@vriendenvanzwemba- dzuid.nl De vertelstijl mag je flamboyant en intelligent noemen, zelfs spot en humor vinden bij Petrowskaja gehoor. Een dikke 8,5. Foto: pr woon Woonboulevard Barendrecht Escudostraat 7 I 2991 XV Barendrecht 010-456 69 99 l gratis parkeren Schitterende in de Burchthuys showroom! Vele mogelijkheden in opstelling en kleur Fraaie 2,5 zitzbank Instelbare zitdiepte, vele n van 2150, voor 1850i. stoffen mogelijk Fauteuil met klasse uitstraling! Heeft een fantastisch zitcomfort Zowel in stof als lêer mogelijk Uniek relaxsysteem! Fantastische relaxbank Relaxen zonder ver van de muur te staan Werkelijk uitstekend zitcomfort Met elektrische tiptoetsbediening en verstelbare hoofdsteunen Vele mogelijkheden 2-zits, in stof al vanaf 1795,- TopformbankWing Comfortabel en chique Nieuw! Fauteuil met kantelsysteem Heerlijk aansluitend zitcomfort Duitse kwaliteitsbank Troy Zuiver rundleder Vele kleuren mogelijk Gezellige 2,5 zitsbank Keerbare kussens Vele maten en stoffen mogelijk.* Van 1595,- nu 1395,- Sfeervolle oorfauteuil Vele gezellige stoffen mogelijk. Van 1095 voor 2,5 zttsbank van 1950,- voor 1450,

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 20