pflpNS FEYENOORD The Theory of Everything 1 Werk deze zomer met Feyenoord aan je voetbalkwaliteiten! [\\V:Vd AGENDA Pinguïns van Madagascar voor dejeugd Doelen herdenkt Eerste Wereldoorlog Activiteiten voor de agenda ACTIVITEITEN FEYENOORD - GO AHEAD EAGLES O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 15 april 2015 26 SCHIEDAM - Voor de jeugd draait de film De Pinguïns van Madagascar zondag 19 april om 13.00 uur in de kleine zaal van Wenneker Cinema. De pinguïns van Madagas car zijn terug, en dit keer in hun eigen film! Skipper, Kowalski, Rico en Junior, de ondernemende pinguïns uit de Madagascar-films, spelen nu de hoofdrollen in dit ko mische spionage-avontuur. Ontdek hoe zij hun weg vin den in de ingewikkelde we reld van de spionage. Deze elite onder de elite slaat de handen ineen met de ge heime organisatie De Noor- derwind, onder leiding van de knappe husky Agent Geheim (zijn echte naam is geheim). Samen gaan ze de strijd aan met de schurk dr. Octavius Brak, die onze we reld wil vernietigen. Reserveren Via de VVV Schiedam, tel. 473 30 00, kunnen kaarten worden gereserveerd. Van maandag tot en met vrijdag van 09.00-17.30 en zaterdag van 10.00-17.00, of via www. wennekercinema.nl. Re servering alleen geldig met het door de VVV verstrekte reserveringsnummer. Re serveringen vervallen 15 minuten voor aanvang van de film. SCHIEDAM - De prachtige film The Theory of Everything met Oscarwinnaar Eddie Redmayne draait nog een week lang in Wenneker Ci nema. Begin jaren zestig studeert de briljante weten schapper Stephen Hawking aan de universiteit van Cam bridge. Hij ontmoet litera tuurstudente Jane Wilde en ze worden verliefd. Terwijl Stephen werkt aan zijn doc toraalscriptie, ontdekt hij dat hij aan de zenuwziekte ALS lijdt. De slopende ziek te neemt steeds ernstiger vormen aan. Het huwelijk van Jane en Stephen, hun kinderen en zijn leven met ALS is pakkend in beeld ge bracht naar aanleiding van het boek Travelling to Infi nity: My Life with Stephen, geschreven door Jane. mm. Te zien op 16 en 17 april om 21.00 uur en 19 en 22 april om 15.00 uur in Wenneker Cinema. Foto: pr ROTTERDAM - Momenteel maakt de door de Doelen en topbariton Dietrich Hen schel bedachte voorstelling Wunderhorn furore op de Europese podia. De Neder landse première in de uit voering met het Residentie Orkest onder leiding van Cristian Macelaru vindt plaats in de Grote Zaal van de Doelen op donderdag 23 april. Live op het toneel en met op de achtergrond een film van cineaste Clara Pons interpreteert Dietrich Henschel de Wunderhorn- liederen van Mahler door de ogen van een fictieve Franse soldaat tijdens de Eerste We reldoorlog. Wunderhorn is een van de projecten waarmee de Doe len dit seizoen aandacht besteedt aan dé herdenking van de Eerste Wereldoorlog. Het is een verhaal over lief de in tijden van oorlog en een wereld die voor eeuwig verloren gaat. Dietrich Hen schel filmde met regisseur Clara Pons op locaties waar in de Eerste Wereldoorlog gestreden is. Detlev Glanert orkestreerde speciaal voor dit project de negen Wun- derhorn-liederen voor piano en zang. Donderdag 23 april om 20.15 uur, Grote Zaal, de Doelen. Kaarten: beschikbaar via www.dedoelen.nl. SCHIEDAM - Heb je ook leuke activiteiten te melden voor de maanden januari en fe bruari op cultureel, muzi kaal of literair gebied? Stuur ze dan alvast naar ons op onder vermelding van 'agenda'. Een mailtje kan (als het lukt voorzien van beeldmateriaal) naar: redac tie, ns@wegenermedia.nl. Wij doen het best om het in de agenda op te nemen. Batik sluit seizoen jazzpodium Waterweg af SCHIEDAM - Jazzpodium Waterweg heeft een bij zonder jaar achter de rug. Dit seizoen program meerden ze in het Stede lijk Museum Schiedam en het Wennekerpand. Maar liefst drie bands lanceerden bij Jazzpodi um hun nieuwe album. Het jubileumjaar van Hans Dulfer (die deze maand 75 wordt en 60 jaar saxofonist is) startte op 4 januari bij het Jazzpodium met een persbijeenkomst en een daverend concert van de Duiferband met als gast Candy Dulfer en in maart ontvingen ze zelfs een internationale artiest; Bernard Fowler, één van de meest gevraagde zan gers ter wereld. Batik Batik heeft de eer dit seizoen af te sluiten. Toepasselijk omdat deze nieuwe groep de veelzij digheid van Jazzpodium Waterweg symboliseert. Het concert is gratis en vindt plaats op zondag 3 mei vanaf 15.00 uur in het Wennekerpand. O Neem ook eens een kijkje op: www. jazzpodiumwaterweg.nl. Wil jij komende zomervakantie werken aan je voetbalkwaliteiten en goed beginnen bij je club aan het nieuwe seizoen? Schrijf je dan in voor een Feyenoord Soccer Camp! Er worden in totaal negen Soccer Camps georganiseerd, waaronder vier voetbal kampen op Varkenoord (hét trainingscom plex van Feyenoord) en vijf bij verschil lende amateurverenigingen in diverse regio's. Kijk voor een volledig overzicht van de locaties en om direct in te schrijven op www.feyenoordsoccerschools.nl. De trainingen tijdens de Feyenoord Soccer Camps worden inhoudelijk verzorgd door Feyenoord Academy, dat in 2014 voor de vijfde keer op rij werd verkozen tot beste jeugdopleiding van Nederland. De voetbal kampen zijn toegankelijk voor iedere voet balliefhebber (zowel jongens als meiden) van 6 t/m 15 jaar. Hoofdtrainers Ben Wijnstekers, Mike Obiku en Ulrich van Gobbel'hebben weer veel zin om komende zomer alle deelnemers te gaan trainen. Schrijf je snel nog in en beleef zelf hoe het is om te trainen als een Feyen- oorder tijdens een Feyenoord Soccer Camp! 'Feyenoord in de Oorlog' in première tijdens Museumweek Het Feyenoord Museum is op 18 april het decor van de première van de documentaire 'Feyenoord in de Oorlog". Op deze dag gaat tevens de Nationale Museumweek van start. Met de productie 'Feyenoord in de Oorlog' staat het Feyenoord Museum stil bij een zwarte bladzijde uit de geschiedenis van Rotterdam en Feyenoord en wordt een eerbetoon gebracht aan de Feyenoorders die zijn omgekomen in de oorlog. Alleen tijdens de Museumweek krijgen houders van een Museumjaarkaart 5 euro korting op een rondleiding door De Kuip inclusief bezoek aan het Feyenoord Museum. Reserveren is alleen mogelijk in de Feyenoord Fanshop op vertoon van je MuseumjaarkaartKijk voor meer informatie en starttijden van de rondleidingen op www.feyenoord.nl/rondleidingen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 26