auping Bram Keizerwaard neemt afscheid van 't Groen De bekroning van Nederlands vakmanschap auping plaza O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 15 april 2015 29 Al op jonge leeftijd wist Bram Keizerwaard dat hij het onderwijs in zou gaan. Het zelf leren, maar ook de overdracht van kennis aan kinderen sprak hem erg aan. Zijn droom is uitgekomen en na een periode van 43 jaar in het onderwijs, zet hij eind deze maand op het Groen van Prinstererlyceum een streep onder zijn actieve loopbaan. Door Peter Spek VLAARDINGEN - Met zijn mar kante persoonlijkheid heeft hij het Groen van Prinste- rer op de kaart gezet, wat betreft onderwijs maar ook wat betreft sfeer. Je kan niet om' Bram Keizerwaard heen. Zijn aanstekelijke en thousiasme straalde de laat ste jaren over de school uit. Keizerwaard vindt dit wel een erg grote lofuiting. "Ik zie het werk in de afgelopen 43 jaar meer als mijn missie en ik heb het met heel ple zier gedaan," is zijn uitleg. Keizerwaard heeft alle dis ciplines in het onderwijs doorlopen. "Na de Pabo, toen nog de Kweekschool, ben ik bij een basisschool in Schiedam als leerkracht begonnen. Daarna vier jaar op een basisschool in Vlaar- dingen en tqen weer terug naar Schiedam om les te gaan geven op een LTS." Hij vervolgde zijn carrière op een MAVO in Maassluis om daarna als directeur aan de slag te gaan bij 't Groen. "Dat is uiteindelijk mijn school geworden en die heb ik, al zeg ik het zelf, met mijn ideeën helemaal naar mijn 'IK ZOU GRAAG ZIEN DAT LEERLINGEN TUSSEN DE MIDDAG GEZAMENLIJK ETEN' hand gezet." De ras-Vlaardinger geeft nu leiding aan 140 leerkrachten en 1450 leerlingen. "Je kan het een onderwijsbedrijf noemen. De snelle ontwik kelingen in het onderwijs de laatste jaren zorgen er ook voor dat je erg alert moet zijn. Meegaan in de ontwik kelingen om de boot niet te missen." En dat er wat veranderd is hoef je Keizerwaard niet te vragen. "Prestatiegericht onderwijs is de norm. De leerling moet zo snel moge lijk zijn diploma halen, daar word je als school op afge rekend door de inspectie en dat vind ik niet altijd goed. Het sociale aspect telt hele maal niet mee en dat vind ik juist zo belangrijk." Zijn deur van zijn werkkamer staat altijd open. "Ja, voor leerlingen en docenten. Zij kunnen altijd bij me binnen lopen, ik ben een luisterend Bram Keizerwaard heeft in zijn carrière in het onderwijs altijd tussen de leerlingen gestaan. Foto: Peter Spek oor." Hij kijkt met veel ple zier terug op zijn carrière. "En vooral op de periode op 't Groen met als hoogte punten de invoering van het tweetalig onderwijs, als een van de eerste scholen in Ne derland, maar ook de goede resultaten van onze leerlin gen, die natuurlijk toege schreven moeten worden aan een uitstekend korps docenten." Wensen heeft hij nog wel. "Ik zou zo graag zien dat de leerlingen tussen de middag gezamenlijk eten. Een moment van rust inbou wen, zoals zij dat in Frank rijk doen, maar daar is ons onderwijs niet op ingericht. Nu hollen de leerlingen naar de snackbar in de buurt." Social Media De intrede van de sociale media baart Bram Keizer waard wel zorgen. "Hoe ver moet je hiermee gaan. Wij verbieden de mo biele telefoon op school niet, maar gaan daar wel heel zorgvuldig mee om en dat geldt ook voor het gebruik van het medium internet." Nederlands vakmanschap, dat is waar Auping al meer dan 125 jaar voor staat. Dé garantie voor goede kwaliteit. En dat pakt goed uit: de Consumentenbond heeft dit jaar cje Auping Vivo matras voor de 38 keer bekroond met het predicaat "Beste uit de test". Om dit te vieren ontvang je nu 20% voordeel óp aüfi Auping (top)matrassen. Kijk voor meer informatie op auplng.nl/matrasvoordeel *Geldt In de actieperiode van 7 maart t/m 19 april 2015 Auping nights, Better days www.aupingplaza-barendrecht.nl www.aupingplaza-spijkenisse.nl Escudostraat 9 Barendrecht T. 010 - 820 09 44 Lucebertstraat 34 Spijkenlsse T. 0181 - 89 53 30 Parallelweg 4 Sliedrecht T. 0184 - 49 34 99 www.aupingplaza-sliedrecht.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 29