91 II II I. II II 15 er Lb E Veldgids voor Flora en Fauna Mei-Acties detheetuinrijsoord.nl 0180-421 Online Toppers palmpartyhouse.nl 078-6192388 I Pain au chocolat 1,- i Multikoren goud 2,- j -luji PPSC weer tegen Sparta Kring en Annie Schmidtschool samen verder Schilderkunst uit de jaren '80 Jill Helena en Jason Bouman komen naar Kethel Voor INFORMATIE kijk op onze SITE of BEL! a bakkers awiMerLaan I Hazelnoot cappuccino C - slagroomtaartje O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 15 april 2015 5 SCHIEDAM - Het duurt nog even, maar voetbalvereni ging PPSC heeft alweer mel ding gemaakt van een ware traditie aan het begin van het nieuwe voetbalseizoen: de wedstrijd tegen Sparta! Sparta speelt haar openings wedstrijd voor het nieuwe seizoen traditiegetrouw in Schiedam tegen PPSC. De wedstrijd zal gespeeld wor den op 4 juli en begint die zaterdag om 16.00 uur. Voorafgaand aan die wed strijd wordt er een wedstrijd gespeeld tussen oud-Sparta en oud PPSC. De aanvang van die wed strijd is 13.00 uur. Entree bedraagt: 5,00. Meer infor matie hij PPSC. Vlnr: Hans de Kruijf (stadecoloog gemeente Schiedam), Geert Willink (auteur veldgids van Helicon), wethouder Alexander van Steenderen, Irado directeur André Hertog. Foto: Jan van de Ploeg SCHIEDAM - Directeur An dre Hertog van Irado heeft maandag het eerste exem plaar van de veldgids Flora en Fauna overhandigd aan wethouder Van Steenderen. De veldgids is een gezame- lijke uitgave van Irado en gemeente en is bedoeld voor alle medewerkers die voor en namens Irado de open bare ruimte van Schiedam onderhouden. De gids dient als hulpmid del voor het behoud van beschermde en bijzondere planten en dieren in Schie dam. SCHIEDAM - Op verschillende locaties van openbare basis school De Kring en de An nie MG Schmidtschool is het donderdag 16 april heel de dag feest. De leerlingen en het team vieren dat ze met ingang van het nieuwe schooljaar verdergaan als een nieuwe openbare school in Schiedam-West. Donderdag laten ze vol trots zien waar ze zo hard aan hebben gewerkt met als klapstuk de onthulling van de naam van de nieuwe school. Tussen 08.30 en 14.00 uur zijn er verschillende activi teiten, om 14.40 uur wordt de naam onthuld op het Frans Halsplein. Programma De dag start om 08.30 uur. In de ochtend zijn er spon sorlopen, voor de kleintjes komt er een clown langs en de oudere kinderen doen een speurtocht. SCHIEDAM - Jules van der Vuurst de Vries geeft don derdag 16 april een lezing over het figuratieve en ex pressieve schilderen uit de jaren '80 in de bibliotheek aan het Stadserf. Na een periode waarin de concep tuele kunst, fundamentele schilderkunst en minimal art domineerden, komt aan het einde van jaren zeventig het schilderen weer uitbun dig tot leven. Overal pak ken jonge kunstenaars het figuratieve en expressieve schilderen weer op, zoals René Daniels, Erik Andries- se, Hans van Hoek en Rob Scholte. Kaarten kosten vijf euro en zijn te krijgen bij de bieb. Start: 20.00 uur. De printbare versie van de route is te vinden op de website www.ov-wilhelminakethel.nl. Foto: archief Bart Bos SCHIEDAM - Smaakmakers van Koningsdag 2015 in Kethel zijn Jill Helena en Ja son Bouman, winnaar van Bloed, Zwéet en Tranen in 2013. Dat laat Oranjevereniging Wilhelmina weten bij de pre sentatie van het programma. Op maandag 27 april wordt voor de 117e deze nationale feestdag gevierd. Ook dit jaar weer een traditioneel maar feestelijk programma voor jong en oud. Om 09.00 uur is de aftrap van Koningsdag in Kethel uiteraard met de Aubade.op het plein van de Nederlands Hervormde Kerk aan het Noordeinde. De opening zal worden gedaan door voor zitter Nanny van Bilsum en burgemeester Lamers. Nadat de Kethelballade is gezongen gaat de brade rie om 10.00 uur van start. Hier zijn tal van kraampjes te vinden. Het plein aan de Abel Tasmanstraat is deze dag weer "Feestplein". Kin deren kunnen zich hier ver maken met attracties als de Jungle-Run, springkussens en ballengooien. Met een strippenkaart van slechts drie euro kun je aan van al les en nog wat meedoen. Optredens Dit jaar staan er optredens gepland van onder andere Jill Helena (finaleplek "the Voice" '13), Jason Bouman (winnaar "Bloed, Zweet en Tranen '13) en Jayh (van de zomerhit "Mooie Dag"). Het dagprogramma wordt swin gend afgesloten met de ener gieke funk, pop soul band "Groove Planet". 's Avonds is er natuurlijk weer een lampionnenop- tocht vanaf het Noordeinde, om 22.00 uur start het vuur werk. Restaurant 6 Partytentrunb^^ y www.bakkerammerlaan.nl De aanbiedingen gelden van donderdag 16 t/m woensdag 22 april 94% VAN DE e-t* CONSUMENTEN a ONTVANGT DÉ WEEKKRANT GRAAG! /eekkr is overal welkom 1 Nederlandse Kappersakademie Nü inschrijven voor dag- of avondopleiding in ROTTERDAM. Erkende kappersopleidingen. Studiefinanciering mogelijk. weoeNeR Media aft» Kijk voor meer informatie op www.kappersakademie.nl of bel 0900-8620

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 5