Al 50 jaar 'de wijkfotograaf van Oost' auping auping plaza Wij bezorgen een frisse morgen Nieuw! O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 22 april 2015 19 Cees Kroone ontving van ambtenaar Rani Het Bloemetje als dank voor zijn enorme inzet als vrijwilliger in Schiedam. Ze wonen allebei in Oost. Hun gezamenlijke thema is communicatie, in foto's en in tekst. Ze hebben elkaar nu gevonden, want Rani wil voor de gemeente een beeldbank opzetten, en Cees gaat daarvoor met zijn amateurcollega's de foto's leveren. SCHIEDAM - Op zijn compu ter vliegen prachtige foto's van alle wijken en parken van Schiedam voorbij. Van wijkbewoners die geluk kige momenten delen, tot wethouders die evenemen ten starten. Cees Kroone wordt wel 'de wijkfotograaf van Oost' genoemd. Via zijn Facebookpagina 'Je bent Schiedammer als' maakt bij telkens met een foto veel los bij Schiedammers die met een hun verhalen 'posten'. Afdeling Communicatie Rani woont ook in Oost. Ze werkt op de afdeling Com municatie van de gemeente, waar ze onder andere pers berichten schrijft en de stad op de hoogte houdt van al lerlei ontwikkelingen. Bij voorbeeld hoe het Gat van Bolmers wordt opgeknapt of als de ex-wereldkampioene judo lessen komt geven aan Schiedammertjes. "Ik kom zo met de hele stad in aan raking." Cees zit in een scootmobiel, waardoor hij soms wat wordt beperkt bij het fotograferen. PROFESSIONALS EN VRIJWILLIGERS VULLEN ELKAAR AAN "Al sinds mijn twintigste heb ik een beenprothese. Daarmee heb ik van alles kunnen doen, hoor! Ik was vrachtwagenchauffeur, vorkheftruckchauffeur, en heb daarnaast altijd vrijwil ligerswerk gedaan. Zo heb ik De Ooievaars opgezet, de invaliden-sportvereniging, en nam actief deel aan de basketbal-, tafeltennis- en zaalvoetbalteams." Amateur Foto Club Scyedam Twee jaar geleden heeft Cees samen met vrienden een fo toclub opgezet: de Amateur Foto Club (AFC) Scyedam, waarvan nu 20 Schiedam mers lid zijn. De club neemt opdrachten aan van bewonersvereni gingen, cultuurscouts en wijkprocesmanagers, en zet zelf foto's op de eigen Face bookpagina, Nu er in Oost gesloopt gaat worden, gaat Cees alles nog eens vastleg- Ambtenaar en communicatie-adviseur bij de gemeente Rani overhandigt Cees Kroone Het Bloemetje voor zijn enorme inzet met vrijwilligerswerk. Foto:pr gen van de wijk: "Ik begin met de Daltonstraat." Beeldbank aanleggen Rani raakt enthousiast, want: "Ik wil toevallig met mijn collega's van Commu nicatie een beeldbank aan leggen met foto's van alle wijken in Schiedam. Jullie club zou ons daarbij gewel dig kunnen helpen. Cees glundert. "Kom maar een middagje samen met mij grasduinen in de computer." Zo zie je: Als professionals en amateurs elkaar vinden op een vakgebied, kunnen ze elkaar prachtig aanvul len en van elkaar profiteren met kennis, kunde en - al dan niet betaald - werk. Het Bloemetje SchiedamsDOEN en het Servicepunt Vrijwilligerswerk Schiedam stellen Het Bloemetje beschikbaar voor een ambtenaar die graag een vrijwilliger in de stad wil bedanken én ook andersom! HOE maken we de stad samen beter? Neem ook eens een kijkje op de website: www.schie- damsDOEN.nl Wie kiest voor de Original boxspring kiest voor Auping perfectie. De perfectie zit in het unieke Actieve Ventilatie en Support Systeem (AVS®) welke in maximale ventilatie en perfecte ondersteuning voorziet. Kom naar onze winkel en laatje adviseren over comfortabel slapen en fris en uitgerust wakker worden. Meer weten? Kijk dan op auping.nl/originalboxspring Auping nights, Better days www.aupingplaza-barendrecht.nl www.aupingplaza-spijkenisse.nl Escudostraat 9 Barendrecht T. 010 - 820 09 44 Lucebertstraat 34 Spijkenisse T. 0181 - 89 53 30 Parallelweg 4 Sliedrecht T. 0184 - 49 34 99 www.aupingplaza-sliedrecht.nl De Auping Original boxspring met AVS® Atvanaf C 1.975," (In de maat 180 x 200/21 Ocm)

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 17