Herstelplan moet Stedelijk redden ja tm Gemeente betaalt nu sneller Zo leuk om een gezicht achter eert naam te zien 'Slechte verhouding' COLOFON KORT NIEUWS www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 22 april 2015 3 In haar herstelplan vraagt directrice Diana Wind van het Stedelijk Museum Schiedam voor de komende jaren extra subsidie aan de raad om het museum overeind te houden. Wethouder Houtkamp staat noodgedwongen welwillend tegenover Winds plannen omdat hij het Stedelijk Museum hard nodig heeft als binnenstadstrekker. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Jaarlijks krijgt het Stedelijk 2,2 miljoen euro om de tent te runnen. "Daar mee moet het kunnen", vindt wethouder Houtkamp. Tot de speciale commissiever gadering, afgelopen woens dag, van de raad die uitleg kreeg van zowel directie als gemeente. 'Hoe is het museum zo in de financiële problemen geraakt', was de centrale vraag. Fijntjes herinnerden raads leden de wethouder eraan dat de financiële problemen iedereen hadden verrast. Nog dit najaar moest er een noodlening van 45.000 euro aan te pas komen om het mu- ANBO-NIEUWS Deze week zal de raad duidelijk moeten maken hoe ze staat tegenover het ingediende herstelplan van het Stedelijk Museum Schiedam. Foto: Rob Kamminga seum van een faillissement te redden. Anders konden de salarissen niet betaald worden. Ook wethouder Houtkamp toonde zich on aangenaam verrast toen hij 'uit het niets' dit najaar van de rode cijfers hoorde. Met een faillissement en nieuw bestuur is de Schie- damse binnenstad niet ge diend, is toch de boodschap van het college. Het behoud van de museumfuncties is voor de stad essentieel om dat er juist plannen zijn om het museumkwartier op te knappen. Ook volgens de nieuwe voorzitter van de Raad van Bestuur, Pascal Visee, is het museum met de verbeterpunten nu op de goede weg. Ook hij is er voorstander van het herstel plan uit te voeren met be zuinigingen op aantal ten toonstellingen, personeel en uitbesteding van de horeca. Heb veel reacties ontvangen over de column van vorige week. Toch maar weer het bewijs dat mijn bijdrage goed gelezen wordt. Veel mensen waren het gelukkig met mij eens. Verspil ling van eten vind ik zo verschrikkelijk, zo kortzichtig en gemakkelijk: gooi maar weg. Ik kan er nog steeds heel boos over worden en zal mij altijd blijven verzetten hiertegen. Afgelopen zondag was de jaarvergadering van de ANBO. Altijd weer een leuk gezicht dat veel mensen komen opdagen, verbaas mij er een beetje over dat er ook mensen zijn die netjes afbellen. Daar kan de jeugd een voorbeeld aan nemen denk ik dan. Ook waren er zelfs nieuwe leden die de moeite hadden genomen om te komen en zich voor te stellen. Zo leuk om een gezicht achter een naam te zien. Ik denk dat veel verenigingen jaloers op ons zijn, zoveel leden bij een jaarverga dering. Als je dan een volle sociëteit ziet, is dit voor ons vrijwilligers toch een bevestiging dat wij dit niet voor niets doen. Waar lan delijk het aantal leden iets aan het afne men is, is dit voor Schiedam nog steeds een plus. Voor mij nog steeds niet genoeg hoor, want wij willen heel graag doorgroeien naar de 1000 leden en daarvoor heb ik uw hulp no dig. Bel mij op 06-22724227, voor slechts 28 euro ben je de rest van het jaar lid en kun je gebruik maken van onze faciliteiten en activiteiten. Iets wat mag maar niet hoeft. Nog een weekje aanpoten met de belasting aangiftes en dan zit het er weer voor ons op dit jaar. Tot volgende week! Joke Ballijns Vervolg van boven SCHIEDAM - "Museum en ge meente hebben al jarenlang een slechte verhouding", volgens Piet Barendse die als bezoeker de vinger op de wond legt. Vanaf de verzelfstandiging kreeg het museum met de ene na de andere bezuini ging te maken en dat zonder bruidsschat. Hij was een van de negen insprekers woensdag die 1750 hand tekeningen had verzameld voor het open blijven van het museum. 'Geef ons meer geld en dan komt wel goed', zo reageerden sommige par tijen op het herstelplan. Ergernis Maar vooral de extra sub sidie van 3 ton per jaar bo venop de jaarlijkse subsidie wekte ergernis en vragen op. "Alleen meer geld is niet de oplossing", vinden verschil lende andere partijen. Diana Wind beloofde de raad in de toekomst meer als cultureel ondernemer op de centjes te letten. En beter contact met de gemeente die hoewel 'ze op afstand staat' toch de belangrijkste subsi diegever blijft. Eindoordeel Wethouder Houtkamp geeft geen eindoordeel over de plannen maar liet doorsche meren dat die 'hoewel nog onvoldoende, wel behande laar zijn'. Deze week bespreekt de raad het herstelplan met drie scenario's en financiële plannen en zal spoedig dui delijk zijn waar het Stedelijk Museum Schiedam staat. SCHIEDAM - De PvdA-fractie Schiedam vindt het positief dat de gemeente Schiedam steeds beter betalingsgedrag vertoont: van 57 procent in 2012 via 80 procent in 2013 naar 92 procent nu. Dat is niet alleen 'netjes' en een goed voorbeeld voor wie aan de gemeente moet be talen maar ook broodnodig omdat vele ondernemers uit het Midden- en KleinBedrijf rekenen op tijdige uitbeta ling voor geleverde diensten en producten. In juni 2014 heeft PvdA- raadslid Mahmut Erdem via schriftelijke vragen ge wezen op de slechte score van de gemeente Schiedam: slechts 57% van de facturen 92 procent van de rekeningen wordt binnen 30 dagen betaald. Een compliemnt waard, vindt de PvdA. Foto: archief werd in 2012 op tijd betaald, betalingsgedrag. Schiedam Namens de PvdA-fractie stond in de ranglijst onder- heeft Erdem aangedrongen aan, als één van de minst op het belang van een beter snel betalende gemeenten. WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 1 www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl T (0900) 424 57 26 1 www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenenmedia.nl en advertentieverkoop T (088) 013 72 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ 1(0900)6743836 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad 1 www.wegenermedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV Niet gehele BGS Print en Media SCHIEDAM - Alleen de gra fische afdeling van BGS is overgenomen door Nuan ce Print en draagt de naam BGS Print en Media. Dit om verwarring te voor komen. BGS zelf gaat per 1 juni totaal wel over in Stroom opwaarts (met Vlaardin- gen/Maasluis}. Zwerfboeken attenderen op nieuw boekhuis SCHIEDAM - Annette Jon gen, die plannen heeft om deze zomer het Schie dams Boekhuis te openen, heeft zelf ook als boekver koopster gewerkt en is een fanatiek lezeres. Donderdag 23 april is het Wereldboekendag, waar bij ze eigen 'zwerfboeken' neerlegt overal in Schie dam. Uiteraard met als doel het Schiedams Boek huis onder de aandacht te brengen. Maer informatie over dit initiatief is elders, in deze krant te vinden en op www.facebook.com/ schiedamsboekhuis. Mailen kan ook als je meer info wilt: info@schie- damsboekhuis.nl. Bieb vanaf 6 juni in Korenbeurs te vinden SCHIEDAM - De Bibliotheek aan het Stadserf is op woensdag 20 mei voor het laatst open. Hierna wordt het grootste gedeelte van de collectie naar de Ko renbeurs overgebracht, waar de deuren van de bibliotheek op zaterdag 6 juni openen. Een klein gedeelte van de collectie zal uitsluitend via reserveringen be schikbaar zijn, vanwege plaatsing in een magazijn. De gehele collectie blijft hierdoor beschikbaar. De materialen zijn te reser veren via de 'Bibliotheek Wise app' en via Mijn Bi bliotheek op www.debi- bliotheekschiedam.nl. Meer dan een miljoen euro gevonden SCHIEDAM - Rechercheurs hebben bij zoekingen in woonhuizen en bedrijfs panden van een verdachte douane-beambte en zijn relaties, meer dan een miljoen euro gevonden. In totaal gaat het om 1,17 miljoen euro. De 54-jarige man werd vrijdagavond aangehou den nadat in een contai ner die met een schip uit Brazilië was aangekomen, 400 kilo cocaïne werd ge vonden. De officier van justitie die het onderzoek leidt heeft besloten dat verder alle verdachten die vrijdag werden aangehouden, be halve een 25-jarige Schie dammer, worden heenge zonden. Over de Schiedammer wordt later deze week be slist of hij nog langer vast- blijft.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 3