Kooy Schiedams Boekhuis moet deze zomer open OPHEFUNGSUITVERKOOP 'Wondermiddel tegen eczeem en psoriasis KORTINGEN TOT WEL 70% WAT IS ER TE DOEN IN SCHIE Zeilmakerij de Bruijn Meijer Kooy Mediconsult is op zoek naar een ervaren Arbo- of dokters-assistente O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 22 april 2015 7 Popmuziek bii Post Scriptum Vrijdagavond 24 april vertelt voormalig radiopresentator Mare Stakenburg over de in vloed van de zwarte muziek (blues en soul) op de heden daagse popmuziek. Van de drums van de slaven naar de jazz en van de blues naar de rock'nroll. Bronnen waar grootheden als Eric Clapton en Keith Richards rijkelijk uit mochten putten. Eind 2014 bracht Stakenburg zijn eerste boek uit, De big bang van de popmuziek, dat over hetzelfde onderwerp han delt. In zijn presentatie, die wordt ondersteund door beeld en geluid, vertelt hij over de verschillende rei zen die hij naar het zuiden van de VS maakte en over de oorsprong van de muziek met als ankerpunten New Orleans en Memphis. De boekhandel vind je in het Hof van Spaland en de toegang bedraagt vijf euro. De aanvang is 20.00 uur. Cursus Zorgen voor Iemand gaat starten Op een goede manier voor een partner, familielid of vriend zorgen is een vak apart. Je leert in vier bijeen komsten van twee uur aller lei praktische vaardigheden om het zorgen makkelijker te maken. Hoe til je het beste? Hoe help je iemand met aankleden? Voor alle mantelzorgers in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis die thuis voor iemand zor gen. De gratis cursus wordt verzorgd door een consulent van het Steunpunt Mantel zorg NWN en een ervaren verpleegkundige van Ca- reyn. Op de woensdagoch tenden 6, 20 en 27 mei en 17 juni van 10.00 tot 12.00 uur aan de 's Gravelandseweg 290. Voor meer info: 435 10 22. Meivakantie in de bieb Tijdens de meivakantie van dinsdag 28 april tot en met vrijdag 8 mei organiseert de Bibliotheek Schiedam elke middag vanaf 14.00 uur weer een leuke activiteit voor kin deren van 6-12 jaar. Sprook jes, fantasie, dieren en kun stigheden staan deze twee weken centraal. Samen met atelier Sprookjesenzo gaan ze echt het sprookje Repel steeltje beleven en er vervol gens op een creatieve ma nier mee aan de slag. Word jij de nieuwe Mondriaan of Kandinsky als er samen met medewerkers van het Stede lijk Museum wordt gekeken naar het werk van de kun stenaars en jij ze vervolgens gaat schilderen in die stijl? Deelname is gratis, het aan tal plaatsen is beperkt. Wil je er zeker van zijn dat je mee kunt doen? Meld je dan aan: verdieping@debiblio- theekschiedam.nl of bel 714 63 00. Smurfentraining bij Hermes-D.V.S. Jongens en meisjes tussen de 4 en 6 jaar zijn 25 april om 09.00 uur welkom bij de Smurfentraining van voetbalclub Hermes-D.V.S. Techniek en plezier gaan hier hand in hand. Al vanaf de allerkleinste spelertjes besteedt de club aandacht aan het vergroten van bal- beheersing met Sjakie's Smurfentraining. Dit ge beurt spelenderwijs en on der begeleiding van ervaren trainers. Een training duurt drie kwartier en wordt ge houden bij Hermes-D.V.S. in sportpark Harga. Muziekschool Annelies swingt Zaterdag 9 mei verzorgt muziekschool Annelies een muzikale middag in het theater van de Bibliotheek Schiedam aan het Stadserf. Leerlingen, van jong tot oud, presenteren zich met verschillende instrumenten zoals piano, keyboard, gi taar, dwarsfluit, accordeon, drums en viool of laten hun zangkunsten horen. Ook leerlingen met een visuele beperking geven een pre sentatie. Docenten van de muziekschool zijn aanwezig om vragen te beantwoorden over zowel de instrumenten als tarieven. Aanvang is om 13.00 uur. De presentaties duren tot ongeveer 15.00 uur. De toegang is gratis. Het programma van 'Mu ziek in de Bibliotheek' in mei is te vinden op: www. debibliotheekschiedam.nl. Ambitieus, gedurfd en moedig; die woorden zou je los kunnen laten op het idee van Annette Jongen om een nieuwe boekhandel te gaan beginnen, midden in het centrum. Door Bart van der Linden SCHIEDAM - Een van de re denen om een nieuwe boekwinkel te openen is de recente sluiting van boek handel Van Leeuwen. Boe- kenfanaat Annette Jongen liep al sinds 2012 rond met het idee om een eigen boek winkel te openen en wil die kans nu met beide handen aangrijpen. „Ik denk dat er in Schiedam zeker een markt is voor een boekhan del. Afhankelijk van hoe snel we alles kunnen rege len, is de ambitie om in de zomer met het Schiedams Boekhuis open te gaan", zegt ze. De komende tijd wil ze be nutten om haar droom te verwezenlijken. Samen met nog vier partners is ze bezig om de randvoorwaarden, zoals de financiering (via crowdfunding) en de lokp- tie, zodanig in te richten, dat er straks een boekhan del wordt geopend waar Annette Jongen: 'Deze boekhandel moet voor en door Schiedammers worden. Een plan B heb ik niet.' Foto: pr iedere klant op zijn gemak kan rondsnuffelen, lezen en online kan bestellen. Op dat laatste zet Jongen hoog in. „Wat ik wil is meer de kant op van de nieuwe media en daar op inspelen door mensen boeken te laten downloaden en bestellen." Dat moet gebeuren in een ruime, lichte omgeving met lange tafels en een lounge- hoek. Groots opgezet, in het verlengde van wat Donner in Rotterdam heeft. Jongen: „Ik heb veel afgekeken bij Donner en ook met hen ge sproken, alleen heb ik straks niet zo veel ruimte als zij nu hebben." Vraag is hoe je je kunt onder scheiden in een tijd waarin internetverkoop meer regel dan uitzondering is. „Daar om moet deze boekhandel ook gedragen worden door de Schiedamse gemeen schap. Naast de verkoop van boeken, moet het een info- punt en willen we een pro grammering opzetten, waar bij we niet alleen auteurs uitnodigen, maar ook voor- leesmiddagen organiseren of een boekenborrel." Naast de maatschappelijke kant is er ook een milieuvriendelijk aspect. „Geen plastic tas jes!", zegt ze stellig. „Ik ga tasjes verkopen die water en weerbestendig zijn." Met een breed assortiment hoopt Jongen op veel succes. „Een plan B heb ik niet. Maar dat hoeft ook niet, want dit gaat gewoon lukken." Mediconsult /bv Welke ervaren arbo- of dokters-assistente met kennis van verzuimbegeleiding/ medische keuringen kan per 1-5-2015 ons team komen versterken? Momenteel hebben we ruimte voor 8 uur per week, op vrijdag. In de toekomst wellicht meer uren. We zijn een kleine arbodienst in Schiedam en verrichten alle soorten diensten op gebied van verzuimbegeleiding, arbodienstverlening, keuringen, vaccinaties en daarnaast verlenen we medisch advies inzake letselschadeprocedures. Je taken zijn divers, zowel op gebied van keu ringen als verzuimbegeleiding, maar ook medisch secretarieel. Salariëring is marktconform Mocht je geïnteresseerd zijn, dan kun je een sollicitatiebrief met CV richten aan: Kooy Mediconsult BV, t.a.v. Els Kooy, bedrijfsarts Tuinlaan 46,3111AV Schiedam Voorinformatie kun je tijdens kantooruren bellen naar 010-4266399 of stuureen e-mail naarinfo@kooymediconsult.nl INZAMELPUNT ULTRAMAR www.zeilwasserij.nl Maar bovenal het juiste adres voor: eerlijk advies en uitstekende service Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 08.30-17.00 uur mei, juni en juli ook zaterdag 09.00-13.00 uur 's Maandags gesloten Koningin Wilhelminahaven N.Z. 2 3134 KE Vlaardingen (ingang Doggerstraat) Telefoon 010 - 4343747 www.zeilmakerij.bm.nl Gandjapour zn importeur van uitsluitend hoogwaardig kwaliteit handgeknoopte Perzische en moderne handgeknoopte tapijten stopt definitief. Na ruim 41 jaar sluiten wij onze deuren. Nergens vindt u zoveel schitterende tapijten. Laatste weken, weg is pech! GANDJAPOUR Restauratie en reiniging van uw kostbare Pers in eigen ateliër. Vrijblijvend zichtzending aan huis. Bel voor een afspraak. Schiedamseweg 57 Vlaardingen tel: 010-4349971 www.gandjapour.nl 's-Maandags gehele dag gesloten. Een Australische bouwvakker kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last had van eczeem en begon aan de keukentafel zelf een middel uit te vinden voor de klachten van zijn zoon. Nu, veertien jaar later, is zijn huidverzorgingsproduct op natuurlijke basis in Australië het meest gebruikte natuurlijke middel tegen eczeem en psoriasis en is het bij veel mensen niet meer uit het leven weg te denken. Arjen van de Merwe haalde de crème naar Europa en introduceerde het om te beginnen in Nederland. Van de Merwê vertelt: 'Vrienden van mij hebben kinderen met eczeem die zich tot bloedens toe krabben. Op zoek naar een oplossing kwam ik op buitenlandse internetforums steeds goede ervaringen van het Australische "Grahams" tegen. Ik besloot een aantal producten uit het assortiment hierheen te halen en deelde die bij wijze van test uit aan mensen met eczeem, psoriasis; dermatitis, een jeukende hoofdhuid etc. Toen ik de reacties teruggekoppeld kreeg was duidelijk dat heel veel mensen hierin hadden gevonden wat zij al zo lang zochten; zij waren" af van de ellendige jeuk en hun huid werd heel rustig'. Sinds 3 jaar is "Grahams" verkrijgbaar in Nederlandse winkels. Het zijn stuk voor stuk probleemoplossende producten zoals de eerder genoemde Eczeem Crème en Calendulis Plus Crème (bij psoriasis), maar ook bijvoorbeeld shampoo voor een droge hoofdhuid (jeuk, schilfertjes, roos). Doordat winkels enthousiaste reacties van klanten krijgen en veel herhalingsverkopen zien, worden er weer meer mensen op het bestaan van Grahams gewezen. En de gebruikers zelf vertéllen het natuurlijk ook door; vaak is het iets waarmee zij erfelijk belast zijn dus de familie is als eerste op de hoogte als een product goed aanslaat. 'We krijgen dagelijks heel emotionele reacties', vertelt van de Merwe tot slot. 'ie kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd verschrikkelijk last van de huid heeft en nu ineens aan den lijve ondervindt dat er ook een leven zonder krabben en schilfers mogelijk is.' Grahams is o.a. verkrijgbaar bij: DA Drogisterij Mooi Saskia Hof van Spaland 32, Schiedam T: 010 470 3184 G&W Gezondheidswinkel Libra Hoogstraat 15 T: 010 426 3280 Grahams skincare Kijk voor alle verkooppunten op www.grahams.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 7