Ook voor meiden is basketball topsport Mark Langemeyer naar Spirit I MAMA Monsterscore Scyedam uit eredivisie t Verregend Dubbelslag Armband Charm VAN €88 VOOR €69 Jewels Watches by Winterldee Liesveld 2 3131CL Vlaardingen Tel: 06 - 24 97 70 20 www.winteridee.nl Like us on facebook. f juweHerwintendee 3 www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 6 mei 2015 10 Het is maar dat u het weet: basketball is de leukste sport. Ook voor meisjes en dames. door Gerard S. Verver SCHIEDAM - Deze stelling komt van de basketball- vereniging Juventus, waar het bovendien gezellig is, en sportiviteit en het ver- enigingsgevoel hoog in het vaandel staan, zo prijst de clubleiding de vereniging aan. "De bezetting van de meisjes- en vrouwenteams is echter, zoals dat ook bij an dere sporten nogal eens het geval is, ondanks alle plus sen die onze sport kent, niet optimaal", stelt het bestuur, dat wel bijna helemaal uit vrouwen bestaat. "Om alle teams goed te laten draaien, zoeken we nu enthousiaste meiden en dames. De leef tijd maakt niet uit. Iedereen is welkom bij ons: ervaring of geen ervaring. Wij leren je Het plezier straalt van de gezichten. Deze Juventus- basketballsters zijn op zoek naar leeftijdgenoten. "Het is gewoon een leuke sport." Foto: PR wel basketballen. En het is altijd mogelijk om eerst al leen te trainen en pas eind mei te beslissen of je wel of niet verder gaat." Vooral de meisjesteams zijn op zoek versterking. "Ben je een sportieve meid en acht jaar of ouder en lijkt basketball iets voor jou kom dan eens langs", beveelt Juventus het basketball aan. De .trainin gen en wedstrijden vinden plaats in sportzaal Oost aan de Fahrenheitstraat. Wie informatie wil kan contact opnemen door te mailen aan de ledenadministra tie: leden@sbv-juventus.nl. Ook een kijkje op de club site www.sbv-juventus.nl is leerzaam. SCHIEDAM - Mark Langemey er verruilt komend seizoen Pollux voor Spirit, waar hij vertrekkend mannencoach Eelko van Roon opvolgt. TC-manager Wauter Janse noemt hem een ervaren trainer-coach. "Onze visie over hockey komt overeen." Hij krijgt geen specifieke op dracht mee. "We hebben ge vraagd wat nieuwe spelers in te passen en te zorgen, dat de ploeg zich met leuk en aanvallend hockey weer handhaaft in de eerste klas se." Langemeyer (41) speelde zelf bij Victoria en HDM en was daarna als trainer actief bij HDS, Ommoord, Victo ria, HDM en Kieviten. Hij leidt nu de dames van Pol lux waarmee hij kampioen werd en promoveerde. SCHIEDAM - "Niet te ven", reageert coach Leo Voogd na de 29-4 winst van Schiedam op Zuidvogels, dat de competitie begon met nipt verlies tegen het sterke PSV, een gelijkspel tegen Arnhem Rhinos en ruime winst op WSB. Na 6,5 innings was het gedaan met de honkballers uit het Gooi en was de score, vindt Voogd, niet eens geflatteerd. "Het had veel slechter voor die gasten afgelopen wan neer wij de touwtjes echt hadden aangetrokken. Laat duidelijk zijn, dat we steeds beter gaan spelen." Schie dam leverde 17 honkslagen af. De pitchers van de bezoe kers hadden hun dag niet: zij gooiden 13 maal 4-wijd. SCHIEDAM - In de play-offs, die zowel de mannen als de vrouwen Scyedam een plek in de eredivisie kon den opleveren, hebben de Schiedamse tafeltennissers niet kunnen imponeren. De mannen haalden in de vier kamp, na 3-2 winst op Red Stars, wel de finale, maar gingen tegen Klimaatgroep Stars, dat eerder heel ver rassend won van het sterke Pecos met de voormalige Scyedam-spelers Rene Wa terreus en Casper ter Luun, met 3-0 onderuit. Het zorgt er voor, dat de Schiedammers, die in de play-offs de nu geblesseerde en volgend seizoen in Belgie spelende Jochem de Hoop misten, terugzakken naar de eerste divisie. Inmiddels is de club een zoektocht ge start naar versterking. Vrouwen De Scyedam-vrouwen, die zich als kampioen van de eerste divisie B voor de play-offs plaatsten, hebben er weinig plezier aan beleefd en de finale niet gehaald. Eredivisionist Hilversum was in de halve finale met 3- 0 een maatje te groot. Kelly van Zon, Charell Schoon- brood en Patricia Smith ver loren met 3-1. In de finale won het Hilver- sumse trio met 3-0 van US en prolongeerde daarmee het verblijf in de ere-divisie. f-*. 3||:" SCHIEDAM - Het zat de cricke ters op de eerste wedstrijd dag niet mee. De regen zorg de voor een natte start. Zo kreeg het duel tussen Dosti en VOC meteen het stempel 'verregend'. Op steenworp afstand begonnen VRA en Excelsior'20 wel. De Schie dammers maakten 41 overs af, scoorden 154 runs, maar werden daarna van het veld gespoeld. In Harga ging Her mes DVS tegen ACC bij 192 runs, waarvan er 102 op naam kwamen van Stephan Myburgh, all-out. Het was niet genoeg om de tot 38 overs ingekorte wedstrijd te winnen. De Noord-Hollan ders kregen 183 als target erf haalden de 184 in de 36e over. KethelSpaland vierde zaterdag dubbel feest. Niet alleen de hoofdmacht (foto) bekroonde het seizoen (na 1-6 winst bij Poortugaal) met het kampioenschap, de A-junioren deden er niet voor onder. Zij wonnen met 1-7 bij Brielle en stelden eveneens de titel veilig. Foto:Jeanine Slotboom

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 10