65 jaar getrouwd is briljant Jgf Tot en met 10 mei vroegboekkorting op seizoenkaart Nieuwe Feyenoord uittenue nu verkrijgbaar Voor in de agenda: Eerste Training en Open Dag O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 6 mei 2015^ 12 Jo Van der Linden (91) en Catrientje Van der Linden-Verschuren (90) hebben twee trouwdagen. Dinsdag 21 juni 1949 stapt het verloofde stel gearmd het Schiedamse Stadhuis binnen om voorde wet getrouwd weer naar buiten te komen. Maar 3 mei 1950, als ze voor de kerk trouwen, beschouwen ze als hun echte trouwdag. Door Kathy Huitema SCHIEDAM - Van der Linden: "Na het stadhuis ging ik ging aan de arm van mijn moeder weer naar huis, mijn bruid leverde ik weer af bij haar ouders! Wij zijn woensdag 3 mei 1950 voor de kerk getrouwd en die datum beschouwen we als onze trouwdag. Zo ging dat vroeger. Je trouwde voor de wet, omdat je hoopte sneller voor een woning in aanmer king te komen." Toch duurde het nog jaren voor het jonge stel de sleu tel van hun eigen woning in ontvangst kon nemen. "Wij hebben zeven jaar in gewoond bij mijn ^schoon ouders in de Galvanistraat. Daar zijn drie van onze vier kinderen geboren." jo van der Linden, geboren Vlaardinger, Was in zijn jon ge jaren haringkuiper. Met de komst van plastic was de kuiper overbodig. Van der Linden werd wachtchef bij Shell. "Daar heb ik 30 jaar gewerkt. Op mijn 60e ging ik met pensioen en ik ben nu 91. Mijn pensioenjaren overtreffen mijn werkbare WEGINGEN NAAR EEN VERLOOFDECURSUS, ALS VOORBEREIDING OP HET HUWELIJK jaren. Dat krijg je hè, als je zo oud wordt als ik." Verloofdecursus Catrientje Van der Linden- Verschuren is Schiedamse van geboorte: 'Mijn ouders wilden graag dat ik een vak leerde. Ik werd coupeuse, maar in dat werk heb ik nooit voldoening gevonden. Ik heb als hulp in de huis houding bij ouden van dagen gewerkt, daar lag mijn hart. Nadat ik Jo had leren ken nen zijn we samen naar een 'verloofdecursus' gegaan, als voorbereiding op het huwelijk. Pater van Kessel, een zeer godsdienstige man, vertelde over de rechten en plichten van het huwelijk, maar daar hebben we niet veel van opgestoken. We durfden niks te vragen!" Het briljanten bruidspaar vergeet de kerkelijke trouw dag niet. 'De klokken van de Singelkerk luidden al", ver- Burgemeester Lamers feliciteert maandag 4 mei het briljanten bruidspaar Van der Linden-Verschuren. Foto: Marius Schinkel telt mevrouw, "terwijl mijn sluier nog onderweg was van Rotterdam naar Schie dam, maar de brug stond open!" In een prachtige bruidsjapon met veel tule is ze uiteindelijk met sluier in de koets met twee paarden ervoor gestapt en met Jo net op tijd in de Singelkerk ge arriveerd, waar het kerkelijk huwelijk is voltrokken. Zondag 3 mei vierde het echtpaar Van der Linden- Verschuren hun 65-jarig huwelijk met hun kinderen en kleinkinderen. Maandag 4 mei kwam burgemeester Lamers het echtpaar felici teren en overhandigde hen een miniatuur van het Oude Stadhuis en bloemen. Briljanten huwelijk Het eerste huwelijksjubileum dat over het algemeen echt 'gevierd' wordt is het koperen jubileum: 12,5 jaar. Daarna volgt het zilveren jubileum: 25 jaar. Een gouden huwelijk is er een dat al 50 jaar stand houdt. Diamant wordt gevierd bij zestig jaar en briljant is dus 65 jaar getrouwd. Een platina huwelijk beslaat een peri ode van 70 jaar. Seizoenkaarthouders die hun seizoenkaart nog niet hebben verlengd voor 2015-2016, kunnen nog tot en met 10 mei aanstaande profiteren van de vroegboekkorting. Feyenoord heeft inmiddels al ruim 29.000 seizoenkaarten verkocht. Dit betekent dat er nog maar een beperkt aantal vakken beschikbaar is. Op www.feyenoord.nl/ seizoenkaart is een overzicht te vinden van beschikbare vakken. Mqt de seizoenkaart 2015-2016 heb je onder meer toegang tot de zeventien Eredivisie-thuiswedstrijden van het eerste elftal en eventuele play-offs, de traditionele openingswedstrijd van het seizoen en de eerste thuiswedstrijd voor de KNVB beker (tot l/8e finale). Een seizoenkaart verlengen of aanvragen kan op www.feyenoord.nl/sei- zoenkaart. Als je ook graag uitwedstrijden van Feyenoord wilt bezoeken en nog niet in het bezit bent van een uitkaart, dan kun je deze direct aanvragen. Het nieuwe Feyenoord uittenue, waarin het elftal van Fred Rutten tijdens de afgelopen, uitwedstrijd tegen FC Groningen voor het eerst speelde, is vanaf nu exdusie'f verkrijgbaar in de Feyenoord Fanshops en de Feyenoord Fanshop online. Voor het nieuwe uitshirt van Feyenoord werd qua kleur inspiratie gevonden in het stadion van onze club en de blauwe stoeltjes van De Kuip in het bijzonder. Het shirt kent verder oranje details. De broek en de sokken zijn oranje, met blauwe details. Het nieuwe uittenue is exclusief te koop in de Feyenoord Fanshops in Rotterdam en via www.feyenoordfanshop.nl. De voorbereiding op het nieuwe seizoen gaat voor Feyenoord van start op 24 juni. Om 19.00 uur zal de nieuwe hoofdtrainer Giovanni van Bronckhorst dan in De Kuip de eerste oefensessie van het nieuwe seizoen leiden. Voor deze aanvangstijd is gekozen om zoveel mogelijk supporters de kans te geven om aanwezig te zijn bij deze training. Ook de date van de Open Dag 2015-2016 is inmiddels bekend. Op zondag 19 juli zal traditiegetrouw de selectie van Feyenoord voor het nieuwe seizoen gepresenteerd worden. De nieuwe spelers, onder wie uiteraard Dirk Kuyt, zullen per helikopter worden afgezet op de midden stip van De Kuip. 19 juli: Open Dag

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 12