Rondslingerende blikjes ware plaag Oorlogsfoto's van Schiedam GROEN KORT NIEUWS ANB0-NIEUWS Bevrijdingsdag, maak er een nationale feestdag van Schiedam Oost in beweging COLOFON O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 6 mei 2015 3 Het is menigeen een doorn in het oog: de grote hoeveelheid energiedrankblikjes en PET-flesjes die de Schiedamse paden en lanen ontsieren. Om aan te tonen hoeveel van die verpakkingen er daadwerkelijk rondslingeren, ging GroenLinks zaterdag op pad om blikjes en flesjes te verzamelen. Met een zorgwekkende oogst als gevolg. SCHIEDAM - -In amper twee uur tijd werden maar liefst 300 blikjes en plastic fles jes opgeruimd in Nieuw- land door een drie leden sterk team van GroenLinks. Deelnemer aan de actie en GroenLinks-fractievoorzit- ter Jeroen Ooijevaar: "Ie dereen zou eens een uurtje zo'n route moeten lopen. De oogst is zorgwekkend." Lijkt het aanvankelijk alleen een storend gezicht, de uit eindelijke gevolgen zijn gro ter. Plastic flesjes die blijven liggen zijn na een aantal ja ren tot poeder verpulverd en komen via het riool in rivier en oceaan terecht, waar het SCHIEDAM - De Historische Vereniging Schiedam be steedt in mei uitgebreid aan dacht aan de geschiedenis van de stad in de Tweede Wereldoorlog. In het bezoekerscentrum op de Hoogstraat is een ten toonstelling te zien over oor logsfoto's, die gratis te be zichtigen is. De moeite meer dan waard. Hongerwinter Er hangen onder meer foto's van voedseluitdelingen bij de Centrale Keuken tijdens de hongerwinter, van bom- schade aan woningen in Schiedam-West en soldaten in Kethel tijdens de mobi lisatie en opnames van de onderdeel van de 'plastic soep' wordt en de voedsel keten vergiftigt. Met zijn drieën zijn de GroenLinksers ongeveer twee uur aan het verzame len geweest. Dat zijn zes bevrijding. Info De tentoonstelling 'Oorlogs manuren waarin 300 blikjes en flesjes zijn verzameld; 50 flesjes en blikjes per man uur. "Ervan uitgaande dat een Irado-medewerker on geveer 25 euro per uur kost, betekent dat dus dat het op- foto's van Schiedam' is nog tot 1 juni te zien op vrijdag van 13.00-15.00 uur en zater dag van 11.00-16.00 uur. ruimen van een blikje of een PET-flesje de gemeente on geveer 50 cent per stuk kost. Dat is soms zelfs meer dan het drankje überhaupt in de winkel heeft gekost!", zegt Ooijevaar. SCHIEDAM - Onlangs vond de kick-off van 'de Beweegcar- rousel' plaats in Schiedam. Oost. Wethouder Gouweleeuw (Sport) en wijkbewoners van Schiedam Oost deden dit door middel van het af nemen van een fittest. Deelnemers hebben na het doorlopen van de test een rapportage ontvangen waar in onder andere de longfunc tie, het stressniveau en de bloeddrukzijn weergegeven. Aan de hand van de resul taten is een (beweeg) advies meegegeven. De fittest is ontwikkeld door Techme- dic International BV en is in samenwerking met SWS Welzijn, Argos Zorggroep en de gemeente Schiedam uitgevoerd. Het beweegad- vies kan meteen in praktijk worden gebracht middels Een keer uitgeven "De gemeente kan zijn bud get maar een keer uitgeven. Geld om dit op te ruimen is letterlijk weggegooid. De op lossing: statiegeld uitbreiden in plaats van afschaffen." 'de Beweegcarrousel'. Ook wijkbewoners die niet heb ben meegedaan aan de fit test, kunnen deelnemen aan de Beweegcarrousel. De Beweegcarrousel bestaat uit allerlei beweegactivi- teiten die op verschillende plekken in Oost plaatsvin den. Tot aan de zomervakan tie zijn er wekelijks gratis sport- en beweegactiviteiten waaraan wijkbewoners van 19 tot 91 jaar kunnen deelne men onder leiding van een vitaliteitscoach. De activi teiten starten op dinsdag 12 mei. De start is wekelijks bij woon-zorgcomplex Marco- nihove aan de zijde van het Archimedesplein, waarna er naar verschillende buurt- sportlocaties in de wijk wordt uitgeweken. Aanmel den kan via: a.denouden® buurtprojecten.nl. Installatiebedrijf C.L. van Slobbe B.V. hofleverancier SCHIEDAM - Las- en Instal latiebedrijf C.L. van Slob be B.V. heeft donderdag uit handen van de Com missaris van de Koning in Zuid-Holland, J. Smit, het predicaat hofleveran cier gekregen. Ook werd het bijbehorende wapen schild aan de gevel van het pand onthuld. In 1914 vestigde de firma zich in de wijk Feijenoord, in 1977 in Schiedam. Eerst in de Spaanse Polder,, later vestigde het bedrijf zich op het bedrijventerrein Vijfsluizen. Het predicaat Hofleveran cier. is in 1815 ingevoerd door Koning Willem I en is samen met het predi caat Koninklijk (1806) een van de oudste Koninklij ke onderscheidingen. Dit predicaat geeft bedrijven het recht om het Konink lijk Wapen te voeren. Het predicaat Hofleve rancier kan worden toe gekend aan kleine en middelgrote Nederlandse ondernemingen die - een vooraanstaande plaats in nemen in de regio en in de branche. De bedrijven moeten minimaal hon derd jaar oud zijn en de ondernemer(s) van onbe sprokengedrag. Schiedam kent vier hofleveranciers: naast de firma Van Slobbe zijn dat Bloemsierkunst Rosa, firma Van den Tem pel en Juwelier Verkade. Beukenhof opent deuren op Moederdag SCHIEDAM - Yarden opent op Moederdag, zondag 10 mei, de deuren van haar locatie aan de Burgemees ter van Haarenlaan 1450. "Onze ervaring leert ons dat een betekenisvolle ma nier van afscheid nemen helpt bij het rouwproces. Waardoor het leven, on danks de heimwee, weer wat kleur krijgt." Schiedamse inwoners kunnen dan het le ven van hun overleden (grootmoeders en andere geliefden herdenken met bezoek aan het graf, de urn in het Columbarium of de plek van verstrooiing op het verstrooiveld. Zij kun nen hier een kaarsje aan steken, een bosje bloemen plaatsen of op een andere wijze herdenken tussen 11.00 en 15.00 uur. Schiedamse verhalen in de Korenbeurs SCHIEDAM - De Bibliotheek Schiedam is op zoek naar Schiedamse herinnerin gen naar aanleiding van het uitzicht uit de Koren beurs. Op de eerste etage komen bij de hoekramen, met prachtig uitzicht over Schiedam, luisterkastjes te hangen. Hier zijn vanaf de opening op zaterdag 6 juni herinneringen van Schiedammers te beluis teren. Meedoen? Mail dan (maximaal 200 woorden) naar: info@debibliotheek- schiedam.nl. Afgelopen maandag weer een indruk wekkende dodenherdenking gehad. Ondanks dat ik een 'laat' kind van die oorlog ben, heb ik er gelukkig persoon lijk niet veel mee te maken gehad. Natuurlijk heb ook ik al vele dierbaren ver loren, maar niet in een vijandige oorlog. Wat ik in gedachten nog wel steeds voel zijn die draaien om mijn oren, toen ik als 10-jarige tijdens die herdenking de slappe lach kreeg. Nou daar wist mijn vader wel raad mee, twee patsen links en rechts. Wist ik veel op die leeftijd, maar voelen doe ik ze nog. Ook bij Bevrijdingsdag heb ik helaas weinig gevoel. De oudere generatie heeft dat natuurlijk wel en als ik alle ellende van oorlogen op de TV zie, denk ik tijdens deze dagen natuurlijk wel aan het gevoel van bevrijding. Ik moet er niet aan denken dat ons dit nu nog kan overkomen, dat de vijand ons veilige land kan binnenvallen. Nu 5 mei 2015 is het dan 70 jaar geleden dat wij bevrijd zijn en is het een Nationale Feestdag, alleen merk ik daar niet zo veel van. Er zijn bevrijdingsconcerten, er wordt feestgevierd, maar voor heel veel mensen is het gewoon werken geblazen, zijn er veel winkels open, cursussen gaan gewoon door, heel verwarrend allemaal. Wat mij betreft moet je 5 mei 2020 een echte Nationale Feestdag maken, net zoals in Frankrijk op 14 juli gebeurt, het hele land plat en feesten maar. Tot volgende week! Joke Ballijns (Joke is verbonden aan de ANBO, in Schie dam te vinden aan de Lange Nieuwstraat) weGGNeR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 1 www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl 1(0900)4245726 1 www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies Efamilieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 013 72 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden wyvw.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ T (0900) 674 38 36 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad I www.wegenermedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV GroenLinks zou graag zien dat de statiegeldregeling uitgebreid wordt in plaats van afgeschaft. In Duitsland is al gebleken dat dat helpt tegen de vervuiling op straat. Fo Geallieerde soldaten ontvangen in mei 1945 van kinderen van de KiVeVa-school een plaquette. Foto: hvs

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 3