Wat zijn de wijzigingen met Hemelvaart? Appelmarktbrug langer dicht S takker ia ammerLaan slagroomschnitte 5 - Aardbeienslofje 1,50. Multikoren met zonnebloempitten 2j™ Boodschappen uit fietstassen gestolen Tachtig jonge fruitbomen op Vijfsluizen geplant Kunstfietsroute door West Utile Dulci brengt Doodleuk Gebak met aardbeien Voor Moeder' i 3 www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 6 mei 2015 5 - --= =4*^ Het herstellen van de staalconstructie duurt langer dan gepland. Daarom blijft de brug nog tot zeker 5 juni dicht. Foto: Paul Meuldijk SCHIEDAM - Sinds begin maart wordt de Appelmarkt- brug over de Lange Haven gerestaureerd. Omdat het herstellen van de staalcon structie langer duurt dan aanvankelijk was gepland, blijft de brug nog zeker tot en met 5 juni afgesloten. Naast het herstellen van de staalconstructie, wordt de brug opnieuw geschilderd, het houten dek vervangen en de lantaarnpalen in oude glorie hersteld. De Appel marktbrug is een van de vier rijksmonumentale bruggen in Schiedam. SCHIEDAM - Uit de fietstassen van mevrouw Verhoeckx uit Schiedam zijn afgelopen vrijdag de tassen met bood schappen gestolen. Haar man wil andere Schiedam mers attenderen op deze tot nu toe niet erg bekende manier van diefstal: "Het is echt ongelofelijk dat zoiets gebeurt. Zijn we in Schie dam nu al zo ver heen?!", vraagt hij zich hardop af. Mevrouw Verhoeckx had vrijdag rond half twee bood schappen gedaan bij de Bas op het Broers veld. Ze zette haar fiets neer met de bood schappen in dichte fietstas sen om bij winkelcentrum De Nieuwe Passage nog even naar boven te lopen voor wat beleg. "Dat heeft niet langer dan vijf minuten geduurd", zegt haar man. Bij terug komst bleken de fietstassen leeggehaald. "Ze gaan er met hun fiets naast staan en laden de boodschappen zo over." SCHIEDAM - De cultuurscouts van Mooi Werk organise ren dinsdag 12 mei een kunstfietsroute door Schie- dam-West. Cultuurscout In eke Hagen en Westbewoners Hans Sloot en Rob van der Ven zijn gids. Pomp de fietsbanden op, verzamel de buren, familie of vrienden en fiets gezellig mee. Laat je verrassen door de verhalen bij de kunstwer ken en bijzondere gebouwen in West. De witte villa, de Vaas, Pegasus en de kunst zinnige gevelstenen van Westbewoners, ze komen al lemaal aan bod tijdens deze fietsroute. Verzamelplaats is De Erker om 19.00 uur. SCHIEDAM - Toneelgroep Uti le Dulci brengt onder regie van Guido Jonckers de luch tige komedie op leven en dood 'Doodleuk!'. Het stuk is vrijdagavond 15 mei om 20.15 uur te zien en zondag middag 17 mei om 14.30 uur in de Artiestenfoyer van het Wennekerpand. Toegangs kaarten kosten 12,50 en Nabij Volkstuincomplex Vijfsluizen zijn tachtig jonge fruitbomen aangeplant. Het planten volgt op het groot onderhoud aan het groen op en rondom het complex. SCHIEDAM - De vruchten die de bomen gaan geven wor den verdeeld tussen de ver eniging én de Voedselbank. Rondom het volkstuin complex is veel snoeiwerk gedaan en is het groen op nieuw ingericht. De nieuwe beplanting heeft meer groeiruimte gekregen en de ingangen zijn toegan kelijker gemaakt. Naast de nieuwe beplanting zijn ook tachtig fruitbomen aange plant. Hieronder bomen met appels, kersen, pruimen en peren. Wethouder Van Steenderen licht toe: "De hoeveelheid fruitbomen op één locatie in openbaar gebied is uniek in Nederland. We hebben hier bovendien te maken met een samenwerking tus sen de volkstuinvereniging Vijfsluizen en de Stichting Voedselbank." Vitale rassen Er is gekozen voor oude, vi tale rassen die hun sporen in smaak, resistentie tegen ziektes en kwaliteit bewe zen hebben. De gekozen boomsoorten rijpen in verschillende peri odes van het seizoen (vanaf eind zomer tot en met de vroege winter). Zo komt er gedurende een langere periode fruit oogst rijp. En dat is weer buiten gewoon voordelig voor de klanten van de Voedsel bank. zijn inclusief pauzedrankje. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal en te reserveren via: ccromeijn@hotmail. com. In alle families zijn er zo van die momenten waarop je mag verwachten dat iedereen van de partij is. Maar in deze familie is niet alles koek en ei, dus krijgen ze niet iedereen op een rij. Wethouder Van Steenderen benadrukt de samenwerking tussen de volkstuinvereniging en de Voedselbank. Foto:J. van der Ploeg In plaats van donderdag 14 mei worden de containers voor restafval geleegd op zaterdag 16 mei. Zet uw container op de wijzigingsdagen tussen 5.00 en 7.30 uur op de vaste aanbiedplaats. Graag gedaan. Afvalbrengstation Op donderdag 14 mei is het afvalbrengstation gesloten. Online afvalkalender Voor wijzigingen kunt ook de afvalkalender op www.irado.nl raadplegen. www.irado.nl 010262 1000 Kent u de Ouderen- Ombudsman? Die wijst u de weg! -nationaal ouderen fonds OUDEREN OMBUDSMAN van donderdag 7 t/m zaterdag 9 mei I 1 De beide aanbiedingen gelden van donderdag 7 t/m woensdag 13 mei www.bakkerammerlaan.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 5