JUMPER 69,95 Schiedam in het kort d& diersuper WAT GEBEURT ER IN SCHIE 40öT- BERICHTEN UIT DE KAMER Fraude aanpak(ken) Classic O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 13 mei 2015 12 Herinneringen gezocht van de Korenbeurs De Bibliotheek Schiedam is op zoek naar Schiedamse herinneringen naar aanlei ding van het uitzicht uit de Korenbeurs. Op de eerste etage komen bij de hoekra men, met prachtig uitzicht over Schiedam, luisterkast jes te hangen. Hier zijn van af de opening op zaterdag 6 juni herinneringen van Schiedammers te beluiste ren. Wil je jouw herinneringen vereeuwigen in de Koren beurs? Bekijk de foto's bij het nieuwsbericht 'herin neringen gezocht' op www. debibliotheekschiedam.nl en mail jouw herinnering (maximaal 200 woorden) naar info@debibliotheek- schiedam.nl. Concert 70 jaar bavrijding Dit jaar wordt in heel Neder land herdacht dat ons land in 1945 werd bevrijd. Sinds dien vieren we elk jaar de bevrijding en staan we stil bij onze vrijheid. Vele foto's en verhalen herinneren ons aan de bevrijding 70 jaar geleden. Maar ook vele mu zikale momenten verhalen over belangrijke gebeurte nissen in onze geschiedenis van vrede en vrijheid. Op 6 juni, D-day, begon de bevrij ding van West-Europa op de stranden van Normandië. Op 6 juni organiseert mu ziekvereniging St.Radboud dan ook een groots bevrij dingsconcert in de Grote Kerk. Het concert staat in het teken van 70 bevrijding maar 'bevrijding' zal in een groter perspectief te beluis teren zijn. Kaarten (10,-) zijn verkrijgbaar bij de leden van St.Radboud, bij boekhandel Post Scriptum en via www. sintradboud.nl. In een eerdere column heb ik al eens iets geschreven over de aanpak van fraude. Samen met een collega kamerlid werk ik aan een initiatiefwet voor de aanpak van acquisitiefraude. Dat ziet specifiek op het tegengaan van zogenaamde spook- facturen, waarmee ondernemers onder valse voorwendselen worden misleid en geld wordt afgetroggeld. Een kwalijke zaak. Recent was er in de kamer weer een debat over fraude. Bij mijn inbreng in het debat heb ik toen het punt gebracht dat in Nederland veel instanties actief zijn in het bestrijden van fraude, van de politie tot aan de Kamer van Koophandel. In het boek "De gekooide recherche" van Michiel Princen werd de suggestie gedaan af én toe al die instanties eens bij elkaar te zetten en kennis te delen. Op zich heel simpel, maar langs die weg kan eenvoudig informatie uitgewisseld worden. Tevens worden er oplossingen bedacht zonder moeilijke overlegstructuren. Mocht je dan toch slachtoffer geworden zijn van fraude kan dit gemeld worden bij verschillende meld punten. Daarvan zijn er behoorlijk veel, gericht op verschillende soorten fraude. Maar zou het niet veel gemakkelijker en ef ficiënter zijn, zeker voor het slachtoffer, om deze te bundelen? Dat kan de drempel om melding te maken en de kosten verlagen. Foort van Oosten (Schiedams Tweede Kamerlid VVD) Vooraankondiging Dag van de Bouw De bouwplaats van de A4 Delft-Schiedam is zaterdag 13 juni open voor publiek tijdens de Dag van de Bouw. Belangstellenden zijn wel kom aan de Woudweg 25 van 10.00 tot 15.00 uur. Film Philomena bij Westvest 'Philomena' vertelt het waargebeurde verhaal van Lee (Judi Dench), een zwan gere vrouw in het Ierland van de jaren vijftig. Ze be valt in een Katholiek huis voor ongetrouwde moeders. Na drie jaar eisen de non nen dat Lee haar kind laat adopteren. Ze tekent een wettelijke verklaring nooit meer achter haar kind aan te gaan. In 2004 ontmoet ze een ijverige journalist en samen proberen zij haar eerstgeborene alsnog op te sporen. Philomena wordt vertoond op 19 mei vanaf 20.15 uur aan de Westvest 90. Toegang is gratis. Dans- en meezingmiddag Frontier and Friends orga niseert in samenwerking met Wijkontwikkeling Schiedam een Open Podi um/ Dans- en Meezingmid dag in wijkcentrum De Brug aan het Heijermansplein. Dat is op zondagmiddag 17 mei. Maar liefst 7 arties ten en een DJ doen mee en brengen toppers van toen. Aanvang 13.30 uur, toegang is gratis. Duo Passionate in Grote Kerk Op 16 mei geeft Duo Pas sionate een concert met een zeer afwisselend program ma dat het thema 'De ge schiedenis van...' draagt. Op veel verschillende blokflui ten en hoofdorgel, koororgel en vleugel zullen Magda de Jong-van der Geer en Jaap- Jan de Rooij verscheidene geschiedenisjes muzikaal verwoorden en toelichten. Het concert begint om 15.00 uur en vindt plaats in de Grote Kerk, toegang is gra tis. Repair Cafe in Oost gestart Door het succes van het Re- pair Café in Nieuwland is er nu ook een Repair Café in Oost gestart. Op zaterdag 16 mei is het Re- pair Café open in 'de 5 Mo lens en op zaterdag 23 mei in Wijkcentrum Oost, beide van 09.30 tot 12.00 uur. Deskundige vrijwilligers staan klaar om spullen te repareren die anders mis schien zouden worden weggegooid zoals koffie zetapparaten, stofzuigers, audio-apparatuur en an dere electronica, kleding en (kinder)fietsen. De 5 Molens is te vinden aan de Nieuwe Damlaan 818 en Wijkcentrum Oost aan het Boerhaaveplein 79. Moeder-Baby Workout Vanaf donderdag 4 juni (09.00 tot 10.00 uur) is er een Moeder-Baby Workout in de gymzaal van Wijkcentrum De Erker. Er wordt geoe fend op kracht en lenigheid. Kinderen van alle leeftijden kunnen meegebracht wor den. Zij kunnen of meedoen met de oefeningen of gezellig spelen tijdens de les. Kosten zijn 20 euro voor 4 lessen. Aanmelden bij Katharina van Dijk, tel. 06-84148670 of via de website www.mo- thersinshape.jimdo.com Vakanties en dagtochten met zorg Op vakantie gaan is niet voor iedereen vanzelfspre kend. Als je wat ouder bent komen over het algemeen de gebreken en is het soms ook best eng op alleen op vakan tie te gaan. Careyn organi seert daarom vakantiereizen met zorg in Nederland voor mensen met lichte beper kingen of chronisch zieken. Maar ook als je het gewoon gezellig vindt om op een groepsvakantie mee te gaan! Er gaat een professioneel zorgteam mee op vakantie. Alles is inbegrepen bij de vakanties zoals het vervoer, hotel, maaltijden, excursies, uitstapjes en uiteraard de zorg. Is een vakantie te lang? Dan zijn er ook leuke dag tochten met zorg. Interesse? Bel dan: (088) 123 99 88, of keuzepakket@careyn.nl «:iöq%'sh: n00%'55r |i Deze aanbiedingen zijn alleen geldig in onderstaande vestiging t/m 31-05-2015. Jumper Maassluis Jumper Hoogvliet Jumper Vlaardingen Jumper Almere Elektraweg 2C Lengweg 29 Dirk De Derdelaan 5 Markerkant 1006 Maassluis Hoogvliet Vlaardingen Almere T: 010 - 59 12 361 T: 010 - 41 64 610 T: 010 - 4660032 T: 036 - 52 98 400 DISCOUNTPRIJS Krabpaal Smarty Ideale Maat 55x55x120 cm DISCOUNTPRIJS Biokat's Classic Kattenbakvulling 20 liter CaroCroc Kitten 33/19, With Chicken 33/19, With Lamb 31/18, With Fish 31/18, Senior 25/12 Geldig tot en met 31 mal 2015 Silicaat korrel 5 liter Houtvezel 60 liter

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 12