mooi&more Still Alice in Wenneker ÏM a AGENDA Improvisatietheater voor kinderen 010 Cinema - open podium voor filmmakers Wat is de populairste club? Activiteiten voor de agenda wonen Tópform 7ópform 1 mm O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 13 mei 2015 16 ACTIVITEITEN SCHIEDAM - Eerste editie van 010 Cinema, het begin van een serie interactieve avon den voor en door filmma kers en -liefhebbers wordt georganiseerd op woensdag 20 mei om 20.30 uur in de kleine zaal. Wie een korte film (max 10- 15 minuten) heeft waar hij trots op is en die ook een link heeft met de regio 010, moet hem vooral insturen. Uit de inzendingen wordt een se lectie gemaakt van vier kor te films die vertoond zullen worden. De avond wordt ge presenteerd door Eric Goos- sens en Harm Smit, die te vens een mini-college over het thema van de avond ge ven. Na vertoning kiest het publiek de 'Audience Choice of the Month'. Meer informatie is te vin den op: www.OlOcinema. nl. Film insturen via: insturen@010cinema.nl ROTTERDAM - Maandag 18 mei worden voor de 11e keer de Nightlife Awards uit gereikt aan de populairste clubs, dans- en feestcafés van Nederland. Het evene ment vindt dit jaar plaats in Villa Thalia in Rotterdam en start om 20.00 uur. Broken Landscapes in het Stedelijk Museum Schiedam SCHIEDAM - In het Stede lijk Museum Schiedam is nog tot en met eind juni de tentoonstelling 'Broken Landscapes. Ger Dekkers, Jan Dibbets, Ger van Elk, Jaap van den Ende' te zien. De extreme kunstmatig heid van het Nederlandse polderlandschap is het uitgangspunt in het werk van Ger Dekkers (1929), Jan Dibbets (1941), Ger van Elk (1941 - 2014) en Jaap van den Ende (1944). Nieuwe manieren Vanaf 1965 onderzoe ken de kunstenaars op verschillende wijzen de weergave en vormge ving van dit landschap. Ze zoeken daarbij naar nieuwe manieren om dit te verbeelden. Gefragmenteerde pa norama's, geometrische structuren en kenmer kende details bieden een nieuwe blik op een vertrouwde omgeving. De tentoonstelling 'Bro ken Landscapes' is eerder al te zien geweest bij Situation Kunst (für Max- Imdahl), Kunstsammlun- gen der Ruhr-Universitat Bochum en het Ludwig Museum Koblenz in Duitsland. ROTTERDAM - Improvisatie- theatergroep De Buurtjes speelt zondagmiddag 17 mei een voorstelling voor kinderen in het theater van De Nieuwe Banier, aan de Banierstraat 1. Tijdens de voorstelling wor den alle scenes geïmprovi seerd, waarbij de kinderen in het publiek ideeën aan de acteurs mogen geven. En als ze het leuk vinden, mo gen ze zelfs op het toneel komen om mee te spelen. Of het een gevaarlijke draak in een spannend sprookje wordt, of de kinderen gekke bekken naar een deftige ko ning of hun wensen uit zien komen op het podium; niets ligt vooraf vast, alles is mo gelijk. De zaal gaat open om 13.30 en om 14.00 start de voor stelling, die tot 15.00 duurt. Na afloop is er voor elk kind gratis limonade en wat lek- kers._ De voorstelling is leuk voor kinderen van 4 tot 10 jaar en hun ouders. Kaartjes kosten 4 euro per stuk en kunnen gereserveerd wor den op www.deburenvan- marlies.nl. De Buurtjes zijn samenge steld uit een aantal spelers van de theatersportvereni ging De Buren Van Marlies. Zij maken al zeker vijf jaar voorstellingen voor volwas senen vanuit improvisatie. SCHIEDAM - Heb je ook leuke activiteiten te melden voor de maanden januari en fe bruari op cultureel, muzi kaal of literair gebied? Stuur ze dan alvast naar ons op onder vermelding van 'agenda'. Een mailtje kan (als het lukt voorzien van beeldmateriaal) naar: redac tie.ns@wegenermedia.nl. Wij doen het best om het in de agenda op te nemen. SCHIEDAM - Alice Howland, gelukkig getrouwd én moe der van drie volwassen kin deren, is een gerenommeerd hoogleraar taalkunde. Ze krijgt een enorme schok te verduren als de ziekte van Alzheimer bij haar wordt vastgesteld. Ze beseft dat haar zorgvuldig opgebouw de leven drastisch zal ver anderen. Langzaam begint ze de re gie verliezen, terwijl de on derlinge banden binnen de familie steeds meer onder druk komen te staan. Een hartverscheurend en inspi rerend portret over een on afhankelijke, sterke vrouw die worstelt om verbonden te blijven mét de persoon die ze ooit was. Julianne Moore heeft voor haar rol terecht een Oscar gewonnen. Te zien op 15 en 16 mei 21.00 uur in de grote zaal, zondag 17 mei 15.00 uur kleine zaal en 20 mei 15.00 uur in de kleine zaal. Foto: pr Armstoel Amber tn 6 kleuren leder 399.- nü 349,- woon show Leolux - Interstar Topform - Bert Plantagie - Spectral LEOLUX Scylla jewels aktieprijs 1495,- Neem de maat mee Samen met u maken wij pen mooi ontwerp voor een nieuWe wandkast /listral 3-zitsbank verschillende stoffen 1299. nu 1099,- -gimpH Morrison 3,5-zitsbank in leder Vintage 2299-nu 1999,- SPECTRAL BHECTE Smart furniture ma 13.00-17.30 I dit/mwo 9.30-17.30 I vr. 9:30-21.00 za 10.00-17.00 uur gratis parkeren www.mooienmore.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 16