Rotterdamse tas verovert Nederland auping plaza auping Jouw Auping Speciaal voor jou gemaakt O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 13 mei 2015 33 HandgrtreM en verwerkt tot vilt 100% schapenwol Gemaakt met Belde *fata%|baarinmetr Stichting Wolz Handmade verovert Nederland. Tassen, clutches, smartphone- en iPadhoesjes van gewassen 100 procent schapenwol. Na een lang proces van breien, wassen en in model vouwen ontstaan unieke producten die in alle kleuren van de regenboog te koop zijn. Modern, praktisch en uniek. Want alles is handwerk. Door Karin Moerman ROTTERDAM - Wat ook uniek is: de dames die er uren per week aan kwijt zijn om al die mooie producten te ma ken, Margo Tam en Monique de Laat, worden er geen cent wijzer van. Uit principe! "Al het geld gaat naar door ons gekozen goede doelen. Zo willen we het en niet an ders." Inmiddels staat de tel ler al op 10.000 euro. Ruim. Bijna verlangend denken de dames nog wel eens terug aan de begindagen, toen Margo, aangestoken met het breivirus door Monique, in een gestolen uurtje haar voormalige liefde oppakte. Nadat ze op een fair in Was senaar hadden gestaan en de met de hand gemaakte clutches niet aan te slepen waren, ging het hard. De tas sen gingen er steeds gelikter uitzien en ze bedachten steeds meer modellen. Tas sen voor over de schouder kwamen erbij en een 'baby clutch' voor pasjes. "We hadden eerst ook nog zo'n strijklabeltje met Wolz erop als merkaanduiding, maar dat vonden we toch niet ER GAAT BIJNA GEEN BORREL VOORBIJ OF ER KOMT EEN BREIWERK OP SCHOOT mooi genoeg. Nu hebben we een mooi leren label. Als we heel af en toe nog wel eens iemand met een tas zien met zo'n strijklabeltje zeggen we dan ook: hup inleveren en maken we er een nieuw le ren label op. Het moet per fect zijn!" Er gaat inmiddels bijna geen etentje, borrel of luie middag voorbij of er komt een brei werkje op schoot. Succes is natuurlijk leuk, maar er komt veel verantwoordelijk heid bij kijken. "Als iemand een bestelling doet, wil je snel kunnen leveren." Dus dat betekent doorbreien.- In middels hebben de dames steun van een brei-oma uit Hillegersberg en wordt er ook via andere kanalen aan hulp gewerkt. Hard nodig, want het succes wordt met de dag groter. Onlangs kre gen ze een foto uit Amerika opgestuurd van iemand met 'hun tas' om de schouder. En Wie benieuwd is wat Margo Tam (links) en Monique de Laat allemaal in hun assortiment hebben en in welke kleuren, moet even een kijkje nemen op de website: www.wolzhandmade.nl. ook naar andere delen van de wereld is al minimaal een exemplaar verscheept. In Nederland wordt het oer-Rotterdamse product ook steeds bekender, onder meer door vermeldingen op de website van Linda en bi- nennkort stukjes in Flair en Margriet. Waarschijnlijk zijn de tas sen binnenkort zo populair dat er niet meer op beurzen hoeft te worden gestaan om bekendheid te kweken. Best gezellig natuurlijk, maar in middels kunnen de dames het bekende grapje 'oh, had ik dat geweten, had ik nog wat leuks van mijn te heet gewassen trui kunnen ma ken' niet meer horen. 100 Procent naar Goede doelen De woljen producten van Wolz Handmade zien er niet alleen fashionable uit maar dienen ook een goed doel. Alle verdiensten (100 gaan naar één van deze goede doelen: Stichting Ladder, Het Rode Kruis, Skate 4 Air, Max Foundation Nederland, Stichting Stop Hersentu moren, Nederlandse Cystic Fybrosis Stichting, Roparun, Lion Heart Foundation, Leger des Heils, Run for your Son, Oranje Fonds, Kim in Afrika, Stichting Kinderen en Kansen, Jeugdsportfonds, Linda.Foundation en KWF. Auping nights, Better days Jouw smaak Is persoonlijk. Daarom stel je bij Auping je bed samen op basis van jouw persoonlijke voorkeuren. Je Auping wordt vervolgens speciaal voor jou gemaakt in onze eigen productielocatie in Deventer, én snel geleverd. Stel jouw unieke Auping samen en ontvang 15% voordeel op alle Auping bedmodelien. Bekijk de actievoorwaarden op auping.nl/bedmodel Auping Auronde Tijdelijk 15% voordeel* Van voor 1.789,- •Deze actie is geldig van 2 t/m 31 mei 2015. Genoemde prijs geldt voor de Auping Auronde Ind, spiraalbodems en matrassen In de maat 180 200/210 cru. www.aupingplaza-barendrecht.nl www.aupingplaza-spijkenisse.nl Escudostraat 9 Barendrecht T. 010 - 820 09 44 Lucebertstraat 34 Spijkenisse T. 0181 - 89 53 30 Parallelweg 4 Sliedrecht' T. 0184-49 34 99 www.aupingplaza-sliedrecht.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 33