l£j Natuurlijke oplossing bij spierpijn en stijfheid Svea heeft weer kleine zwaantjes DOKTERSASSISTENTE debronwonen j Andre en Bianca moesten en zouden ook die berg op Keukenkastje leegmaken voor de Voedselbank Vraag lintje aan voor 1 juli Rosita Steenbeek Lunchlezen Voor een snel herstel op lichaamseigen manier Taarten en gebakjes te bestellen op Aardbeienschelp 2 stuks 3,- Bitterkoekjes 150 gram 2,- r Witte puntbroodjes 6 stuks 1,50 ft bakker <9 awiM'erlaan O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 13 mei 2015 5 Deze jonge weduwe zwemt rond met haar acht kleintjes in de vijver in Sveaparken. Moeder heeft het zwaar want haar man is onlangs overleden, aan waarschijnlijk botulisme. Foto: D. vd Hoeven SCHIEDAM - Dick van der Hoeven maakte in Sveapar ken deze mooie foto van een zwaan met acht jonge zwaantjes. "Eén zwaantje zit onder moeders vleugel op de foto." De vijver ligt aan de Malmö in Schiedam-Noord waar het zwanenechtpaar elk jaar rondzwemt met een aantal kleintjes. "Helaas is twee weken geleden het man netje overleden, dus moe der zwaan heeft het zwaar', schrijft Dick verder. "Zij zoekt ook steeds naar het mannetje." SCHIEDAM - Is je keukenkast je ook zo vol? Bij veel men sen die afhankelijk zijn van de Voedselbank niet. De Ark in Schiedam-Noord roept dan ook iedereen op om eens goed in hun kastjes te duiken en er wat spul len uit te halen die anderen goed kunnen gebruiken. Deze kunnen worden in geleverd bij De Ark aan het Hargplein op woensdag 10 juni van 12.00 tot 16.00 uur en vrijdag 12 juni van 10.00 tot 14.00 uur. Het gaat om goed verpakte artikelen/levensmiddelen met een uiterste houdbaar heidsdatum tot tenminste juni 2015. Ook kunnen er borden, mes sen, vorken en bekers wor den ingeleverd. O Heb je nog vragen of wil je gewoon meer informatie, stuur dan een mailtje naar: actie-keukenkastje- schiedam@hotmail.com SCHIEDAM - Schiedammers Andre en Bianca Bockkom gingen twee jaar geleden als supporter naar de Alpe d'HuZes om daar een col lega van Bianca aan te moe digen. Aangekomen op de magische berg besloten ze ter plekke zelf aan de actie deel te willen nemen het jaar daarop. Maar: zo gezegd is niet zo maar gedaan, zegt Bianca. "Wij moesten op zoek naar sponsorgelden. Naar men sen die ons wilden steunen in deze actie voor het KWF. Het was lastig door de ne gatieve publiciteit over het KWF in 2013. Maar zoals de lijfspreuk van de Alpe d'HuZes zegt" opgeven is geen optie." Met een team van negen mensen werd in 2014 de berg verslagen. "Toen hebben we besloten om in 2015 weer naar Frankrijk af te reizen maar dan met een team van 20 vrienden die allemaal een doel hebben: kanker tot chronische ziekte maken." Inmiddels zijn al een paar evenementen om geld hier voor op te halen achter de rug. Het laatste evenement staat 16 mei op de agenda in winkelcentrum De Schoof in Hendrik-Ido- Ambacht. Daar doen ze een ontbijt'run inclusief ontbijt om 07.30 uur. De afstand is 5 of 10 ki lometer. Inschrijven via: vt- kbreakfastrun2015@gmail. com. Aansluitend is er een Wielerpelotontour die on der politiebegeleiding van De Schoof naar Leerdam gaat en eindigt in De Schoof, inclusief barbecue. Inschrij ven hiervoor: fietsenvanam- bachtride2015@gmail.com. Geen zin in lichamelijke inspanning, dan kun je bij Bianca ook een kaars kopen voor 5 euro en zo steunen. SCHIEDAM - Iedereen kan in aanmerking komen voor een Koninklijke onderschei ding op grond van zijn of haar bijzondere inzet voor de maatschappij. Aanvra gen voor de decoratie op 26 april moeten voor 1 juli van dit jaar zijn ingediend bij de burgemeester. Voor het .aanvragen van een lintje zijn speciale formulie ren beschikbaar. Verder is er een informatiefolder be schikbaar met als titel 'Ere wie ere toekomt'. Op www.lintjes.nl staan alle formulieren. Vragen stellen over het aanvragen van een lintje kan ook via het e-mailadres kabinet® schiedam.nl. SCHIEDAM - Schrijfster Rosita Steenbeek vertelt zondag 17 mei tijdens Lunchlezen liefdevol over haar groot moeder Rose. Haar verhaal omspant de periode tussen 1920 tot kort na de Tweede Wereldoorlog. Het levensverhaal heeft zijn oor sprong in Duitslandkort na WOI. Tijdens een boottocht je ontmoet zij haar toekomstige echtgenoot, de dominee Gerhard. Na hun huwelijk vestigt de Joodse Rose zich in Nederland, eerst in het NoordHollandse Ransdorp en later in Klaas waal, onder de rook van Rot terdam. Lunchlezen begin om 12.00 uur bij Post Scrip- turn. Entree: 10 euro. Een deel van de fietsclub die straks de berg gaat trotseren in de strijd tegen kanker. Foto:pr VACATURE Huisartsenpraktijk Dopper Vlaardingen Tapijtgroothandel de Bron opent op vrijdag 15 mei aan de Broersvest 59b te Schiedam haar nieuwe filiaal, De Bron wonen. Oris telefoon nummer is: 010 - 737 05 58. Wij verkogpftJdftinaat, vinyl en tapijt en dit wordt gratis door ons vakkundig personeel gelegd. Als vanouds zijn onze prijzen uiterst scherpmet behoud van garantie. Wij hopen u v^hartfjp moeien verwelkomen in ons nieuwe filiaal. Tapijtgroothandel de Bron is ook gevestigd aan de Nieuwe Binnenweg 264 3021 GR te Rotterdam. Tel: 010 - 476 51 25. Voor mijn praktijk in het centrum van Vlaardingen zoek ik zo spoedig mogelijk een ervaren gediplomeerde doktersassistente voor 1,5 dag per week, inclusief de vrijdag en voor incidentele inval. Het betreft een solo huisartsenpraktijk van 2200 patiënten in een historisch pand in het centrum van Vlaardingen. In de praktijk werkt een hidha 1 dag per week, een diabetes- en longverpleegkundige en een POH GGZ. Ook worden er huisartsen opgeleid. Er wordt intensief samengewerkt met andere disciplines. De praktijk werkt met Promedico-asp. Arbeidsvoorwaarden conform de CAO Huisartsenzorg. Voor informatie en reacties: Joop Dopper - Markt 42 - 3131 CR Vlaardingen - 0104601440 - dopper@dopperhuisarts.nl Stijve spieren bij het opstaan? Spierpijn in de armen na een paar uurtjes tuinieren? Of een stijve nek of schouders na een lange werkdag? Bijna de helft van de Nederlanders heeft regelmatig tot dagelijks last van spierpijn en stijlheid. Ernstig? Nee, gelukkig niet. Vervelend is het wel. Met name omdat het ons doen en laten flink kan beïnvloeden. Wat helpt? De dooibloeding bevorderen! Uit onderzoek blijkt dat spier pijn en stijfheid vooral in de rug (58%), nek (40%) en schouders (40%) zit. Laat dit nou juist de lichaamsdelen zijn die we bij bijna iedere beweging gebruiken. En dus worden we ook iedere keer weer geconfronteerd met de pijn lijke, stijve spieren en gewrichten. Als we lopen, als we fietsen, als we werken, 'als we het huishou den doen.continu. Wat helpt? De doorbloeding bevorderen. Hierdoor versnelt de afvoer van afvalstoffen, maar ook de aan voer van voedingsstoffen en repa- ratiestoffen. En dat zorgt ervoor dat spierweefsel sneller herstelt. 'Beoordeeld met een 9,3 door gebruikers' Hoge concentratie Amica montana Arnica montana (valkruid) staat al jaren bekend als krachtige, na tuurlijke hulp bij het bevorderen van de doorbloeding. Atrosan Spier- en Gewrichtsgel van A.Vogel* is een makkelijk smeer bare, rap intrekkende en snel pijnstillende gel met maar liefst 50% Arnica montana. In deze hoge concentratie zorgt de Arnica voor een snel le stimulering van de lokale doorbloeding, waardoor uw lichaam krachtig ondersteund wordt om zelf aan de slag te gaan met het herstellen van de spieren en u sneller weer soepel bent. Zodat u weer kunt doen en laten wat u zelf wilt. ücwidiisgt A.Vogel Atrosan Spier- en Gewrichtsgel is verkrijgbaar in een verpakking van 100 ml bij drogist, apotheek, supermarkt en gezondheids winkels. Adviesprijs €9,99. Meer weten? Bel de A. Vogel gezondheidslijn 0900-2464646 of kijk op avogel.nl idcngeneesmiddcl op basis van Amica montana, lees voor gebruik de bij sluiter. De toepassing is uitsluitend gebaseerd op reeds lang bestaand gebruik. De aanbiedingen gelden van donderdag 14 t/m woensdag 20 mei www.bakkerammerlaan.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 5