Woonplus nieuws Verhalen op Sterk Water Digitaal reparatieverzoek: 24 uur per dag Onderhoud^ Wetenschappersbuurt: herstructurering en herinneringen I U kunt op elk tijdstip van de dag en alle dagen van de week een reparatie- verzoek digitaal melden. Het verzoek komt bij ons meteen op de juiste plek binnen. We kunnen hierdoor reparatieverzoeken sneller verwerken. Wanneer een reparatieverzoek via de website is gemeld, nemen we binnen één werkdag per e-mail contact met u op. Hoe werkt een digitale aanvraag? Het via de website melden van een repara tieverzoek gaat eenvoudig. Ga naar de startpagina www.woonplus.nl en klik op de knop 'reparatieverzoek melden'. De ver volgstappen spreken voor zich. Telefonisch melden Natuurlijk kunt u reparatieverzoeken ook telefonisch bij ons melden van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 11.00 uur via het telefoonnummer (010) 204 51 00. Via optie 1 in het keuzemenu komt u direct bij de juiste afdeling terecht. Wat te doen bij een spoedeisend reparatieverzoek? U kunt dan ook naar het telefoonnummer (010) 204 51 00 bellen. Na kantoortijd wordt u automatisch doorgeschakeld naar onze wachtdienst. Die helpt u dan verder. Let op: dit geldt uitsluitend voPr spoed eisende reparatieverzoeken. Spoedeisende reparatieverzoeken zijn: ernstige lekkage waarbij wateroverlast wordt veroorzaakt; uitvallen van centrale verwarming; gebroken ruit(en) in de woning waardoor een gevaarlijke situatie ontstaat; na inbraak en calamiteiten. Meer informatie? Informatie over (spoedeisende) reparatie verzoeken vindt u op www.woonplus.nl. natuurlijk is er weer ruimte voor nieuwe sterke verhalen. Voor de documentaire en het buurtmuseum zijn we nog op zoek naar foto's en herinneringen." Meer informatie? Kijk voor meer informatie over het project, het wekelijkse spreekuur of de Bellstraat- borrels op www.verhalenopsterkwater.nl. Samen met Gemeente Schiedam en de Bewonersvereniging Schiedam Oost (BVSO) werkt Woonplus aan een grootschalige herstructurering van de Weten schappersbuurt. Het gaat om het gebied tussen de Hogenbanweg, Doctor Zamenhofstraat, Fahrenheitstraat en Lorentzlaan. Woonplus gaat daar de komen de jaren meerdere complexen slopen en er nieuwe woningen bouwen. De buurt zal in de komende jaren flink veranderen, wat de Schiedamse cultuurscouts van Stichting Mooi Werk het idee gaf om verhalen uit de Wetenschappersbuurt te verzamelen. Eind april ging het project 'Verhalen op Sterk Water' van start. Cultuurscouts Ineke Hagen en Bob van der Lugt vertellen over het project. "Zo'n herstructurering heeft gevolgen voor de banden in een buurt", zegt Ineke. "Sommige bewoners moeten verhuizen en anderen blij ven op hun vertrouwde stekkie. We willen daarom het bijzondere van de Wetenschap persbuurt vastleggen als een tastbare herin nering voor alle bewoners en oud-bewoners. Om met een glimlach nog eens terug te kunnen kijken naar dat wat geweest is." Krant, museum en documentaire Bob schetst het idee: "De geschiedenis van de buurt zit in de bewoners en hun verha len. Iedere wijk heeft ze; uitzonderlijke bewoners met hun bijzondere verhalen. Over het leven van vroeger, in de buurt, op straat. Over hoe buurvrouwen naast elkaar zittend voor de voordeur de aardappels schilden, terwijl kinderen voetbalden op het pleintje. Over hoe hele families samen opgroeiden in de wijk en ook de kinderen er zelf weer gingen wonen.- Wij willen deze verhalen een blijvende plek geven in een levendige buurtkrant, het karakteristieke Wetenschappersbuurtmuseum en in een documentaire over de buurt. Natuurlijk maken we de krant, het museum en de documentaire samen met de bewoners." Cultuurscouts in de Bellstraat Bellstraat-borrel De cultuurscouts hebben hun intrek ge nomen op Bellstraat 14a. Hier houden ze iedere vrijdagmiddag tussen 14.00 en 17.00 uur spreekuur. "Ideale plek, midden in de Wetenschappersbuurt", zegt Bob. "Dit is dus ook de plek voor de redactie van de buurtkrant en voor de 'Bellstraat-borrels'. Tijdens de borrel op vrijdag 19 juni tussen 17.00 en 19.00 uur, wordt de buurtkrant gepresenteerd. Alle bewoners en oud bewoners zijn hier van harte welkom en Algemeen Valeriusstraat 3 Postbus 25 3100 AA Schiedam T (010) 20 45 100 Website algemeen www.woonplus.nl WE Beheer T (010) 20 45 204 Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op hét Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus nieuws verschijnt op woensdag 24 juni 2015. Feestelijke start 'Verhalen op Sterk Water'

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 12