Koop nu kaarten Tokyo story in Wenneker Cinema Het podium voor evenementen Line-up Avond van het Cabaret bekend AGENDA Festival Werelds Delfshaven B 1 lill Concert Radboud: 70 jaar bevrijding Activiteiten voor de agenda ACTIVITEITEN Theaterseizoen 2014-2015 zit er bijna op. Het reguliere programma bevat nog één voorstelling, de Avond van het Cabaret, op zaterdag 30 mei. Theater aan de Schie sluit theaterseizoen 2014- 2015 af met een reeks aan verschillende evenementen in de maanden juni en juli. Van bedrijfsfeesten, repeti ties en congressen tot mu ziekfestivals, schoolvoor stellingen en multiculturele activiteiten. Er staan diverse publieksac tiviteiten gepland in de the aterfoyer en in de grote zaal van het theater. Zo zijn on der andere, dans verenigin gen SV DOTO en Interstate Dansstudio, Talentproof Schiedam, MAVO Schra- velant en Thorbecke Voort gezet Onderwijs te gast in Theater aan de Schie. Er zijn veel verenigingen en/of be drijven waar Theater aan de Scbie dé locatie voor is. Met een ruime foyer, een groot toneel, uitstekende facilitei ten, plaats voor 702 gasten, biedt het theater alle moge lijkheden en laten de mede werkers graag alle wensen in vervulling gaan. De lo catie kan volledig worden aangekleed in elk gewenste sfeer öm zo tot een passende thematische invulling te ko men. In de toekomst een zakelijk, privé of amateurkunsteve- nement organiseren in The ater aan de Schie? Kijk voor meer informatie op www. theateraandeschie.nl. O www.nieuwestadsblad.nl Kaarten voor het Groot Niet Te Vermijden zijn nu al te koop bij de theaterkassa. Foto: PR Theaterliefhebbers kunnen tijdens de voorverkoopperiode van Theater aan de Schie voordelig kaarten reserveren voor het nieuwe theaterseizoen. Door het theater i SCHIEDAM - De voorverkoop voor theaterseizoen 2015- 2016 loopt tot dinsdag 16 juni 2015, 13.00 uur, en heeft als voordeel dat gasten geen reserverings- en ver zendkosten betalen. Kaar ten kunnen in deze periode uitsluitend besteld worden via het bestelformulier (af te halen aan de kassa of te downloaden via de website) of via de website www.the- ateraandeschie.nl. Kaarten reserveren aan de kassa of telefonisch kan vanaf dins dag 16 juni om 13.00 uur. De verkoop voor het nieuwe theaterseizoen is al in volle gang. Ondanks het grote aantal reserveringen zijn voor namen als Veldhuis Kemper, Herman van Veen, Van der Laan Woe, Ri chard Groenendijk, Paul de Leeuw, Pieter Derks, Harrie Jekkers en Jeroen van Mer- wijk, Golden Earring, Het Groot Niet Te Vermijden en anderen nog goede plaatsen beschikbaar. De kaartverkoop voor kleine zaal voorstellingen van on der andere The Kik, Fred Delfgaauw en Yentl en de Boer gaan boven verwach ting goed. Voor deze voor stellingen zijn nu al de laat ste kaarten beschikbaar. Brochure aanvragen? Het programma van Theater aan de Schie is te vinden op www.theateraandeschie.nl. Tevens is het mogélijk om via de website de nieuwe theaterbrochure aan te vra gen. Het Nieuwe Stadsblad woensdag 27 mei 2015 29 SCHIEDAM - Het is inmid dels een traditionele avond waarmee Theater aan de Schie het huidige theater seizoen afsluit; de Avond van het Cabaret. Het publiek kan zich weer verheugen op een avond met scherpe one liners, snelle verhalen en het risico om te worden uit gekozen tot mikpunt van de avond. De line-up is bekend. De. presentatie is in handen van Jan Pieterse. Yentl en de Boer is het nieu we muzikale absurdistische cabaret duo van Nederland. Ze componeren, zingen en spelen alsof het een lieve lust is en leggen de lat met hun freaky kronkels en muzikale hoogstandjes to renhoog. Johan Goossens is cabaretier, schrijver en do cent. Hij toont het publiek de wereld en sleurt de gasten mee in zijn gedachten. Aron Elstak begon als acteur bij P' Jeugdtheaterschool De Teer- stoof in Schiedam. Aron bréngt veel intieme liedjes, bizarre gedachtenkronkels en over-the-top-typetjes. Pepijn Schoneveld is acteur en cabaretier. Hij is te zien in diverse voorstellingen en was in 2012 finalist van het Leids Cabaret Festival. Leon van der Zanden heeft 7 so lovoorstellingen gemaakt en alle zijn uitgezonden op televisie. Hij heeft zich ont wikkeld als columnist, geeft comedy- en presentatieworkshops en is artistiek leider van de Co medy Academy in Eindho ven. Leon van der Zanden is een van de acts op de Avond van het Cabaret. Foto: Kaartverkoop Avond van het Cabaret is za terdag 30 mei, om 20.15 uur, in Theater aan de Schie. Toe gang: 24,50. Reserveren kan aan de kassa, telefonisch via 2 467 467. ItiS'a ROTTERDAM - Begin de zomer met muziek, dans, poëzie, wereldcircus en culinaire specialiteiten aan de Schie tijdens Werelds Delfshaven. In het weekend van 5, 6 en 7 juni is iedereen welkom om in het culturele hart van Delfshaven de zomer te ko men vieren. Met muziek, dans, poëzie, straattheater, schilderkunst en culinaire specialiteiten wordt de Coolhaven voor één lang weekend omgeto verd tot een bruisend "We reldplein". Vrijdagavond wordt erafge- trapt met het FullMoon Ba byion Fest. Zaterdag en zon dag zijn er optredens van onder meer Sabrina Starke Friends met het project 'Dif ferent Worlds', de Corona band, Americo Britto Sanae Abdoe, Primos del Norte, Dutch Carribean Groove Orchestra en Waldin Roes. Daarnaast wisselen Kaap- verdiaanse morna's, on vervalst straattheater, Hol landse smartlappen, Cuban music, spannende cross overs en opera zang elkaar op onnavolgbare wijze af. Het programma is voor jong en Oud en gratis toegankelijk op: vrijdag 5 juni van 17.00- 23.00, zaterdag 6 juni van 12.00-23.00 uur en zondag 7 juni 12.00-19.00. De locatie is het parkeerterrein aan de Coolhaven achter De Machi nist in Rotterdam. SCHIEDAM - In de serie cel luloid classics draait zondag 31 mei de film Tokyo story in Wenneker Cinema. De Japanse maatschappij is nog steeds gereserveerder dan de onze, maar in de jaren '50 was dit nog veel sterker. Tokyo Story is een indrin gende observatie van de vervreemding tussen groot ouders die op het platteland wonen en hun stadse kinde ren en kleinkinderen in To kio. Wanneer het bejaarde echtpaar Hirayama vanaf het platteland naar de stad reist waar hun kinderen wonen, blijken de kinderen zo druk met zichzelf dat ze geen tijd voor hun ouders hebben. Uitmuntend acteer werk, waarbij gevoelens niet- getoond worden. Zotidag 31 mei, 15.00 uur, kleine zaal. Tussen de regels door moet de kijker lezen om de ware gevoelens te ontdekken. Foto: pr SCHIEDAM - Dit jaar wordt in heel Nederland herdacht dat ons land in 1945 werd bevrijd. Sindsdien vieren we elk jaar de bevrijding en staan we stil bij onze vrij heid. Vele foto's en verha len herinneren ons aan de bevrijding 70 jaar geleden. Maar ook vele muzikale momenten verhalen over belangrijke gebeurtenissen in onze geschiedenis van vrede en vrijheid. Op 6 juni, D-day, begon de bevrijding van West-Eu ropa op de stranden van Normandië. Op 6 juni or ganiseert muziekvereniging St.Radboud dan ook een groots bevrijdingsconcert in de Grote Kerk. Het concert staat in het teken van 70 jaar bevrijding maar 'bevrijding' zal in een groter perspectief te beluisteren zijn. Zo speelt het orkest onder andere de Ouverture 1812 van Tsjai- kovski, zingt het koor Vrede van Ruth Jacott en speelt het leerlingenorkest de Theme from Schindlers List. Uiter aard wordt het concert afge sloten met de welbekende klanken van Vera Lynn. Het concert begint om 20.00 uur. De kerk is open vanaf 19.30 uur. Kaarten (10,-) zijn ver krijgbaar bij de leden van St.Radboud, bij Post Scrip- turn en via de website www. sintradboud.nl. SCHIEDAM - Heb je ook leuke activiteiten te melden voor de maanden januari en fe bruari op cultureel, muzi kaal of literair gebied? Stuur ze dan alvast naar ons op onder vermelding van 'agenda'. Een mailfje kan (als het lukt voorzien van beeldmateriaal) naar; redac- tie.ns@wegenermedia.nl. Wij doen het best om het in de agenda op te nemen. Vuur&Vlam in Theater aan de Schie SCHIEDAM - Ruim 110 dan sers, acteurs, muzikanten en zangers staan op 11 en 12 juni in Theater aan de Schie met de voorstelling Vuur&Vlam. Een mooie samenwerking van onder meer TalentProof, de Rijnmondband, popkoor Pleasure, Apollo toneel, Voisz Vocal Projects en obs het Startblok. In dit theaterproject gaat de directeur van een Schiedamse jeneverfa- briek op zoek naar een geschikte opvolger. En zou het niet mooi zijn als zijn dochter, Jill, misschien wel iets zou voelen voor de nieuwe directeur? Dat loopt na tuurlijk net even anders. Kaarten zijn te koop via de website van Theater aan de Schie, meer info: www.talentproofschie- dam.nl Groot mannenkoor in de Grote Kerk SCHIEDAM - Bijna honderd zangers komen zaterdag 30 mei uit Den Haag naar de Grote Kerk voor het wekelijkse inloopconcert. Chr. Residentie Mannen koor is vanaf 15.00 uur te beluisteren. Toegang is vrij.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 25