auping plaza auping Boek van de Week: De boekhandel Wat een mooie dame! Wij bezorgen Elke woensdag voorlezen Argos behoudt certificaat Keurmerk voor Frederik Uitvaart O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 17 juni 2015 32 SCHIEDAM - Dat Frederik Uit vaartverzorging garant staat voor een waardig afscheid is een feit. Hoewel de onderneming pas op 1 december 2014 werd op gericht, hebben ze per 1 juni al het felbegeerde Keurmerk Persoonlijke Uitvaart weten te bemachtigen. Daarmee is Frederik Uitvaartverzorging de eerste uitvaartonderne mer in Schiedam die dit keurmerk heeft behaald. Het unieke van het Keur merk Persoonlijke Uitvaart is dat een uitvaartonderne mer die in het bezit is van het keurmerk niet door een extern bureau wordt beoor deeld. De beoordeling wordt ge daan door de nabestaanden voor wie de uitvaartonder nemer een uitvaart heeft mogen verzorgen. De beoordeling van nabe staanden is dus bepalend of de uitvaartondernemer het keurmerk mag blijven voe ren. SCHIEDAM - Elke week le zen Ruud Aret. of Gerben de Bruijn een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat De boekhandel van Penelope Fitzgerald, dat wordt beloond met een 8,5. Zoals iedere Schiedammer wel weet, is sinds kort de bibliotheek van Schiedam gevestigd in de Korenbeurs. Een prachtig locatie en wie er nog niet is wezen kijken: zeker doen! In de bieb is er ook een binnentuin en Cicero heeft gezegd: Als je een tuin en een bibliotheek hebt, heb je alles wat je no dig hebt. Toevallig is dit ook het motto van de nieuwe uitgeverij Karmijn, de uit gever van de mooie kleine roman De boekhandel van Penelope Fitzgerald. Fitzgerald was een van de grootste auteurs van Groot- Brittannië, maar er was nog nooit iets van haar vertaald. Maar nu is er De boekhan del, een kleine roman over Florence, een weduwe, die besluit een boekhandel te beginnen in Hardborough. In de jaren zestig is dat een klein, geïsoleerd stadje met een benepen bevolking. Ze koopt een mooi historisch pand in de hoofdstraat en gaat aan de slag. Het is alleen de vraag of de plaatsgenoten zo blij zijn met de winkel. Jaloezie en (stille) tegen werking zijn enkele van de problemen waarmee Flo rence wordt geconfronteerd. Florence is een sympathieke vrouw, ook door haar naïvi teit. Wereldvreemd, zo zou je haar ook kunnen noemen. En hoe meer incidenten er plaatsvinden, hoe spannen der het verhaal wordt. Zal Florence het nog kunnen volhouden? De boekhandel is een subtiele roman over succes en mislukking. Lilo zoekt haar eigen welnesscentre bij iemand thuis. Foto: Rick van Helden SCHIEDAM - Lilo is een prach tige dame die van het goede leven houdt. Voor ze in de opvang terecht kwam, was ze dan ook vaak te vinden op het terrein van een sau na. De aandacht van de be zoekers vond ze heerlijk. Nu is ze op zoek naar een baasje die haar een eigen wellness- centrum aan huis biedt. Lilo houdt van knuffelen, maar gaat ook graag op pad. Ze zoekt dan ook een huisje met een tuin. Wie wil Lilo in de watten leggen? Neem contact op met De Harg- ahoeve: 088-3437112. SCHIEDAM - De Voorleesbriga- de van de Bibliotheek Schie dam leest vanaf woensdag 17 juni weer elke woensdag middag om 14.30 uur voor aan kinderen van 4 tot 8 jaar. De mooiste prentenboeken en de spannendste verhalen wachten om voorgelezen te worden. Het voorle'zen dtiurt tot 15.00 uur, daarna liggen kleurplaten klaar en kunnen de kinderen op ontdekkingstocht tussen de boeken iri de jeugdhoek. Die dag kunnen kinderen vanaf zes jaar ook een eigén 'herbarium' - een boek met gedroogde bloemen - maken in het Groenlab in de Koren beurs. Dit begint om 14.30 uur en is gratis. SCHIEDAM - Argos Zorggroep is weer opgegaan voor de HKZ-hercertificering. De certificerende instelling Kiwa heeft onderzocht of Argos nog steeds voldoet aan de HKZ-kwaliteitsnormen die gelden voor de branche Verpleging, Verzorging en Thuiszorg. Met goed resultaat: Argos Zorggroep behoudt het HKZ-certificaat. Hiermee laat de organisatie aan de buitenwereld zien dat de zaken op orde zijn en dat de kwaliteit van de zorg en dienstverlening van een goed niveau is. Dit jaar vond de audit onder meer plaats bij Geriatrisch centrum DrieMaasHave. m Wie kiest voor de Original boxspring kiest voor Auping perfectie. De perfectie zit in het unieke Actieve Ventilatie en Support Systeem (AVS®) welke in maximale ventilatie en perfecte ondersteuning voorziet. Kom naar onze winkel en laatje adviseren over comfortabel slapen en fris en uitgerust wakker worden. Meer weten? Kijk dan op auping.nl/originalboxspring Auping nights, Better days Fitzgerald beschrijft de bewoners met een licht ironische touch, knap werk volgens Gerben de Bruijn. Foto: pr Al vanaf €1.975,- (in de maat 180 x 200/21 Ocm) Escudostraat 9 Barendrecht T. 010 - 820 09 44 Lucebertstraat 34 Spijkenisse T. 0181 - 89 53 30 Parallelweg 4 Sliedrecht T. 0184 -49 34 99 www.aupingplaza-barendrecht.nl www.aupingplaza-spijkenisse.nl www.aupingplaza-sliedrecht.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 32