Koemarkt weer voetgangersparadijs Fietsroute langs Babbersmolen ANBO-NIEUWS Ook ik heb lekker genoten van de vakantie! Dromen over Koemarkt COLOFON KORT NIEUWS O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 17 juni 2015 - 3 'Sluit je ogen en laat je fantasie werken', In voormalig Hotel de Kroon willen architecten, stadplanners en ambtenaren dolgraag weten wat de Schiedammer wil met de verrommelde Koemarkt. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Er zijn inmiddels al plannen voor een autoluw plein als voetgangerspara dijs. Met tribunetrappen en terrassen naar de Schie. Ho tel de Kroon als middelpunt van de nieuwe stadsentree. Deze week staan de deuren van het historische pand weer eens open. Uitnodigend wit geverfd als dromenlab, want sinds het vertrek van Hans Tex tiel staat het pand leeg en verpaupert. Het beeldbepa lend pand, hoek Schie en Koemarkt, moet dé schakel worden tussen een opge schoonde Koemarkt en de achterliggende Buitenha- Prijsvraag In 2013 deed de gemeente Schiedam mee aan een internationale prijsvraag, Europan 12. Hierbij wer den jonge architecten uit gedaagd met oplossingen te komen voor de Koemarkt en het VROM-terrein. Helaas geen hoofdprijs, moeilijk om de twee gebieden te binden, maar toch de opdracht aan de tweede prijswinnaars om hun schetsen en ideeën ver der uit te werken. Nu, na één jaar, een tipje van de sluier door 'team Schiedam'. Autoluw Opvallend: een autoluwe Hoera, er bestaat internet en daar heb ik dan ook lekker gebruik van gemaakt. Ik vond dat ik het best wel verdiend had en ben er lekker tussenuit ge knepen. Heerlijk even naar de zon: luieren, eten en drinken, beetje zwemmen, bij mij heet dat poedelen. Heb heerlijk genoten. Het voordeel van internet is ook dat u mijn gebrabbel niet heeft hoeven te missen en ik u lekker vanuit mijn vakantieadres op de hoogte heb kunnen houden van het gratis OV voor de minima en de tegemoetkoming voor chronische zieken. Ik hoop echt dat veel mensen hier al gebruik van hebben kunnen maken en realiseer mij meteen nu dat gisteren de gemeenteraad hierover vergaderd heeft. Ja, het is nu 17 juni en als alles goed is hebben de mensen met een bijstandsuitkering vandaag of morgen hun aanvraagformulier in de bus gekregen. Invullen dus en gebruik van maken hoor, wij bij de ANBO en de politiek hebben hiervoor veel werk verzet en'u heeft er recht op. Na het uitrusten moet ik dus weer aan de hak, er staan weer een hoop activiteiten op de agenda. Als eerste krijgen wij weer de nieuwe ledendag die gepland staat op zondag 16 augustus. Nou, zult u denken, dat is nog ver weg, maar het kost tijd om zoiets te organiseren. Vorig jaar hadden wij een volle sociëteit, gezellig heel druk en zo leuk om de nieuwe gezichten achter de namen te zien. Denkt u: daar wil ik ook bij zijn, gewoon lid worden en de uitnodiging komt later in juli in de bus. Voor de rest van het jaar is de contributie maar 20,- per persoon. Hiervoor kunt u gebruik maken van alle activiteiten en krijgt u de reste rende kleurennummers van de landelijke ANBO en onze eigen nummers in de bus. Joke Ballijns Koemarkt met slechts een enkelbaans weg waar au toverkeer mondjesmaat is toegestaan. 'Reduceren van de autodruk' noemt een van de architecten Bart Pauw dit. Een onrustig en ver- rommeld plein met kiosken moet wijken voor een 'event' plein met voetgangers. Ook de fietsenstalling moet plaats maken voor tribune trappen en terrasjes naar het water van de Lange Haven. Vervolg van boven SCHIEDAM - Centraal en schakelpunt in de plannen is het voormalige pand uit 1927 van de Schiedamse architect A. Stahlie. speci aal gebouwd voor Hotel De Kroon een deftig en groot steeds pand met Grand Café en kegelbanen in de kelder. Waarna het pand in de jaren zestig ontzielde en verder moest als winkel van Hans Textiel. 'Hier weer een res taurant of grand café met hotelfunctie zou een mooie- start zijn', dromen de wet houders Houtkamp en Van Steenderen hardop. Eigenaar Hans van Heels- bergen heeft daar oren naar en stelt zijn pand open voor het dromen laboratorium. Zijn deze plannen reëel? Moet het plein voetgan gersgebied worden? Kan de ingang parkeergarage daar weg? Waar gaat de gratis fietsenstalling heen? Ideaal plein Voor ideeën roept het Dro menlab burgers, onderne mers en projectontwikke laars op te dromen over een ideaal plein. Naast de Koemarkt zijn er varianten voor ontwikkeling van het voormalig VROM- terrein achter de Koemarkt. Met tekeningen voor wo ningbouw, een campus of verzamelgebouw. Vrijdag Aanstaande vrijdagmiddag worden 'alle opgevangen dromen verzameld en be kend gemaakt in het witte Dromenlab, voormalig Hotel De Kroon, Koemarkt lb. SCHIEDAM - De Babbersmo len is zaterdag 20 juni tij dens de Midden-Delfland Dag open voor publiek. Je kunt dan bijvoorbeeld eerst een kijkje nemen in het nieuwe bezoekerscentrum dat bijna is voltooid, een re constructie van een oud bij gebouwtje dat hier vroeger heeft gestaan. Samen met de molen en het naastgele gen vlietland vormt het een mooi ensemble dat het eeu wenoude polderlandschap doet herleven. Bezoekers kunnen hier ook kennismaken met de plan nen voor watereducatie en bij mooi weer zal er bui ten koffie en thee worden geschonken. Tijdens de De fietstocht leidt ook langs andere Schiedamse deelnemers. Zie ook: www.middendelflanddag.nl. Foto: Paul Sporken Midden-Delfland Dag is de ingang aan de Poldervaart geopend. Wie zin heeft in een fiets tochtje kan vanuit de Bab bersmolen een speciale fietsroute volgen langs de Poldervaart. WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade i6af Postbus 1980 i www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 OIO Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl 1(0900)4245726 1 www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten(g)wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 013 72 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ 1(0900)6743836 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad 1 www.wegenermedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV Volgende keer komt Liduinus ook door Kor Kegel SCHIEDAM - 'Het was een mooie bijeenkomst, zon dagochtend op de Grote Markt. Er verzamelden zich 148 vrouwen die op een of andere manier ge noemd zijn naar Liduina, de heilige maagd van Schiedam. Ik mocht er bij staan met een foto van Ludy, mijn innig geliefde vrouw. Ze overleed op vrijdag 27 februari 2015. In januari had ze al gezegd ernaartoe te willen. Ludy was er ook op zater dag 14 oktober 2006, toen er in Schiedam een eerste groepsbijeenkomst was van vrouwen die naar Li duina genoemd zijn. Ze werden gefotografeerd te gen het decor van de Lid uina Basiliek. Het viel me toen al op, dat er ook mannen zijn, die naar Liduina zijn ge noemd. In hun paspoort staat dan Liduinus of Lud- winus en hun roepnaam is doorgaans Luud. De or ganisatie van de Naamdag Liduina bespreekt voor een volgende keer mijn suggestie om behalve naar Liduina genoemde vrouwen ook de naar haar genoemde mannen uit te nodigen. Een stukje omge keerde emancipatie.' Politiek bezoek op Regenboog SCHIEDAM - Basisschool de Regenboog, locatie Woud- hoek, krijgt maandag 22 juni de staatssecretaris van Volksgezondheid, Welzijn en Sport, Martin van Rijn en de staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Sander Dek ker ontvangen. De Regenboog is een van de basisscholen die onder het Samenwerkingsver band Schiedam, Vlaardin- gen, Maassluis; Onderwijs dat past valt. De staatsse cretarissen bezoeken de school om in gesprek te gaan over hoe de zorg in en om de school georga niseerd is de inzet van het ondersteuningsteam. CIF voorziet 39.357 huishoudens van gratis glasvezel SCHIEDAM - Schiedam heeft een modern glasve zelnetwerk. Met de aanleg van glasvezel is Schie dam één van de snelste breedbandgebieden van Nederland. Het netwerk biedt veel mogelijkheden op het gebied van digitale diensten. Bijna 97 procent van alle huishoudens kan vanaf nu genieten van digitale televisie, interac tieve HD-TV en supersnel internet. Enige maanden geleden is Caiway gestart met het leveren van dien sten over glasvezel in de als eerste opgeleverde ge bieden. Wethouder Van Steenderen legde onlangs de laatste glasvezelaan sluiting aan op één van de meest historische plek ken, het Jenevermuseum. Het voormalige pand van Hans Textiel is nu dromenlab, waar allerlei ideeen over de Koemarkt tot stand komen en kunnen worden uitgewerkt. Foto: F. Willemse

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 3