i,- 5,- Overgangsverschijnselen niet zomaar accepteren Gevulde koek j Groenelaan doet naam eer aan Liduina Naamdag brengt a bakker ra ammerlaan m (Hazelnoot tiramisu slagroomtaartj e met hockeytusie 14g Liduina s samen Drie sterren DrieMaasStede Politieke stamtafel Online een taart bestellen? Br. wBj ^BjPT'Tr J. van Toorn BV O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 17 juni 2015 5 SCHIEDAM - Maar liefst 148 Liduina's hebben zondag 14 juni de Liduina Naamdag in Schiedam bezocht. De Li duina's, uit binnen- èn bui tenland, werden de hele dag in hetzonnetje gezet. Al vanaf half 10 kwamen de eerste Liduina's aan op de Grote Markt. Vele kwa men met een van de roze li mousines die speciaal klaar stonden op het station om de dames als ware V.I.P's naar het centrum van de stad te brengen. Om 11.00 uur heette burge meester Lamers de dames op de Grote Markt welkom. En liet daarbij al diverse fei ten over het bijzondere ge zelschap weten. Zo waren er maar liefst 74 dames met Li duina, of een afgeleide daar van, als voornaam. Onder de Liduina's waren er vier vanuit het buitenland naar Schiedam gereisd: uit Bel gië, Frankrijk, Zwitserland en zelfs Zuid-Afrika. Om de speciaal gekweekte Liduina Roos te dopen wer den de oudste en de jongste Liduina (respectievelijk 86 en 2,5 jaar) aanwezig naar voren geroepen. Na de bijzondere opening verzamelden de Liduina's zich op de trappen van het Oude Stadhuis voor een massale groepsfoto. Alsof de Heilige Liduina van bo ven meekeek: terwijl de da mes vrolijk lachten voor het groepsportret brak de zon door de wolken heen. De Schiedamse (culturele) organisaties en onderne mers hebben zich de gehele dag keihard ingezet om de dames te verwennen op hun Naamdag. Van museum- bezoek, fluisterboottocht, presentatie van het Liduina Bier tot een lezing Liduina voor dummies. SCHIEDAM - 'Mensen voelen zich hier snel thuis. Je mag zijn wie je bent. Doordat de bewoner centraal staat en de medewerkers de regie krijgen is de sfeer pico bello!' Lovende woorden voor de gastvrijheid bin nen Geriatrisch centrum DrieMaasStede, die door Gastvrijheidszorg met Ster ren beoordeeld is met maar liefst drie sterren. Eind maart ontving DrieMaasSte de twee auditors van Gast vrijheidszorg met Sterren voor een locatiebezoek. Zij onderzochten de locatie op gastvrijheid en interview den hiervoor onder andere het locatiemanagement, me dewerkers en bewoners. SCHIEDAM - De leden van hockeyclubs Asvion en Spi rit hebben woensdagavond ingestemd met een fusie van beide verenigingen. Tijdens speciale ledenver gaderingen hiervoor was het bijzonder druk in beide clubhuizen. Dat betekent dat ze per sep tember 2016 verder gaan als HC Schiedam (Hockey Combinatie Schiedam) op een nieuw hockeycomplex in sportpark Harga. De jongenslijnen van beide clubs gaan vanaf dit seizoen al verder als hc Schiedam. Dat heeft te maken met het relatief lage aantal jongens dat de sport bedrijft bij zo wel Spirit als Asvion. Na een ochtendje workshoppen zag de straat er weer spie and span uit. Foto: Esther Pieterse De fusie en verhuizing van de hockeyclubs maakt on derdeel uit van het pro- noodzakelijk voor het mi- gramma'Sport in beweging' lieu en goed voor de porte- dat weer samenhangt met monnee. de bebouwing van het dak In samenwerking met de ba- van de A4- met sportvelden sisscholen namen 25 kinde- en daarmee samenhangen- ren deel aan de workshop. de verhuizingen. SCHIEDAM -.Esther Pieterse Workshops heeft afgelopen week in samenwerking met Irado en SWS de work shop Creatief met plastic en straatjutten georganiseerd in de Groenelaan. Hiermee spelen de organisa toren in op de noodzakelijke groei van het milieubewust zijn in Schiedam; plastic afval scheiden is immers SCHIEDAM - D66, Progressief Schiedam en GroenLinks organiseren zaterdag 20 juni hun laatste Politieke Stam tafel voor.de zomervakantie in restaurant Zaalig op de Grote Markt. Tijdens de stamtafel kun nen Schiedammers raads leden van deze drie partijen op een informele manier ontmoeten en meningen en gedachten uitwisselen. Iedereen kan aanschuiven. Aanmelden is niet nodig. Er is geen agenda, elk onder werp kan worden aangedra gen; er speelt in Schiedam genoeg dat de moeite van het bespreken waard is. In Zaa lig is iedereen tussen 15.00 en 16.30 uur welkom. De oudste en jongste aanwezige Liduina mochten de speciale roos dopen. Foto: DaryllAttema De overgang is een natuurlijk proces. Maar de overgangs verschijnselen die daarbij horen, hoefje niet zomaar te accepteren. Op dit moment zijn er zo'n 1,5 miljoen vrouwen in de overgang. Daarvan heeft maar liefst 96% te maken met overgangsverschijnselen. 86% heeft te maken met op vliegers, 80% met (nachtelijk) transpireren, 56% met stem mingswisselingen en 56% kan ondersteuning gebruiken bij de nachtrust. Gelukkig biedt de natuur hier goede hulp bij. Zoals Cimicifuga (zilverkaars) bij opvliegers en stemmings wisselingen of Hypericum (Sint Janskruid) bij neerslach tige gevoelens. Niet klagen, maar dragen? Nederlandse vrouwen zijn juist erg nuchter. 'Niet klagen, maar dragen' is de leus. En dat is eigenlijk heel bijzonder, vooral omdat de verschijnselen van de ovérgang invloed kunnen hebben op het dagelijks leven, bijvoorbeeld in de relatie met de partner of prestaties op het werk. 'Helpt bij opvliegers, transpireren, stem mingswisselingen, nachtrust' Natuurlijke ondersteuning helpt Omdat elke vrouw te maken heeft met andere verschijnselen heeft A.Vogel een lijn ontwik keld die ondersteuning biedt bij overgangsverschijnselen. Famosan Overgang Totaal is een brede formule bij verschil lende overgangsverschijnselen' Famosan Salvia helpt spe cifiek bij opvliegers en tran spireren. Famosan Overgang Balans helpt extra bij emotionele overgangsverschijnselen zoals stemmingswisselingen' en neer slachtige gevoelèns2, maar ook bij een goede nachtrust3. Alle varianten van A.Vogel Famosan zijn 100% natuur lijk en houden het normale overgangsproces intact. Overgang Balans Opvliegers Nuhn mi- A.Vogel Famosan is verkrijgbaar bij drogist, apotheek, supermarkt en gezondheidswinkels. Adviesprijs 18,99 Meer weten? Bel de A.Vogel gezondheidslijn 0900-2464646 of kijk op avogel.nl 'Cimicifuga, 2St. Janskruid, 3Citroenmelisse KAGnr.: 11-0615-0707 Zie www.bakkerammerlaan.nl "Als kinderen samen opgroeien, vinden ze het later ook gewoon om met elkaar te leven." Jlllllgp'' l www.nsgk.nl/verhaal1 hNSGK Beter Samen. Bekijk het verhaal van India Nienke. De aanbiedingen gelden van donderdag 18 t/m woensdag 24 juni SERT SEAT dealer Verkoop nieuw en onderhoud Skoda - specialist voor onderhoud occassions en onderhoud alle merken Vlaardingen 010 - 435 94 74 www.seatvantoorn.nl TECHNOLOGY TO ENI0Y

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 5