U Reinier Snelle aanpak luchtweg-allergie Reinier de Graaf www. reinierdegraaf. nt juni 2015 Kom 4 juli de nieuwbouw bekijken Wanneer naar de huisarts? Verstandig zonnen verkleint de kans op huidkanker Uniek: gemeenschappelijk spreekuur KNO- en longartsen Huidtest geeft direct resultaat Bent u allergisch? Of vermoedt u ergens allergisch voor te zijn? Dan is het fijn dat binnen Reinier de Graaf het Delfts Allergiecentrum (DAC) actief is. Hier werken diverse specialisten samen: KNO-artsen, medisch immunologen, longartsen, diëtisten, dermatologen, kinderartsen en allergologen. II kunt in bepaalde gevallen in één ochtend alle benodigde onderzoeken ondergaan. In Nederland ontwikkelt één op de drie mensen ergens in het leven een allergie. Dat kan een overgevoeligheid rijn voor bepaald voedsel medicijnen, insecten, dieren of stoffen in de lucht (zoals hooikoorts). Maar ook in een bepaald beroep kan iemand overgevoelig rijn voor bepaalde stoffen. Kapperseczeem is daar een bekend voorbeeld van. Uniek is dat in Reinier de Graaf de KNO-artsen en longartsen een gemeenschappelijk spreekuur houden voor patiënten die luchtweg-allergie hebben. Dat betekent dat rij in één dag zowel een huidtest als longonderzoek krijgen. Na afloop van de testen bespreken de specialisten samen de resultaten. De uitkomsten en het behandelplan hoort de patiënt nog diezelfde middag of later die week. Huidtest Bijzonder is dat zoveel mogelijk onderzoeken op allergische reacties niet met bloed gebeuren, maar met een huidtest. KNQ-arts Haniët Hafkamp vertelt dat dit veel voordelen oplevert, "Bij een huidtest zie je direct de reactie op de stofjes waar een patiënt allergisch voor is. De resultaten van een bloedtest duren 2 tot 3 dagen. Een .huidtest is goedkoper. En ook zien we direct hoe hevig de overgevoeligheid is," Doordat de onderzoeken op één dag rijn, hoeft een patiënt maar één keer roet eventuele medicatie te stoppen. De gemeenschappelijke bespreking direct na de onderzoeken is niet alleen prettig voor de patiënten. "We leren ook veel van elkaar", vertelt longarts José de Kluijver, "Daarbij is er veel De mMmle iml minder kans dat we iets over het hoofd zien." -Benieuwd naar het nieuwe ziekenhuis? Zaterdag 4 juli van 11.00 tot lfi.OO uur -krijgt u de kans feet nieuwe gebouw te bekijken. U volgt dan Mn vast® route van ongeveer t kilometer over vijf verdiepingen van het gebouw. De route neemt o mee langs highlights ris de Spoedeisende Hulp/Huisartsenpost (ie toekomstige Spoedpost), de Intensive Care, bet iiripecentrum, een polikliniek en een verpleegafdeöng. Ook krijgt u een kSjfeje achter ée schermen van het rietenhufe met een bezoek aan "het logistiek centrum en personeeisrestaurant. De rondgang eindigt in de indrukwekkende entreehal van het -niéuwe ziekenhuis. Hier staan-dan stands van onder meer Süchtmg Vrienden van Reinier, de architect achter het ontwerp (KM Architecten) m het ingenieuze afvriwaterxaiveringssystëem - Phamafilter. Werk in uitvoering We werken keihard om het ziekenhuis gereed te maken voor de ingebruiknam® op 31 augustus. .De priSëatenfeaaers worden, nog ingelicht, het restaurant heeft ..nog. geen meubilair en de reguliere liften rijn nog .niet in gebruik. Nog .niét allé afdeingen rijn gemakkelijk toegankelijk. Om die redenen vragen wij u kinderwagens of buggy's thuis te laten, Minderwaüden kunnen rich melden rij één van de aanwezige medewerkers voor eventuele hulp. Verder is int verzoek vooral op de fiets of lopend te komen, want er is beperkte parkeergelegenheid bij gebouw B. Moedervlek verandert van kleur, vorm of grootte Moedervlek jeukt, bloedt of doet pijn Niet genezende wondjes Een plekje dat op eczeem lijkt, verdwijnt niet Poli Dermatologie Krijgt u van de huisarts een doorverwijzing naar de dermatoloog, dan kunt u bij de polikliniek Dermatologie of de gespecialiseerde melanomenpoli van Reinier de Graaf terecht. U kunt via 015 - 260 68 00 eert afspraak maken. Eén op vijf mensen doorverwezen Huidkanker komt steeds vaker voor. Tijdens de Huidkanketdag op 21 mei onderzochten dermatologen van Reinier de Graaf in vier uur tijd 121 bezoekers op huidkanker. Het resultaat: één op de vijf kreeg een doorverwijzing naar de huisarts. Dermatoloog Tijssen: "We hebben dit jaar meer melanomen opgespoord. Dat zijn agressieve kwaadwaatdige plekken van pigmentcellen. Daarnaast zien we een toename van het aantal huidkankergevallen en de voorstadia daarvan. Dit komt doordat steeds meer mensen zich onvoldoende beschermd of zelfs onbeschermd in de zon begeven. Ook is veelvuldig onder de zonnebank liggen heel schadelijk." Minimaal factor 20 3e optimaal beschermen tegen de zon is essentieel voor het voorkomen van huidkanker, "Niet alleen als je naar het strand of op vakantie gaat," zegt Tijssen, "Maar altijd als je de zon ingaat. Dus ook als je lang winkelt, wandelt of op de fiets rijdt," En insmeren moet al vanaf het eerste moment. "Baby's en kinderen die verbranden door de zon, lopen op latere leeftijd een groter risico op het ontwikkelen van huidkanker of een melanoom." Het advies: goed insmeten roet een zonnebrandcrème van minimaal factor 20 en regelmatig bijsmeren. Ga niet onder de zonnebank of beperk het tot maximaal 10 keet per jaar. Kinderen tot 18 jaar mogen helemaal niet onder de zonnebank.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 17