Op de tandem voor onderzoek Uï'ujïi! Wémrt Le Presentatie ploegen Hondcrdfin bloembakken Vrijwillig meehelpen met Toerversie Tour Musique Tour Film Kom zaterdag 27 juni naar onze introductie-dag. O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 24 juni 2015 20 Stap ook op de tandem voor onderzoek naar de ziekte van Alzheimer. De officiële Toerversie van de Tour de France kan 28 juni worden ge fietst. Die kan niet geor ganiseerd worden zonder de hulp van vrijwilligers. De organisatie is voor namelijk op zoek naar vrijwilligers voor de op- en afbouw van het evenement en voor op de dag zelf. Je kan hierbij denken aan de volgende taken: Opbouw start- en finish locatie, meehelpen bij de ontvangst van de bedrijventeams, fotogra fie, uitdelen van voeding en drank, meehelpen op het informatiepunt voor deelnemers en verkoop van merchandise.. P Voor meer informatie zie: ww.toerversieutrecht. nl/inschrijven/ Op donderdagavond 2 juli vindt vanaf 18.00 uur de ploegenpresentatie van de Tour de France plaats in het Utrechtse Park Le pelenburg. Burgemeester Jan van Zanen en Tour directeur Christian Prud- homme geven samen met oud-renners Bernard Hi- UTRECHT - In het weekend van 19 en 20 september 2015 vindt de vierde editie van de tandemtocht 2bike- 4alzheimer plaats.. Een fondswerfactie in de vorm van een non-stop estafette tandemtocht. Deelnemers zijn zelf geen alzheimerpa- tiënt, maar sportievelingen die zich actief inzetten om onderzoek naar alzheimer mogelijk te maken. In 24 uur fietsen de deelne mers op tandems 400 kilo meter door Nederland. De tandem staat hierbij sym bool voor de ziekte van alz heimer. Regie overlaten Wie achterop de tandem zit, heeft zelf geen regie en is af hankelijk van de bestuurder. Dit is wat alzheimerpatiën- ten ook dagelijks ervaren. De tocht duurt 24 uur, de ziekte bepaalt tenslotte ook 24 uur per dag het leven van de patiënt én zijn omgeving. nault, Bernard Thevenet, Jan Janssen en Joop Zoe temelk het startsein voor deze presentatie. De hele wereld maakt dan voor het eerst kennis met alle 198 renners van de Tour de France 2015. De presentatie is in handen van Eric Corton. Alzheimer is de meest voor komende vorm van demen tie. Te weinig mensen ken nen de impact van de ziekte. De 2bike4alzheimer tan- Medewerkers van Oase- Lease uit Leersum hebben honderden bloeiende bloem bakken aan lantaarnpalen bij het Domplein geplaatst, op de plekken langs het fietsparcours van de Tour de France die 4 juli in Utrecht van start gaat. In de komende weken groei- demtocht wil daarom aan dacht vragen voor de ziekte en zoveel mogelijk geld in zamelen voor onderzoek.. In 2015 wordt gefietst voor en de hangbakken verder uit. De fleurige beplanting met onder meer Surfinia's, Geraniums en Bidens moet voor een gezellige zomer- sfeer zorgen zodat het pu bliek en de inwoners zich extra welkom voelen. De kleuren van de zomer- bloeiers, geel en wit met een betere diagnose van de ziekte. O Voor meer informatie: www.2bike4alzheimer.nl rode accenten, zijn in over leg met de gemeente Utrecht gekozen. Geel en wit verwij zen naar de Tour de France, rood is de kleur van de ge meente Utrecht. De hanging baskets blijven na de Tourstart gewoon hangen en bloeien tot diep in het najaar. Tijdens de Grand Départ is er op 3 en 4 juli een groots muziekfestival. Het Tournée de la Mu- sique tovert de drie plei nen, Neude, Janskerkhof en Domplein om tot mu- ziekpodium. Het festival wordt verzorgd door de vijf Utrechtse muziek- podia TivóliVrëdenburg, EKKO, De Helling, dB*s en RASA. Op het pro gramma staan beroemde internationale en natio nale acts. Het filmtheater Louis Hartlooper Com plex houdt samen met Utrecht2015 het Inter national Tour Film Fes tival Utrecht met films over fietsen. De selectie bestaat uit meer dan 30 (interjnationale docu mentaires, speelfilms, animatiefilms, korte films en als afsluiter een gratis openluchtvoorstel ling. Een aantal films be leven hun (Nederlandse) première. Dit alles tussen 25 juni en 1 julL P www.hartlooper.nl SIMPLY CLEVER De nieuwe SKODA Superb is gemaakt voor mensen die hun eigen keuzes durven maken en laat geen oog onberoerd. Zijn ongeëvenaarde ruimte is verpakt in een strak en tijdloos design. Daadkracht en elegantie zijn de kenmerken. De nieuwe SKODA Superb is de nieuwe benchmark in de business class. Met een enorme beenruimte. Een ongekend grote bagageruimte. En een airconditioning met drie klimaatzones. Voor het hoogste comfort. Voorin én achterin. Dit alles komt nu onder handbereik: de.nieuwe SKODA Superb is gemaakt om uw kijk op zakendoen te veranderen. Voor altijd. U least de nieuwe SKODA Superb al vanaf 479,- per maand dus maar 209,- netto bijtelling per maand. www.skoda.nl consumentenadviesprijs is Incl. BTW, exd. verwijderingsbijdrage en kosten rijklaarmaken. Wijzigingen, druk- en zetfouten voorbehouden. Leasebedrag per maand, o.b.v. 48 maanden/20.000 km per jaar o,b.v. full c brandstof met een eigen risico van €500,- per niet verhaalbare schade. Dit product wordt u aangeboden door SKODA Leasing. Getoonde afbeelding kan meeruitvoeringen bevatten. De genoemde verbruikscijfers zij moment geldende Europese testmethode. Afhankelijk van meeruitvoeringen, weg-, verkeers- en weersomstandigheden, milieu-invloeden, conditie van de auto en rijstijl ki »n Het Nieuwe Rijden (zie ook w RIJNWOUD ROTTERDAM Toepad 19, 3063 NJ Rotterdam, 010 - 422 07 22 rijnwoudprijnwoud.nl, www.rijnwoud.nl WOUD

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 18