gemeente Mededelingen en bekendmakingen vervolg Schiedam De gemeenteraad vergadert: Vrij reizen op RET-lijnen voor Schiedamse minima Overig Bekendmaking Verordening vrij reizen voor minima gemeente Schiedam. De raad heeft op 16 juni 2015 de verordening vrij reizen voor minima gemeente Schiedam vastgesteld. Deze regeling is bekend gemaakt in het elektronisch gemeenteblad van Schiedam op www.officielebekendmakingen.nl en treedt in werking op 1 juli 2015 Inhoud verordening vrij reizen minima gemeente Schiedam: Doelgroep Tot de doelgroep van de voorziening vrij reizen worden inwoners van Schiedam gerekend met een netto inkomen, inclusiefvakantietoeslag, tot 110% van de voor hen geldende bijstandsnorm zoals opgenomen in de Participatiewet. Voor de vaststelling van het recht op de voorziening wordt het vermogen buiten beschou winggelaten. Voorziening Inwoners die tot de doelgroep behoren kunnen gedurende de periode van 1 juli 2015 tot en met 31 maart 2018 vrij gebruik maken van het openbaar vervoer van RET. Het vrij reizen is geldig vanaf 9:00 uur 's ochtends op weekdagen en in het weekend en op feestdagen de gehele dag. Het BOBbusnet, de Fast Ferry en het RandstadRailtraject Berkel Westpolder t/m Den Haag Centraal worden niet tot de voorziening gerekend. Raadscommissie op 30 juni en 1 juli 2015 Op dinsdag 30 juni en woensdag 1 juli 2015 vergadert de raadscommissie. De ver gaderingen van de raadscommissie zijn mede ter voorbereiding op de vergaderingen van de gemeenteraad van dinsdag 7 en donderdag 9 jufi 2015. De raadsvoorstellen die op de agenda staan worden eerst in een raadscommissie besproken voordat ze in de raad worden behandeld. Vergadering 30 juni 2015 Deze vergadering staat onder leiding van de heer J.K. Meijer en op de agenda staan onder meer: de Kadernota 'Kom maar op!' Bewegen en Sporten Schiedam; De Kademota Grond 2015. Vergadering 1 juli 2015 Deze vergadering staat onder leiding van mevrouw P.M.E. Zwang en op de agenda staan: het Meerjarenperspectief Grondexploitaties 2015; de Jaarstukken 2014 (gemeenterekening); de Zomernota 2016. Beide vergaderingen vinden plaats in de Aieidazaal van het Stadskantoor en ze begin nen om 19.30 uur. Wilt u gebruik maken van het spreekrecht, meldt u dan aan bij de griffie door te mailen naar griffie@schiedam.nl of te bellen met de secretaris van de commissie via telefoonnummer 14010. De agenda's zijn te vinden op www.schiedam.nl. Nadere informatie over de vergaderingen kunt u inwinnen via griffie@schiedam.nl. Lees de officiële bekendmakingen op JJJj gemeente Schiedam Vanaf 1 juli 2015 biedt de gemeente Schiedam haar inwoners met een minimuminkomen tot 110 procent van de bijstandsnorm de mogelijkheid vrij te reizen op de lijnen van de RET. Waarom Deelnemen aan activiteiten in de stad, op bezoek gaan bij familie, naar de huisarts of op zoek gaan naar een nieuwe baan is belangrijk. Voor mensen met een minimuminkomen kunnen kosten voor openbaar vervoer een drempel zijn om mee te doen in de maatschappij. Daarom geeft de gemeente Schiedam de inwoners van Schiedam met een minimuminkomen de mogelijkheid vrij te reizen op de lijnen van de RET. Voor wie Vrij reizen geldt voor iedereen met een inkomen tot 110 procent van de bijstandsnorm. De regeling is dus niet beperkt tot ouderen of mensen met een uitkering. Hoe werkt het Vrij reizen geldt voor alle lijnen van de RET, behalve voor het BOBbusnet, de Fast Ferry en het Randstad Railtraject Berkel Westpolder,tot en met Den Haag Centraal Station. Vrij reizen is mogelijk op doordeweekse dagen vanaf 9.00 uur, in het weekend en op feestdagen ook vóór 9.00 uur 's ochtends. Om gebruik te kunnen maken van vrij reizen moet u een eigen persoonlijke OV-chipkaart hebben. Heeft u deze nog niet, dan kunt u de OV-chipkaart alvast aanvragen op www.ov-chipkaart.nl. De persoonlijke OV-chipkaart kost 7,50 en is voor eigen rekening. Vervolgens moet vrij reizen worden toegevoegd aan de OV-chipkaart. Informatie over hoe dit werkt ontvangt u zodra vrij reizen is toegekend. Aanvragen Als u aan de eisen voldoet en een uitkering van de gemeente Schiedam ontvangt, bijvoorbeeld een bijstandsuitkering, krijgt u in de tweede helft van juni schriftelijk bericht. U hoeft niet zelf contact op te nemen. Als u wel aan de eisen voldoet, maar geen uitkering van de gemeente Schiedam ontvangt - bijvoorbeeld als u zzp'er bent met een laag inkomen - dan moet u zelf een aanvraag doen. U vindt alle informatie hierover op de website van de gemeente Schiedam. Kijk op www.schiedam.nl/vrijreizen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 21