Het geheim van de moderne wandelschoen feestelijke weken I Ji WAARDE BURCHTHUYS met veel voordeel! WEGENS SUCCES VERLENGD! O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 24 juni 2015 40 ACTUEEL MODERN *<3 Eethoek Camiel Kwaliteitstafel met 6 rundieder stoelen in frisse zomerkleuren Kompleet als SHOWMODEL! van 3265,- voor 1995,-" zitbank Schitterend kwaliteitsleder 2 SHOWMODELLEN! per stuk van 2195,- nu 1395,- MAATWERK! inruil Luxe bank Monza Fantastisch zitcomfort Verstelbare zittingen, vele leer- en stofmogelijkheden Nieuw! vandT 1295," vanaf 850,- Ruime keuze in Mooie aanbieding! Luxe bankstel met verstelbare zit' Veel mogelijkheden in maat en bekleding Relaxfauteuil Elektrische verstelbaar met kantelmechanisme, incl. accu In small, medium of.large Tegen inlevering van deze bon ontvangt u €100,- per aange kochte zitplaats terug voor uw oude zitmeubel* Fraaie Duitse Hoekbank Topkwaliteit! Zitcomfort mét interieurvering Informeer naar de maatmogelijkheden, van 2995,- voor 2495,- Keramiek op glas. Salon- en eetkamertafels Fraai en praktisch. Vast of uitschuifbaar. Vele maten en kleuren. HARTELIJK WELKOM! Woonboulevard Barendrecht Escudostraat 7 I 2991 XV Barendrecht 010-456 69 99 I gratis parkeren Comfortabel zitten Verstelbare zittingen. Veel leer- en stofkleureó mogelijk Kompleet set bestaande uit 2,5 zitsbank en 2 bijpassende fauteuils van3995,- voor 3495 Wandelschoenen kunnen tegenwoordig waterdicht zijn, lekker zitten én er heel sportief uitzien. Dat dankt de wandelaar mede aan de wetenschap, vertelt Kees Voogd van Outdoor XL. Ook op het gebied van tentdoek en zonnebrillen profiteren kampeerders en wandelaars van nieuwe technieken. er op kwetsbare plekken ex tra stevige lagen kunststof in de zool. De moderne wandelschoen laat ook een andere ontwik keling zien die de wandelaar dankt aan de wetenschap: Gore-tex Surround. Een soort waterdichte sok van ademend materiaal. "Het DE WETENSCHAP VERNIEUWT SCHOENEN, TENTDOEK EN ZONNEBRILLEN Door Arco van der Lee "Schoenen zijn voor Out door XL belangrijk. Want een wandelschoen is iets heel anders dan een hard loopschoen of een dage lijkse schoen", zegt Kees Voogd. Hij is trots op het as sortiment wandelschoenen van meer dan tweehonderd typen. "We voeren alleen schoenen van echte wandelschoenen- merken. Daarbij hebben we de harde eis dat de schoe nen er ook in halve maten zijn. Als je die niet hebt, dan nemen mensen een schoen die te klein is en knelt of een schoen die te groot is en tij dens het wandelen gaat slip pen." De nieuwe generatie schoe nen ziet er aantrekkelijk uit. "Het uiterlijk is belangrijker dan vroeger, maar het bin nenwerk moet gewoon goed zijn", stelt Voogd. Zo zitten is eigenlijk een medische uitvinding", legt Voogd uit. Fabrikant Gore maakte hier mee aanvankelijk kunstade ren mee. Later werd Gore- tex gebruikt in regenjassen en schoenen. Deze fabrikant maakt ook producten voor de ruimtevaart. Tot voor kort was Gore-tex alleen te gebruiken voor de bovenkant van de schoen. Nu is ook de zool hiermee bekleed, Gore-tex surround. "Daardoor heeft de schoen dertig procent meer opper vlakte voor ventilatie. Een aantal van onze medewer kers loopt er dagelijks op, ze zijn echter koeler dan schoenen waar de zool niet meeademt" "Dit is echt een grote stap", zegt Voogd. Outdoor XL heeft daarom een ruime collectie wandelschoenen waarin deze techniek is toe gepast. "We vonden ook een merk uit Zuid-Korea, dat Kees Voogd laat met een opengewerkte wandelschoen de doorsnede van de zool zien. "Je kunt op deze schoen echt niet hardlopen. Hij is heel anders opgebouwd dan een hardloopschoen." foto: Arco van der Lee hier nog niet werd geïmpor teerd. Omdat ze modellen hebben met Surround, voe ren wij dit merk nu ook." Tent Ook de kampeerder die op zoek is naar lichtgewicht materiaal profiteert van ont wikkelingen in de weten schap. De petrochemische industrie zorgde ervoor dat nylon draad nu nog sterker is. Zo kan het tentdoek lich ter worden, met behoud van de sterkte. De fietskampeer- der kan zo een tent met sta- hoogte en luifel aanschaffen de 5,5 kilo weegt. Tot nu toe woog zo'n tent 8 kilo. O www.outdoorxl.nl Duurzame brillen en broeken Steeds meer producten in de outdoor-wereld zijn duurzaam. Een mooi voorbeeld zijn de zonnebrillen van Zeal. De fabrikant uit Hawaï maakt de brillen op basis van plantaardige olie. Een Nederlands voorbeeld van duurzame productie levert Blue Loop. Het verwerkt in Haaksbergen afgedragen spijkerbroeken. Daarvan wor den nieuwe broeken, truien en shirts gemaakt. Klanten kunnen bij aankoop van een nieuwe hun oude spijker broek inleveren als grondstof voor de collectie www.burchthuys.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 36