Havendijk blijft 'snelweg' na herinrichting Erepenning voor Scheeres Wij krijgen het echt megadruk bij de ANBO Gegoochel met cijfers stoort COLOFON KORT NIEUWS O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 24 juni 2015 3 Bewoners aan de Havendijk zijn woedend op de gemeente. Maandenlang mochten ze meepraten over herinrichting van de straat, maar elk bewonersvoorstel werd weer even snel van tafel geveegd. Schiedam wil alleen haar eigen plan doordrukken. "Dat is geen burgerparticipatie." Door Frank Willemse SCHIEDAM - "We trillen om half zes 's morgens uit ons bed door de vele vrachtwa gens die gaan rijden, 't Is net een snelweg voor onze deur." Bob van Vliet (73) is woord voerder van de flats aan de Maasboulevard. Volgens de bewoners worden zij aan het lijntje gehouden door de gemeente die na inspraak de route gaat herinrichten. Knelpunt is het zwaar vrachtverkeer voor hun deur. De bewoners willen een 30 km zone maken van de een kilometer lange Ha vendijk. 'Mag en kan niet', volgens de ambtenaren, want het is een hoofdroute van Vlaardingen naar Rot terdam via de havens. Wel denkt de gemeente dat de Het zware verkeer op de Havendijk is veel bewoners een doorn in het oog en een bron van ergernis. geluidshinder van remmen de en optrekkende vracht wagens te remmen is met :Meuwe vloeiende drempels en een middenberm. 'Allemaal noodoplossingen', volgens de bewoners. Ze-' ker omdat het verkeer via de Havendijkroute alleen maar toeneemt in de toe komst door de komst van extra ferryboten (DFDS) en de opening van de A4 aan het eind van dit jaar. Alleen een 'blijvende' oplossing als een 30km straat moet ervoor zorgen dat bewoners veilig kunnen oversteken en min der geluidoverlast hebben. "Sinds de plannen oktober vorig jaar zijn gepresenteerd hebben we 14 keer verga derd met de gemeente. Maar elk voorstel van onze kant wordt genegeerd of afge wimpeld. Een wassen neus", zo klaagt de voorzitter van de WE Poseidonflat. ANBO-NIEUWS Na'mijn heerlijke luiervakantie krijg ik er weer zin in. Eerst nog mijn excu ses voor het feit dat ik telefonisch niet bereikbaar was. Mobiel bellen en gebeld worden kost een hoop geld in het buiten land en om u en mij kosten te besparen heb ik 'vreemde' nummers niet te woord gestaan. Vanaf nu kunt u mij weer gewoon bellen voor vragen, maar het liefst heb ik natuur lijk dat u mij belt op 06-22724227 om lid te worden van de ANBO. Wij willen zo graag groeien en hebben uw hulp hard nodig. Voor slechts 20 euro bent u de rest van het jaar lid met vele voordelen, kunt u ook gelijk gebruik maken van de uitnodiging voor de nieuwe ledendag op zondag 16 augustus. Dat wij het druk krijgen bij de ANBO staat als een paal boven water. Met bet gratis OV voor de minima blijkt dat er veel senioren hulp nodig hebben met het aanvragen hiervan. Gelukkig hebben wij het Service Team die hierbij de senioren kunnen hel pen. Jk kan bijna niet wachten tot volgende week en hoop dat iedereen die hier recht op heeft er gebruik van zal maken. Heeft u de kaart in uw bezit, gebruik hem dan ook om lekker een kopje koffie te komen drinken in de sociëteit en/of ga lekker zwemmen in zwembad Zuid op woens dagochtend om 11.00 uur, want bewegen is van groot belang en waar kan je dat het beste doen? lekker in het warme water. Wij zijn blij dat het nu geregeld wordt tot NA de volgende verkiezingen van 2018. Toch wel een geruststellend idee dat deze regeling niet voor een jaartje is, maar zeker voor drie jaar. Tot volgende week! Joke Ballijns Vervolg van boven SCHIEDAM - De bewoners luiden de noodklok in een openbare brief aan de ge meenteraad. Ze vinden dat zij in het overleg niet seri eus worden genomen door de gemeente Schiedam. De bewoners vrezen dat de ha venroute bij opening van de A4 nog meer zwaar verkeer te verduren krijgt. In plaats van verkeersremmende maatregelen zal de verkeers druk alleen maar toenemen door de plannen van Schie dam. "En het is nu al zo slecht gesteld met geluids overlast boven de Europese norm en flinke toename van de hoeveelheid fijnstof", zeg gen betrokken bewoners. In de maling "We worden in de maling genomen", reageert Van Vliet fel op het verweer van de gemeente Schiedam dat het met de verkeersdruk daar best wel meevalt. Plan nen om van de havenroute een 30 km zone te maken, stuit op een onverbiddelijk 'Nee' door de gemeente die de Havendijk als hoofdroute blijft zien. Als voorbeeld voor gegoochel met cijfers noemt Van Vliet het aantal van 68 vrachtwagens dat de gemeente telt. "In een et maal?", zo smaalt Van Vliet, "Dat aantal tellen we al bin nen een uurtje." De herin richting van de Havendijk zou dit jaar al begonnen zijn maar is vanwege reparatie van de Westerhavenbrug uitgesteld tot begin 2016. Reageren? redactie.ns@we- genermedia.nl SCHIEDAM - Na 34 jaar voor zitterschap van Stichting De Schiedaiiise Molens heeft oud-burgemeester Reinier Scheeres de voorzittersha mer overgedragen. Als blijk van waardering voor zijn inzet ontving hij de A.J. de Koningpenning uit han den van Leo Endedijk van Vereniging De Hollandsche Molen, de belangenvereniging van alle Nederlandse molens. Als wethouder en burgemeester was Scheeres al een warm pleitbezorger van het behoud van de brandersmolens. In 1981 richtte hij samen met H. de Block een speciale stichting op om de toekomst van deze unieke monumen- De heer Endedijk van De Hollandsche Molen (I) overhandigt de J.A. de Koningpenning aan Reinier Scheeres (r). Foto: PaulSporken ten veilig te stellen. "Met zijn terugtreding kunnen we gerust spreken van het einde van een tijdperk", zeg gen ze bij dë molenstichting. "Er is onder zijri leiding veel bereikt voor het Schiedams molenerfgoed." WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 1 www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl 1(0900)4245726 1 www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 013 72 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.fomilieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ T (0900) 674 38 36 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad I www.wegenermedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV Feestelijke onthulling kunst SCHIEDAM - Op het Co- pernicuspleiii onthult wethouder Van Steen- deren zaterdag 27 juni rond 15.00 uur een aantal kunstwerken. Op initiatief van bewo ners van het Copernicus- plein is Marian Weeda van Mozaïekatelier Stukje bij Beetje in augustus 2014 begonnen met het ontwik kelen van mozaïektegels voor het plein. De bewo ners wilden kunstwerken op het plein die te maken hebben met de weten schapper Nicolaas' Coper nicus. Met deze informatie is ze aan het werk gegaan. Een aantal bewoners is in haar atelier geweest om de kunst van het mozaïeken met eigen ogen te ervaren. Na lang gewerkt te hebben aan de tegels, zal het eind resultaat dan eindelijk onthuld worden. Een keer wat anders op de Dam SCHIEDAM - Liefhebbers van jazzmuziek en funky muziek kunnen zaterdag 27 juni, tussen 10.00 en 20.00 uur, terecht op de Dam wanneer hier het evenement 'Een keer wat anders' op de Dam wordt georganiseerd. Het programma is zeer gevarieerd. Naast een bra derie (10.00 - 17.00 uur) is er een verrassend aanbod door lokale ondernemers en muziekacts. Zoals tus sen 12.00 en 14.00 uur het jazztrio Willem Romers uit Rotterdam en studen ten van hogeschool Cod- arts die een mix van klas sieke en hedendaagse jazz spelen. Le Jardin Salon de Thé en De Beurs hebben al vele aanmeldingen ontvangen voor de Dam High Tea. Tussen 12.00 en 14.00 uur staan hartige en zoete lek kernijen en heerlijk geu rende kopjes thee op tafels en banken verspreid over de Dam. Meedenken over smart living in ParkEntree SCHIEDAM - Meedenken over smart living voor senioren in ParkEntree Schiedam kan op woens dag 24 juni. In Schiedam komt een buurt voor ac tieve senioren, ParkEn tree, dat negentig wonin gen gaat tellen en aan de Parkweg te vinden zal zijn, bij de toegang tot het Beatrixpark. Het team van Senior Smart Living, dat ParkEntree ontwik kelt, presenteert tijdens een co-creatiebijeenkomst op woensdag 24 juni het voorlopig ontwerp voor de woningen en nodigt geïn teresseerden uit om mee te denken over de invulling van het thema 'Smart' in het plan. De bijeenkomst vindt plaats op woensdag 24 juni van 16.00-17.30 in Ly ceum Schravenlant. Meer informatie is nu al te vin den op www.parkentree. nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 3