Verpakking 'te mooi om weg te gooien' Gebr. v/d Bosch keukens hem goed onderwijs Is het haalbaar om nu over te stappen van huur naar koop? Al 20 jaar een begrip in Vlaardingen e.o. SUPER AANBIEDING HOEKKEUKEN 215X220CM 2499.- INCL. BTW Gebr. v/d Bosch keukens www.vdboschkeukens.nl 0 ZOA& Er is meer mogelijk dan je denkt. Compleet met koelkast schouw kookplaat blad spoel en kraan. +/- 20 kleuren en modellen leverbaar! Uitbreiding mogelijk in alle maten meerprijs koelvriescombinatie 300.- meerprijs vaatwasser 300.- meerprijs oven 250.- Ook hebben wij nog div. showroomkeukens tegen korting Industrieweg 26 3133 EE Vlaardingen Tel. 010-4601905 Fax 010-4354943 Openingstijden Maandag t/m vrijdag 09.00 uur - 16.00 uur Zaterdag 10.00 uur - 14.30 uur www.zoa.nl Owww.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 1 juli 2015 23 Zondagmiddag houdt het verkeer stil op de Korte Haven voor de performance van Yvon Koopman. Als een levende verpakking kruipt, stommelt en baant de kunstenares zich een weg door een tunnel van inpakpapier. De opening van 'Mooi Verpakt' in Pand Paulus. zo verklaart Koopman haar obsessie met recycle kunst. Vormen die vaak te mooi zijn om weg te gooien en die een nieuw leven krijgen als gevonden kunst. Meer kunstenaars gebrui ken afval of verpakkingen om kunst van te maken. Zo vond Koopman gemakkelijk, STIJLVOLLE DESIGNLAMPEN VAN LEGE ILLY KOFFIEBLIKKEN Door Frank Willemse SCHIEDAM - 'Hup Yvon,' roe pen omstanders de kunste nares toe in witte overall. Yvon Koopman (62) kruipt door de 25 meter lange tun nel van inpakpapier. Ze stommelt en struikelt zich een weg als een worm door een berg afval. Met rood hoofd en geschaafde knieën duikt zij tenslotte uit de ver pakking: de tentoonstelling is geopend. De Schiedamse kunstenares timmert al jaren aan de weg met kunstobjecten gemaakt van afvalmateriaal. Zo maakt zij op mini-formaat een gestileerd boompje van een badmintonshuttle en een oud bierblikje verpakt in een plastic verpakking als een cadeautje. "Bijna alles is tegenwoordig ver pakt in materialen als plas tic, blik of karton. Als zo'n verpakking gebruikt is, be houdt het toch schoonheid," via internet, zes kunstenaars met dezelfde inspiratiebron. Collega's die bezig zijn met afvalkunst. Van levensgrote objecten tot aan een een voudig vertrapt doosje. Al lemaal lichtvoetig en met humor gemaakt. Zo maakt 'stadsjutter' Ankie Wes- sels uit Rotterdam van lege Illy koffieblikken stijlvolle designlampen. Of neem de vrolijke lettertjes van het bevriende Schiedamse duo SAGE, in de plastic verpak king voor drie scherpe keu kenmessen. Boterhamzakjes Zelf maakte Koopman voor deze expositie speciaal een weelderig tapijt van witte boterhamzakjes op de vloer. Met engelengeduld gevloch ten tot een bloemenbed waar je een neervlijende Hol- lywooddiva op verwacht. Sneeuw heet dit object van witte schoonheid uit afval. Kom nu langs voor een onafhankelijk advies of kijk op hypotheker.nl Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010) 47311 50 Als een rups baande Koopman zich een weg naar de ingang van Pand Paulus aan de Korte Haven waar de tentoonstelling Mooi verpakt' werd geopend. Foto: FW Ook de anderen kunste naars maken kunst van en met verpakkingsmaterialen. Zo schildert Rotterdammer Enno de Kroon op lege eier- dozen. Of de waterraketin- stallatie van Ed Oldenburg die lege pefflessen gaat lan ceren. En een glimlach voor de dode plastic flessen van Carolien Adriaansche die als jachttrofeeën de witte muren van Pand Paulus sie- Gratis Pand Paulus met tentoon stelling 'Mooi Verpakt' is gratis te bezoeken tot 20 juli.- Openingstijden: vrijdag- t/m zondagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur, Korte Haven 125. Bijna alles is tegenwoordig verpakt in al dan niet trans parant, hard of zacht plastic, karton en andere materi alen. Als zo'n verpakking leeg is blijven er vaak mooie vormen over. Vormen die té mooi zijn om weg te gooien. Dit inspireerde Yvon Koopman om kunstenaars bij elkaar te zoeken die kunst maken van en met verpak kingsmaterialen, waaronder Ankie Wessels, Carolien Adriaansche, Ed Oldenburg, Enno de Kroon, SAGE en Yvon Koopman. Opk voor jou zoeken we, volstrekt onafhankelijk, de optimale financiële oplossing, En alles is goed geregeld.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 23