Winterlicht in race voor Cultuurprijs 1 Complimententaart voor Thurlede ANBO-NIEUWS Vanaf vandaag is er gratis OV voor minima Kies boom voor Warande COLOFON weGeNeR Media KORT NIEUWS O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 1 juli 2015 3 Dankzij een fantastische presentatie van voorzitter Wilma Kuil heeft stichting Winterlicht Schiedam een nominatie en prijzengeld van de Waterweg Cultuurprijs gekregen voor een plan van satelliet tentoonstellingen in Vlaardingen, Maassluis en Schiedam. Door de redactie SCHIEDAM - Voor de Water weg Cultuurprijs waren dit jaar twaalf inzendingen ingestuurd. Tien daarvan mochten deze week voor een jury hun project pre senteren, waarvan zes pro jecten doorgingen naar de avond. Aan het eind van de avond werd bekend gemaakt welke drie van de zes er een nominatie kregen voor de hoofdprijs van 15.000 euro. Dat waren twee Schiedamse projecten, behalve Winter licht ook Verborgen Stegen. Het derde project is een Vlaardings project over een 'pop-up'-vuurtoren. 3000 Euro Alle drie krijgen ze 3000 euro om het project verder te ontwikkelen en de finan- Drie cheques voor drie genomineerde ideeen: naast Winterlicht, Verborgen Stegen en een Vlaardings project over een pop-up vuurtoren. Foto:pr ciën rond te krijgen. In okto ber wordt dan bekend wie de hoofdprijs zal ontvangen. Devotie en visioenen Winterlicht is een licht- festival in het Schiedamse Julianapark in Schiedam. Winterlicht vindt plaats op 10, 11 en 12 december. Het thema van Winterlicht is 'devotie en visioenen' en sluit aan op thema van het culturele jaar 2015 van de gemeente Schiedam. Twintig kunstenaars zullen een lichtkunstwerk tentoon stellen. Er is dan elke avond een artiestenprogramma en bij zondere catering. Meer informatie Wie nieuwsgierig is naar Winterlicht kan een kijkje nemen voor meer informa tie op de speciale website over het project: www.win- terlicht.nl. Het is zover, vanaf vandaag kunnen de mensen met een smalle beurs gebruik gaan maken van het gratis OV. Helaas is het ons, de ANBO dé belan genvereniging voor senioren en de politiek, niet gelukt om dit ook voor alle ouderen gratis toegankelijk te maken, maar toch zijn wij trots op het feit dat dit wel gelukt is voor alle minima. Dat zoiets niet een, twee, drie geregeld is blijkt wel uit het feit dat er toch een hoop. werk verzet moet worden om dit geregeld te krijgen. Gelukkig beschikken wij over ons Service Team voor hulp en kunnen ook de WOT- teams hierbij helpen. Nogmaals wil ik benadrukken dat u eerst in het bezit moet zijn van een persoonlijke OV-kaart, aan te vragen bij ret.nl, en daarnaast moet u beschikken over een DIGIDcode, aan te vragen bij belastingen.nl. Heeft u nog hulp nodig? Vrijdagmiddag tussen 13.00-14.00 uur staan wij klaar bij de ANBO. Vanmiddag wordt de officiële start van de regeling van kracht met het rijden van een historische tram, waar ik ook voor ben uitgenodigd. Komende zondag weer ons Roze Café, vanaf 14.00 uur is iedereen welkom. Lekker onder het genot van een kopje kof fie, drankje, hapje met elkaar bijkletsen. Het is ondertussen het HET ontmoetings punt voor LHBTérs geworden, dus gewoon lékker komen dus. Tot volgende week! Joke Ballijns (Joke is verbonden aan de ANBO Schie dam, te vinden aan de Lange Nieuwstraat) Door Frank Willemse SCHIEDAM - De 125-jarige kastanjebomen aan de Wa rande zijn massaal ziek en niet meer te redden. Bewo ners kunnen kiezen uit de wél levensvatbare bomen: plataan, beuk, eik of linde. Gefaseerd worden die ge plant dus voorlopig is er een kale middenberm. De eens glorieuze boombe planting van de Warande is de laatste zes jaar ernstig afgetakeld, zo concludeert de gemeente Schiedam. Alle inspanningen om de eeuwenoude kastanjes te redden lopen op niets uit. Tweederde van de statige laan is besmet en zelfs jonge aanplant van kastanjes (wit en rood) gaan dood. De statige en oude witte en rode paardenkastanjes moet één voor één wijken van wege het veiligheidsgevaar. Vanaf 2010 hebben maat regelen tegen de kastanje ziekte niets uitgehaald. De laatste jaren zijn een veer tigtal bomen geveld zodat een kale middenberm over blijft. Alleen het achterste gedeelte, naar de Westerha ven, heeft (nog wel )gezonde kastanjes van elke leeftijd. Schiedams boomspecialist Huib Sneep stelt voor om de zieke kastanjes te kappen om die te vervangen door bomen van een sterker ras. Volgens hem zijn de plataan (mediterraan), de statige beuk, de klassieke zomereik en de zilverlinde geschikter als 'allee-boom'. De keuze is aan de bewoners die vanaf 7 juli digitaal kunnen stem men op welke boom zij voor de deur willen. SCHIEDAM - GroenLinks waardeert de inzet van tal loze initiatieven, verenigin gen, vrijwilligers en inwo ners die zich inzetten voor de stad enorm. Om deze waardering te uiten deelt de partij regelmatig compli mententaarten uit. Dinsdag avond 23 juni viel de eer ten deel aan volkstuinvereni ging Thurlede. Zij verdienen een compli ment vanwege de inzet voor milieu en natuurwaarden in Schiedam. De vereniging heeft besloten om 15.000 in zonnepanelen en energie zuinige keukenapparatuur in het verenigingsgebouw te investeren. Daarnaast zetten ze zich in voor verantwoord ,i; Aad den Hollander (bestuurslid Thurlede) en Jeroen Ooijevaar (fractievoorzitter GroenLinks) en de beroemde taart. Foto: pr tuinieren: onverantwoorde bestrijdingsmiddelen zo als Roundup worden uit de tuinen geweerd. De ruim 15 tuinders die deze dins dagavond aan de slag wa ren hebben het zich de taart goed laten smaken. Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 1 www.deweekkrdnt.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl T (0900) 424 57 26 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies Efamilieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 01372 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholiand@ 1(0900)67438 36 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad 1 www.wegenermedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV Politie controleert in Oost SCHIEDAM - De politie heeft afgelopen week samen met Toezicht Handhaving verschillende controles uitgevoerd in Schiedam- Oost. Voor parkeren wer den 51 boetes uitgeschre ven, voor overlast 20. Ook werd er die dag voor 350 euro aan openstaande boetes geïnd. Op het Van 't Hoffplein werd bij een algemene verkeerscontrole rond 15.30 uur een bestuurder aangehouden die teveel alcohol had gedronken. In totaal werden er 36 per sonen gefouilleerd, maar hierbij werden geen wa pens aangetroffen. Rond 20.30 uur verleende de politie spóedassistentie aan een eenheid van Toe zicht Handhaving op de Lorentzlaan. Zij hadden een man aangehouden die weigerde mee te werken. Uiteindelijk is de man overgebracht naar het po litiebureau. Al met al was het een productieve dag waar de politie samen met de gemeente heeft laten zien waar ze voor staat. Van de lezer: slecht besluit over museum SCHIEDAM - Gerhard de Kok geeft graag een reac tie op een artikel in het Nieuwe Stadsblad van 24 juni 'Museum toch gered'. "Het slechtste Raadsbe sluit voor de burgers in Schiedam. Alle lof voor de oppositie en durf van de CDA. Dat is niet gelukt, een blind collegebesluit werd bindend en wat dan ont zettend veel extra geld gaat kosten voor de belas tingbetaler in Schiedam. Deze uitslag tot het op nieuw ondersteunen van het Stedelijk Museum Schiedam dat allang ten dode was opgeschreven. Al jaren. Een slechte in jectie deze extra hulp van subsidiegeld, dat is absoluut weggegooid geld. Een Interimmanager kost ook weer extra geld. Hoe kan je het beden ken? Faillissement is de enige optie. Leiding weg en geen wachtgeld of een dergelijke regeling. En een geheel nieuw bestuur voor het museum. Dat dan twee maanden sluiten om dit probleem een nieuwe startkans te geven. Dat is volgens mij de enige op lossing. En mogelijk de burger van Schiedam la ten kièzen over de voort gang van het museum." Gerhard de Kok Plaatsje bericht op de nieuwe site SCHIEDAM - Plaats voortaan zelf je berichten op www. nieuwestadsblad.nl. Er maken al volop Schie dammers, organisaties en instellingen uit de stad ge bruik van. Je kunt op een eenvoudige manier zelf je berichten plaatsen en din gen in de agenda zetten. Ook is er een prikbord.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 3